25.07.2018

13:23

דאע"ש מציג: אלו שרידי המטוס הסורי שהפילה ישראל

יממה לאחר ירי טילי הפטריוט לעבר המטוס השייך לכוחות משטר אסד, פרסם הארגון את החלקים החרוכים של כלי הטיס שנפל בשטחו. בנוסף פורסמה תמונת גופת אחד הטייסים

דאע"ש פרסם היום (רביעי) את תמונות השרידים של המטוס הסורי שהופל אתמול באמצעות טילי פטריוט ישראליים, ונפל בשטח שעליו שולט הארגון בדרום סוריה. בנוסף פרסם ארגון הטרור, הנלחם בימים אלה מול כוחות משטר אסד המנסים להשיב לידיהם את השטח, את תמונת שרידי גופת הטייס.

 

שברי המטוס הסורי שיורט ע"י ישראל ונפל בדרום סוריה
 

שברי המטוס הסורי שיורט ע"י ישראל ונפל בדרום סוריה( חדשות עשר)

 

 

טרם התברר אם המטוס שהופל הוא מסוג סוחוי 22, שבו טייס אחד, או סוחוי 24, שבו שני טייסים. אתמול סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" דיווחה מפי מקור סורי כי מדובר במטוס סוחוי 24, ושאחד הטייסים, עומראן מאריי, קצין בדרגת עקיד (מקבילה לדרגת אל"מ בצה"ל), נהרג וגורלו של השני אינו ידוע. בחלק מאתרי המורדים בסוריה אף דווח כי הטייס השני נפל בשבי דאע"ש.

 

לאחר ההפלה הודיע דובר צה"ל כי שני טילי פטריוט שוגרו לעבר המטוס השייך לצבא אסד. עוד נמסר כי המטוס היה במעקב, חדר כשני קילומטרים לשטח ישראל - והופל. דובר צה"ל בשפה הערבית, אביחי אדרעי, מסר כי החדירה אירעה באזור דרום הגולן. בעקבות החדירה והיירוט, הופעלו אזעקות באזור רמת הגולן ועמק הירדן. לא דווח על נפגעים או נזק. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נוסף על כך, אמר דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס כי המטוס, שהמריא משדה התעופה הסורי T4, נפל בשטח סוריה וכי גורל שני הטייסים אינו ידוע. כמו כן, לדברי מנליס, במהלך היום התרחשו מספר אירועים שבהם מטוסים התקרבו לשטח ישראל. באירועים אלה, וצה"ל פעל בתיאום עם הצבא הרוסי שנמצא בסוריה.

 

שברי המטוס הסורי שיורט ע"י ישראל ונפל בדרום סוריה
 

שברי המטוס הסורי שיורט ע"י ישראל ונפל בדרום סוריה(חדשות עשר)

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתקרית ואמר כי "מערכות ההגנה האוויריות שלנו זיהו מטוס של חיל האוויר הסורי, ממריא מבסיס חיל האוויר הסורי T4 וחודר לשטח ישראל. זו הפרה בוטה של הסכמי ההפרדה בינינו לבין סוריה מ-1974".

 

"חזרתי והבהרתי שלא נקבל שום הפרה כזאת. לא נקבל שום חדירה ושום זליגה לשטחנו - לא מהקרקע ולא מהאוויר", הוסיף ראש הממשלה, "כוחותינו פעלו בהתאם. אנחנו עומדים על כך שסוריה תכבד בקפדנות את הסכמי ההפרדה בינינו לבינם".

 

שברי המטוס הסורי שיורט ע"י ישראל ונפל בדרום סוריה
 

שברי המטוס הסורי שיורט ע"י ישראל ונפל בדרום סוריה( חדשות עשר)

 

 

בסוריה נטען כי המטוס כלל לא חצה את הגבול. גורם סורי אמר אתמול לאתר הלבנוני "א-נשרה" כי "דמשק לא תיגרר למלחמה עם האויב הישראלי, שמנסה לעצור את הפעולות הצבאיות נגד ארגוני הטרור בדרום סוריה. התגובה על הפלת המטוס לא תתעכב, וזאת באמצעות כמה צעדים - שהבולטת בהם היא השלמת הפעולות הצבאיות (נגד דאעש)".

 

"נוסף על כך, נגיב באופן ישיר נגד הכוחות הישראלים - בזמן המתאים, וכן נגיב בשבירת כל הניסיונות להרחקת בעלי בריתה של סוריה מן האזור", הוסיף הגורם, "תל אביב יודעת כי מה שהיה לפני המלחמה נגד הטרור בסוריה לא ישוב לאחריה". הגורם אף הזהיר מניסיונות נוספים של ישראל "שיביערו אש שהיא לא תוכל לעצור".