30.07.2018

11:16

ברושי לחדשות עשר: "ההשעיה לא תופסת משפטית. זה סתם"

חבר הכנסת, שנטען כי תקף מינית, אמר כי יו"ר המחנה הציוני, שהשעה אותו מפעילות במפלגה "לא בדק ולא שאל ומחופשתו הוציא הודעה". ח"כ חסון יחל בקרוב בהליך הדחתו מתפקידו

ההסתבכות של ברושי: חבר הכנסת מהמחנה הציוני, שנטען כי תקף מינית לפני 15 שנים, הגיב לראשונה בקולו לפרשה ואמר בשיחה עם חדשות עשר הבוקר (שני) כי השעייתו מפעילות במפלגה, עליה החליט יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, "לא תופסת משפטית".


"אין שום השעיה ואין שום משפטית", אמר ח"כ ברושי, "אין כנסת גם עכשיו. זה סתם". עוד אמר ח"כ ברושי כי גבאי לא שאל אותו בנוגע לתקרית שנחשפה אתמול בחדשות עשר.

 

 <u><a href=http://https://www.10.tv/eitan_broshi target='_blank'><a class=איתן ברושי" class="cToAnRi img-article" height="0" src="https://storage.googleapis.com/nana10img/images/news/broshi3.PNG" title="איתן ברושי" width="0" />
 

איתן ברושי(חדשות עשר )

 

 

אתמול לאחר פרסום חדשות עשר כי גבאי קיבל מכתב שנשלח אליו מאישה שטוענת שהותקפה מינית על ידי ח"כ ברושי לפני 15 שנה, אמר יו"ר המחנה הציוני: "דרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת". עוד הוסיף כי "לא נסבול התנהגות שכזו, שסותרת כל ערך של כבוד בסיסי כלפי נשים". ח"כ ברושי מסר אתמול בתגובה לפרסום: "אין לי שום כוונה להתפטר, לא עשיתי כלום".

 

בקרוב יתחיל יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון, בהליך הדחתו של ברושי מתפקידו במפלגה. חסון צפוי להוציא את ברושי מוועדות הכנסת בהן הוא חבר, למנוע ממנו להגיש חוקים כחלק מהמכסה הסיעתית ולא לאפשר לו לנאום במליאת הכנסת. כיוון שכעת נמצאת הכנסת בפגרת קיץ, יפעלו גורמים במפלגה כדי למנוע את הופעתו של ברושי בכנסים חיצוניים, בהם הוא מייצג את המפלגה.

 

עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של ברושי, הוסיף: "ח"כ ברושי השתתף בקרבות רבים כמג״ד בגולני וכאיש ציבור כל ימי חייו. כרגע איתן ברושי נערך לקרב חייו. אין לו כל כוונה להתפטר. מוזר ותמוה שמדביקים אליו כינויים איומים ונוראים כתוצאה מתלונה אנונימית שאין קשר בינה לבין האמת. התופעה החברתית של סקילה בכיכר העיר על סמך טענה בדויה אינה מתקבלת על הדעת. המקרה מעולם לא התרחש. כאיש פוליטי צבר ברושי מטבע הדברים גם מתנגדים ועל כן העיתוי אינו מקרי. בכוונתנו להגיש תביעת דיבה כנגד מוציאיה".

 

 

 

 

 

"הייתי בפגישה רבת משתתפים שבה נכח איתן ברושי, אז הוא לא היה חבר כנסת, הוא היה ראש מועצה אזורית עמק יזרעאל", סיפרה האישה. "כשהגיעה מעלית עלינו לקומה שהיינו צריכים לישון בה. איתן לא נתן לי לצאת מהמעלית, ולמעשה תקף אותי כשאני בתוך המעלית, ולא נתן לי לצאת תוך כדי שהוא נוגע באבריי האינטימיים. אני נדחקת בתוך המעלית ומנסה להדוף אותו. הוא שאל אותי מה יש לי ולמה אני לא זורמת?". "בעור שיניי הצלחתי, אחרי שהדפתי אותו כמה פעמים, לצאת מדלת המעלית ולברוח", אמרה. "למחרת דיווחתי לממונה שלי". כידוע, על העבירה, במידה ובוצעה, חלה התיישנות.

 

בעקבות הפרסום, קראו חברות וחברי כנסת להתפטרותו של ח"כ ברושי. "אני קוראת לגבאי ולבני להודיע לח"כ ברושי שהסתיימה חברותו בוועדות הכנסת ולהטיל עליו סנקציות אם לא יתפטר. אפס סבלנות להטרדות ותקיפה מינית. זו הדרך היחידה", מסרה ח"כ סתיו שפיר. ח"כ מרב מיכאלי קראה לברושי לסיים את דרכו בכנסת: ״זאת עדות על פגיעה מינית. ח"כ איתן ברושי שמואשם בה, צריך ללכת".

 

 איתן ברושי ואיילת נחמיאס ורבין
 

איתן ברושי ואיילת נחמיאס ורבין( חדשות עשר)

 

 

כזכור, לפני מספר שבועות פורסם כי ח"כ ברושי נגע בישבנה של ח"כ איילת נחמיאס-ורבין. בעת סיור שטח שערכה לאחרונה סיעת המחנה הציוני, נגע ח"כ איתן ברושי בישבנה של ח"כ אילת נחמיאס-ורבין, והתנצל על כך. לאחר המעשה יידעו חברי כנסת מהמפלגה את היו"ר אבי גבאי באירוע, והוא ביקש מברושי להתנצל. ברושי ונחמיאס-ורבין שוחחו, ברושי התנצל והם סיכמו לשים את האירוע מאחוריה.

 

לפני כשבועיים התייחסה נחמיאס-ורבין לתקרית. "אתחיל מהסוף. קיבלתי את התנצלותו של חבר הכנסת ברושי - ממקום חזק, בטוחה בעצמי, של מי שיודעת בבירור שלא עשתה שום דבר רע", כתבה נחמיאס-ורבין בעמוד הפייסבוק שלה, "אני יודעת ויכולה לקבל התנצלות ובחרתי וגם עתה אחרי שהדברים דלפו, אני מקבלת את התנצלותו. הוא לא איש רע ומנוול ולא צריך להפוך אותו לרשע הגדול. המפכה חייבת לקבל את הממדים הנכונים ואנחנו נקבע את הממדים הנכונים. אף אישה לא תחליט בשבילי כי אני גם חלק מהמהפכה הזו. אף אחת לא תחליט בשבילי מה טוב ומה נכון ואיך הייתי צריכה להגיב. היום הזה היה יום קשה מאוד מאוד בשבילי כי האירוע עצמו לא היה קל, אבל החלטתי שאני אוספת את עצמי ועוברת הלאה. אין פה שום משטרה פמיניסטית".