BETA

27.07.2018

07:15

עודכן:

הפיגוע באדם: הלווית הנרצח תיערך בצהריים, סריקות בכפר המחבל

הלוויתו של יותם עובדיה תצא ב-13:00 מבית העלמין הספרדי בגבעת שאול. הפצוע הקל שהופנה לביה"ח שערי צדק - שוחרר לביתו. כוחות צה"ל ביצעו סריקות באזור הכפר כובאר

הפיגוע באדם: יותם עובדיה, שנרצח אמש (חמישי) בפיגוע דקירה בהתנחלות במועצה האזורית מטה בנימין, יובא למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין הספרדי בגבעת שאול. כך הודיע יו"ר ועד ההתנחלות, בבר וענונו בהודעה שמסר לתושבים. עובדיה, טכנאי בחברת בריקס A.T.M ישראל, הותיר אחריו אישה ושני בנים בגילאי שנה ושלוש שנים.

 

"הערב אחד משלנו נפל חלל במערכה הבלתי פוסקת לקיים את זכותנו בארץ ישראל. מחבל בן עוולה חדור מטרה לרצוח יהודי, חצה את גדר היישוב ולמרות  שנחתך ונפצע פתח בריצת אמוק לתוך היישוב עם סכין מרצחים בידו שם נתקל בשלושה תושבים, דקר אותם באכזריות ולבסוף האחרון ביצע ירי לעברו והצליח לנטרלו", כתב וענונו.

 

"לצערי, מסע ההרג הזה מסתיים במותו של תושב היישוב יותם עובדיה הי"ד. האירוע קשה מנשוא אך יכול היה להיות עם מחיר גבוה הרבה יותר אלמלא גבורתו של אסף רביב שלמרות פציעתו הצליח להתגבר על המחבל בידיו, להדוף אותו ולבצע ירי שקטע את מסע הרצח. הערב הזה ייחקק לעד בזיכרון היישוב שמיום הקמתו לא ידע אירועים מסוג זה. אני סומך ידיי על כוחות הביטחון, ובטוחני כי יבואו חשבון עם משפחתו של המחבל. נחזק את ידם של לוחמי כיתת הכוננות, ובעיקר מתנדבי מד"א ואיחוד הצלה שהגיבו במהירות לאירוע. אני שולח ניחומים למשפחת הנרצח ואיחולי החלמה מהירה לפצועים", הוסיף וענונו.

 

יותם עובדיה, שנרצח בפיגוע באדם, עם אשתו טל וילדיו
 

יותם עובדיה, שנרצח בפיגוע באדם, עם אשתו וילדיו(באדיבות המשפחה )

 

 

 

 

 

 

 

 

בתוך כך, אסף רביב, שנפצע קל כשעצר את המחבל, שוחרר לביתו לאחר ששהה בלילה בבית החולים "שערי צדק". כמו כן, חל שיפור במצבו של הפצוע הנוסף בפיגוע, גבר בן 58 שמאושפז בבית החולים "הדסה הר הצופים".

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הודיע כי הנחה לקדם תוכנית להקמת 400 יחידות דיור באדם בעקבות הפיגוע. "התשובה הטובה ביותר לטרור היא תנופת התיישבות ביהודה ושומרון, ולכן הנחתי הבוקר לקדם תוכנית להקמת 400 יחידות דיור בישוב אדם ולאשר אותה במוסדות התכנון כבר בשבועות הקרובים", כתב בטוויטר.

 

במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל באזור הכפר כובאר, שממנו יצא המחבל, מוחמד טארק יוסף, נער בן 17. יוסף חדר לישוב אדם לאחר שקפץ מעל לגדר. הוא רצח את עובדיה בן ה-31, פצע גבר נוסף וכאמור, נתקל גם ברביב ופצע גם אותו בעת שזה ירה בו. הכפר כובאר הוא גם המקום ממנו יצאו המחבלים שרצחו את בני משפחת סולומון בחלמיש לפני שנה.

 

בווידאו: פעילות צה"ל באזור כובאר >>

 

 

בג'יהאד האיסלאמי בירכו על הפיגוע וכך גם דובר חמאס עבד אל לטיף אל-קאנוע: "אנחנו מברכים את מבצע הדקירה ההירואי שפעל בהתנחלות אדם שמדרום לרמאללה. זוהי תגובה טבעית על פשעי הכיבוש והמשך של האינתיפאדה של העם שלנו".

 

ג'ייסון גרינבלט, שליח הממשל האמריקני למזרח התיכון, התייחס לפיגוע בחשבון הטוויטר שלו, וכתב: "שוב התקפה ברברית. מתי יו"ר הרשות אבו מאזן ומנהיגים פלסטינים אחרים יגנו את האלימות? המחשבות והתפילות שלנו עם הקורבנות ובני משפחותיהם". האיחוד האירופי גינה אף הוא את הפיגוע בחשבון הטוויטר: "נחרדים מרצח הצעיר הלילה. שולחים תנחומים למשפחתו ולחבריו ומאחלים החלמה מהירה לפצועים בהתקפה הברברית הזאת. הטרור והאלימות פוגעים בכולנו".

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס הבוקר לפיגוע: "אנו שולחים הבוקר כוחות ונחמה אל בני משפחתו של יותם עובדיה ז״ל, אשר אבדה את היקר מכל בפיגוע המזעזע והנורא אמש. תפילותינו נתונות להחלמתם של הפצועים ולתושבי היישוב אדם כולו. ידעו כל מבקשי רעתנו כי אנו לא נאפשר לטרור להרים ראשו. נרדוף, נשיג ונבוא חשבון עם כל רוצח נפשע ועם כל אשר יסייעו לו. תחזקנה ידי צה״ל ומפקדיו ויתר העושים במלאכת הביטחון גם בשעה קשה זו".

 

המחבל שביצע את פיגוע הדקירה באדם - מוחמד טארק יוסף, בן 17, מכפר כובאר
 

המחבל שביצע את פיגוע הדקירה באדם - מוחמד טארק יוסף, בן 17, מכפר כובאר(טוויטר)

 

כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו אמש פוסט פייסבוק שכתב יוסף לכאורה, לפני שיצא לבצע את הפיגוע: "הפלסטינים עדים לעושק שבא לידי ביטוי בהרג, בגירוש ובהפקעת אדמות", ציין המפגע. "העושק הזה עדיין מתקיים והעם הפלסטיני שותק ולא נוקף אצבע, למרות שיש כאלה שיש להם נשק. העם הפלסטיני יושב וצופה במעשי הטבח - הם הבוגדים בעצמם. כל מי שנושא נשק צריך לזכור שישנו אויב שיש להניח קליעים בגופו".


דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס, התייחס לפוסט ומסר כי בצה"ל בודקים את אמינותו ועדכניותו. "המחבל הגיע מכובאר, הכפר שממנו יצא המחבל שרצח את בני משפחת סולומון ביולי אשתקד", אמר מנליס. "נבדקת אמינות ועדכניות הצוואה הנטענת שפורסמה ברשת חברתית. נוסח הצוואה של המחבל דומה מאוד לנוסח צוואתו של המחבל שרצח את בני המשפחה ושב"כ ואמ"ן בודקים כעת את הקשר ביניהם. נמשיך בפעולה רציפה".