30.07.2018

09:50

עודכן:

בווידאו: פענוח רצח אופירה חיים

"חנק למרות תחנוניה": כתב אישום נגד דוד חיים בגין רצח גרושתו

מלבד האישום ברצח אופירה, הואשם חיים בשיבוש הליכי משפט ובמסירת ידיעות כוזבות. "מעשיו האכזריים מלמדים על חשיבה אלימה ומסוכנת", נכתב. המניע: סכסוך משפחתי וכספי

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד דוד חיים, בגין רצח בכוונה תחילה של גרושתו אופירה חיים, ביישוב תל מונד בחודש שעבר. כמו כן, בכתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז מרכז, הואשם חיים בשיבוש הליכי משפט ובמסירת ידיעות כוזבות. דוד שהתגרש מאופירה בשנת 2004 וחלק איתה מתחם מגורים משותף, החליט לרצוח אותה על רקע סכסוך משפחתי וכספי, כך עולה מכתב האישום. ביום חמישי האחרון הודיעה המשטרה כי פענחה את תיק הרצח, ובמקביל הוגשה הצהרת תובע נגד חיים, ומעצרו הוארך בחמישה ימים נוספים. במהלך הדיון אישרה השופטת לנאשם ליצור קשר עם בנותיו, באישור הפרקליטות ולבקשת עורך דינו גיא מימון, אך אסרה עליהם לדבר על פרטי הרצח. עורך הדין מימון טען כי חיים הביע חרטה על המעשה.

 

מכתב האישום עולה כי בתאריך ה-20 ביוני, בשעות אחר הצהריים, הצטייד חיים בחוט ניילון והכניסו לכיס מכנסיו. בהמשך ביקש לשוחח עם גרושתו מחוץ לביתה וביקש ממנה מספר בקשות הקשורות למגוריהם ולבני המשפחה, אך חיים סירבה לכל בקשותיו. בעודם משוחחים הוביל אותה לחצר הבית בסמוך לבור שנחפר בחצר האחורי בביתה.

 

בשלב זה, על פי כתב האישום, התנפל דוד על אופירה מאחור, כרך בחוזקה את חוט הניילון סביב צווארה וחנקה באמצעותו במשך כ-10 דקות, על אף תחנוניה ועד שאפסו כוחותיה והיא נפלה ארצה. חיים שחרר את המנוחה, אחז בפרק כף ידה על מנת לוודא כי היא אינה בחיים וכן וידא כי אינה נושמת. בהמשך, נטל את חפירה והעמיק את הבור עד שהתאים למידותיה.. לבסוף, הטמין את המנוחה בבור וכיסה אותה בחול, עד שלא ניתן היה להבחין בדבר.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  הגרוש דוד חיים בבית המשפט
 

הגרוש דוד חיים בבית המשפט( חדשות עשר)

 

 

כמו כן, בכתב האישום נכתב כי לאחר ביצוע המעשה פעל חיים במטרה להסתיר את מעשה הרצח ולמנוע את גילויו. כך, ריסק את מכשיר הטלפון הנייד של אופירה, לקח את תיקה מביתה וגזר את כרטיסי האשראי שהיו בארנקה. את כל אלו, יחד עם חוט הניילון באמצעותו ביצע את הרצח, השליך לפח אשפה המרוחק מביתו. לאחר שהחלו החיפושים בעקבות חיים מסר הנאשם עדות כוזבת בתחנת המשטרה לפיה אינו יודע דבר אודות היעלמותה ואף הציג מצג שווא כמי שמסייע בחיפושים אחר המנוחה, על אף שכל העת ידע שאינה בין החיים.

 

בבקשת המעצר נכתב כי מסוכנתו של חיים עולה בין התיר נוכח "הדרך הברוטלית שבה רצח חיים את המנוחה, כשהוא חונק אותה בחצר ביתה, מוודא כי היא אינה בחיים, משליך אותה לבור שנחפר מבעוד מועד, ומכסהו בחול. מדובר במעשים אכזריים וקשים המלמדים על דפוסי החשיבה האלימים והמסוכנים שלו". עוד נכתב כי גורם נוסף המעיד על מסוכנותו הינו "קור הרוח לאחר שרצח וקבר את המנוחה. מיד לאחר הרצח הגיע חיים לבית אימו על מנת לשחק עימה משחק קלפים כפי שנהג לעשות בשגרת היומיום".

 

במקביל, הגישה הפרקליטות בקשה דחופה לגביית עדות מוקדמת מעובדת זרה מהפיליפינים, שהייתה עדה לרצח. מעמדה של העובדת מוגדר זמני ובפרקליטות חוששים שהיא תעזוב את ישראל ולא תשוב כדי להשלים את עדותה. העובדת כבר העידה במשטרה אבל נדרשת לחזור על עדותה בבית המשפט.

 

המקום בו נמצאה גופתה של אופירה חיים
 

המקום בו נמצאה גופתה של אופירה חיים (חדשות עשר)

 

 

חקירת המקרה נפתחה ב-23 ביוני, בעקבות תלונה שהגישה בתה של אופירה על היעדרותה. כבר בשלבים הראשוניים של החקירה, עלה חשד כי לא מדובר באירוע היעדרות מרצון. במסגרת חקירת תלונת ההיעדרות נגבו עדויות רבות מבני משפחה, מקורבים ואנשים שהיו בקשר עם המנוחה בציר המשפחתי, החברי והעסקי, תוך מיפוי כל קשרי הגומלין של אופירה בת ה-57. במהלך החקירה עלה חשד כבד לפיו המניע להעלמות אופירה הוא פנים-משפחתי וקשור במחלוקות שלה עם בני משפחתה ובעלה לשעבר המתגורר ביחידת דיור בתוך המתחם המשפחתי.

 

כמו כן, במסגרת החקירה עלה חשד לפיו בימים שקדמו להיעלמותה של אופירה, עסק גרושה דוד בחפירת בור בחצר ביתה בין העצים ובסמוך לגדר הבית. בחקירה התברר כי בימים שקדמו לרצח, בעת שאופירה בילתה בטיול בגיאורגיה, שכר הגרוש עובד זר מאריתראיה שנהג להעסיק מדי פעם בעבודות גינון, וביקש ממנו לחפור בור בחצר הבית תוך שהוא מסביר כי הדבר נחוץ לו לתיקון נזילת מים. כששבה אופירה לארץ ושאלה את הגרוש לפשר הבור בחצר ענה כי הוא עוסק ביישור שיפוע בקרקע הגינה.