BETA

27.07.2018

09:42

עודכן:

האזרח שירה במחבל באדם: "לא הייתה ברירה - זה או אני או הוא"

אסף רביב, שנפצע קל בהיתקלות אמש, סיפר לחדשות עשר על התקרית: "עשיתי את מה שהיה צריך לעשות". השר ליברמן: הנחיתי לקדם הקמת 400 יחידות דיור בהתנחלות

הפיגוע באדם: אסף רביב, תושב ההתנחלות שירה במחבל שביצע את פיגוע הדקירה אמש (חמישי) סיפר לחדשות עשר על התקרית שבמהלכה גם נפצע.

 

"יצאתי לרכיבת אופניים לילית ושמעתי צעקות ומריבות. הייתי בטוח שאלה כמה ילדים מהשכונה שעושים קצת רעש. באיזשהו שלב אני מתחיל להבין שזה קצת יותר ממכות וכשהתקרבתי לראות מה מתרחש, פגשתי במחבל. הוא נעמד מולי, שאלתי אותו למה יש מכות ופתאום הוא הוציא סכין ודקר אותי בכתף", סיפר רביב.

 

"הוא ניסה לדקור שוב, התחמקתי ממנו, הוצאתי את האקדח מהתיק ויריתי בו ירייה אחת. ראיתי שהוא לא נופל, ומתקדם לכיוון שלי, כיוונתי למרכז מסה ויריתי בו עוד 2-3 יריות והוא נפל. אשתי יצאה ושאלה מה קרה, אז אמרתי לה שיש מחבל שדקר אותי, שתזמין אמבולנס", הוסיף", "הוא כנראה נכנס דרך הגדר ודקר את האנשים שהוא ראה. אני כנראה האדם השלישי שהוא פגש. עשיתי את מה שעשיתי. את מה שהיה צריך לעשות. לא יודע להסביר את התגובה שלי. במצב הזה כנראה שאין לך הרבה ברירות - זה או אתה או הוא. אין סיטואציה של פחד".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יותם עובדיה, שנרצח בפיגוע הדקירה בהתנחלות במועצה האזורית מטה בנימין, יובא למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין הספרדי בגבעת שאול. כך הודיע יו"ר ועד ההתנחלות, בבר וענונו בהודעה שמסר לתושבים. עובדיה, טכנאי בחברת בריקס A.T.M ישראל, הותיר אחריו אישה ושני בנים בגילאי שנה ושלוש שנים.

 

יותם עובדיה, שנרצח בפיגוע באדם, עם אשתו
 

יותם עובדיה, שנרצח בפיגוע באדם, עם אשתו(באדיבות המשפחה )

 

 

"הערב אחד משלנו נפל חלל במערכה הבלתי פוסקת לקיים את זכותנו בארץ ישראל. מחבל בן עוולה חדור מטרה לרצוח יהודי, חצה את גדר היישוב ולמרות  שנחתך ונפצע פתח בריצת אמוק לתוך היישוב עם סכין מרצחים בידו שם נתקל בשלושה תושבים, דקר אותם באכזריות ולבסוף האחרון ביצע ירי לעברו והצליח לנטרלו", כתב וענונו.

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הודיע כי הנחה לקדם תוכנית להקמת 400 יחידות דיור באדם בעקבות הפיגוע. "התשובה הטובה ביותר לטרור היא תנופת התיישבות ביהודה ושומרון, ולכן הנחתי הבוקר לקדם תוכנית להקמת 400 יחידות דיור בישוב אדם ולאשר אותה במוסדות התכנון כבר בשבועות הקרובים", כתב בטוויטר. יו"ר האופוזיציה הנכנסת, ח"כ ציפי לבני, הגיבה להודעת ליברמן: "אמירה פוליטית מופקרת ומתסיסה של שר הביטחון שפוגעת בביטחון. התבלבלו אצלך היוצרות - ביטחון נותן צה״ל עליו אתה אחראי ולא אזרחים (גם אם להנהגתם כוח פוליטי). במקום לגזור על עצמנו חיים משותפים יחד עם הטרור, צריך לפעול נגדו ולהיפרד ממנו".

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כתב בטוויטר: "בשם כל עם ישראל אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של יותם עובדיה ז״ל, שנרצח בפיגוע טרור אמש ביישוב אדם. יותם הותיר אחריו את אשתו טל ואת שני ילדיו, הראל ואיתי. כולנו מתפללים גם לרפואתו של הפצוע הנוסף בפיגוע. יהי זכרו של יותם ברוך ונצור בליבנו תמיד".

 

בווידאו: פעילות כוחות צה"ל לאחר הפיגוע >>

 

 

במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל באזור הכפר כובאר, שממנו יצא המחבל, מוחמד טארק יוסף, נער בן 17. צה"ל תחקר את בני משפחת המחבל, החרים את אישוריהם ומיפה את ביתו לקראת הריסה. במסגרת הערכת המצב שהתקיימה אמש, ביצעו הכוחות כתר על הכפר ואף בוצעה חסימה של אחד הצירים המובילים לכפר. כמו כן, הוחלט כי כניסת פועלים מהכפר לעבודות ביישובים בגזרה לא תתאפשר במהלך היום. במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות כ-150 פלסטינים אשר השליכו סלעים ובקבוקי תבערה והבעירו צמיגים לעבר הכוחות, אשר הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

 

 מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן, בביקור אצל הפצוע מהפיגוע באדם
 

מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן, בביקור אצל הפצוע מהפיגוע באדם(דובר צה"ל )

 

המחבל חדר לישוב אדם לאחר שקפץ מעל לגדר. הוא רצח את עובדיה בן ה-31, פצע גבר נוסף וכאמור, נתקל גם ברביב ופצע גם אותו בעת שזה ירה בו. הכפר כובאר הוא גם המקום ממנו יצאו המחבלים שרצחו את בני משפחת סולומון בחלמיש לפני שנה.

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס הבוקר לפיגוע: "אנו שולחים הבוקר כוחות ונחמה אל בני משפחתו של יותם עובדיה ז״ל, אשר אבדה את היקר מכל בפיגוע המזעזע והנורא אמש. תפילותינו נתונות להחלמתם של הפצועים ולתושבי היישוב אדם כולו. ידעו כל מבקשי רעתנו כי אנו לא נאפשר לטרור להרים ראשו. נרדוף, נשיג ונבוא חשבון עם כל רוצח נפשע ועם כל אשר יסייעו לו. תחזקנה ידי צה״ל ומפקדיו ויתר העושים במלאכת הביטחון גם בשעה קשה זו".