BETA

26.07.2018

11:43

עודכן:

בעזה דנו בהסלמה; "ישראל מנסה לשרוף באש את הפסקת האש"

לפי מקורות פלסטינים, שליח האו"ם למזרת התיכון הגיע לרצועה ונועד עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, הנייה • בהתאם להערכת מצב, הופסקו העבודות על הגדר לאורך הגבול

הארגונים הפלסטינים ברצועת עזה קיימו היום (חמישי) פגישה בה דנו בהסלמה עם ישראל. ח'אלד אל-בטש, בכיר בג'יהאד האסלאמי, אמר בתום פגישת הפלגים כי ההפגנות על גדר הרצועה יתקיימו מחר כרגיל וכי הן יהיו "הפגנות שקטות במאה אחוזים". עוד אמר אל-בטש: "אנחנו דבקים בהסכמי הפסקת האש ומי שמפר אותם הוא הכיבוש. עליו לשאת באחריות על כך. ההסלמה של ישראל ממשיכה והיא מנסה לשרוף באש את הפסקת האש. אנחנו נקיים את הפסקת האש כל עוד ישראל תדבוק בה".

 

בד בבד, בערוץ "אל-אקצא" של חמאס דווח כי ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, נפגש עם שליח האו"ם למזה"ת, ניקולאי מלאדנוב. עוד דווח כי שיחות מרתוניות צפויות להיערך בין השניים כדי לדון במצב ההומניטרי והביטחוני ברצועת עזה.

 

קודם לכן דווח כי מצרים ניהלה הלילה מגעים עם חמאס וישראל כדי למנוע עימות. במקביל, בהתאם להערכת מצב, הופסקו העבודות על הגדר לאורך גבול רצועת עזה. ההערכה בצה"ל היא שמטרת חמאס היא לפגוע במוצבים ובחיילים סמוך לגדר, לכן החקלאים יצאו הבוקר לעבודה בסמוך לגדר כרגיל, אבל לאחר קבלת אישורים מצה"ל. בחלק מהמקומות המאוימים יותר בגבול הרצועה, נעצרו העבודות על הקמת המכשול.

 

 ראש הממשלה נתניהו במפגש עם מתגייסים בבקו"ם
 

ראש הממשלה נתניהו במפגש עם מתגייסים בבקו"ם(חדשות עשר )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בתוך כך, ראש הממשלה, בנימין נתניהו שוחח עם מתגייסים בלשכת הגיוס בתל השומר, והתייחס למתיחות הביטחונית של הימים האחרונים. "אנחנו במערכה, נעשה מה שצריך כדי לשמור על הביטחון, לא רק של עוטף עזה אלא של כל אזרחי מדינת ישראל", אמר ראש הממשלה.

 

"יש לי הזדהות מלאה עם האימהות והאבות שלכם. אנחנו מנהלים חזיתות קשות גם בצפון וגם בדרום", הדגיש נתניהו. "אנו סומכים עליכם. אתם הולכים לעבור הכשרה קשה כדי להגן על עצמכם. כל אחד מכם מגן על המדינה ואחד על השני. זו משימה גדולה, וגם זכות גדולה".

 

אמש נפצע קצין צה"ל בינוני מירי שבוצע על ידי צלף לעבר כוח צה"ל באזור כיסופים, סמוך לגדר המערכת, מצבו השתפר היום והוא צפוי להשתחרר ממחלקת הטראומה בבית החולים סורוקה.

 

 ירי רקטה לעבר עוטף עזה
 

ירי רקטה לעבר עוטף עזה(ביטחון שדה )

 

 

בתגובה לירי על הקצין, צה"ל תקף באמצעות טנקים שבע עמדות צבאיות של חמאס ברחבי הרצועה. לאחר תקיפות צה"ל, בוצעו עשרה שיגורים לעבר ישראל, אחד מהם יורט על ידי מערכת כיפת ברזל ומרביתם נורו לעבר שטחים פתוחים סמוכים לגדר המערכת. לפנות בוקר נורו שתי הרקטות האחרונות, אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל והשנייה התפוצצה בשטח פתוח בסמוך לאחד היישובים, אין נפגעים או נזק. לא יצאו הנחיות מיוחדות לתושבים.

 

הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, הודיעה הבוקר כי היא מעלה את רמת הכוננות לרמה הגבוהה ביותר, וקוראת ליתר הפלגים ברצועה לעשות זאת גם. "על האויב לדעת כי הוא ישלם את המחיר של פשעיו", נמסר. בכלי תקשורת פלסטיניים דווח אתמול כי ארבעה אנשים נהרגו מאש צה"ל ואנשים נוספים נפצעו. כמו כן, דווח על ירי של צה"ל שבוצע לעבר עמדה, מצפון לבית לאהיא. משרד הבריאות הפלסטיני אישר כי שלושה אנשים נהרגו ואדם נוסף נפצע קשה.

 

פתחי חמאד, בכיר חמאס, אמר בהלווית הפלסטינים: "דמם של ההרוגים שלנו לא נשפך לחינם. אנחנו אומרים לנתניהו וליברמן, אנחנו באים אליכם על גבי הדם של השהידים שלנו על מנת לערוף את ראשיכם. אין מנוס מהמשוואות החדשות שקבענו, דם תחת דם וירי תחת ירי".

 

במקביל, בשעות הצהריים פרצה שריפה בניר עם. בזירת השריפה נמצא בלון תבערה. לוחמי האש שהוזעקו למקום השתלטו עליה.