23.07.2018

16:14

 גן ילדים (אילוסטרציה)
גן ילדים (אילוסטרציה),
Fotolia

האלימות בגני הילדים: מטפלת בירושלים חשודה בהתעללות בבן שלוש

צעירה בת 23, תושבת גבעת זאב, חשודה כי התעללה פיזית ונפשית בילד, במעון שבו עבדה. הורי הפעוט הגישו תלונה במשטרה, ובדיקות רפואיות שביצעו חיזקו את החשד כלפי המטפלת

האלימות בגני הילדים: צעירה בת 23, תושבת גבעת זאב, נחקרה בחשד להתעללות פיזית ונפשית וגרימת חבלות בילד כבן 3, במעון בירושלים, שבו עבדה כמטפלת.

 

לאחר שהורי הילד החלו לחשוד כי בנם עבר התעללות בגן הילדים לפני מספר ימים, הם הגישו תלונה במשטרת ירושלים. ההורים הגיעו לבדיקה בבית החולים שחיזקה את החשדות. בעקבות ראיות נוספות שהגיעו למשטרה – נלקחה הצעירה לחקירה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ"ת
 

יסמין וינטה, מתה כתוצאה מהתעללות בגן ילדים בפ"ת (באדיבות המשפחה)

 

 

כזכור, ביום רביעי שעבר, נעצרה סייעת שלישית בחשד להתעללות בגן הילדים בנהריה, שבו נעצרו כבר גננת ושתי סייעות. הגננת שוחררה לביתה בתנאים מגבילים. בשלב ראשון של החקירה עצרה המשטרה לחקירה גננת וסייעת, בהמשך נעצרה אמש סייעת נוספת וכאמור הבוקר נעצרה הסייעת השלישית. שתי הסייעות שנעצרו, יובאו הבוקר לדיון בבית משפט השלום קריות בבקשה להאריך את מעצרן.

 

הגננת, תושבת נהריה, נעצרה ביום שני בחשד להתעללות ולפגיעה בפעוטות בגן שבאחריותה. הגננת נעצרה בתום חקירת משטרה שהחלה לאחר קבלת תלונה לפני מספר ימים מהורים של ילדי הגן הנמצא בשכונה "נהריה הירוקה".

 

שבוע קודם לכן, פורסם בחדשות עשר על מעצרה של גננת בגן בגני תקווה בעקבות חשד לגרימת חבלה, זאת בנוסף לסייעת נוספת באותו גן שנעצרה ונחקרה באזהרה בחשד לגרימת חבלה חמורה ברשלנות, בעקבות פציעה בראשו של תינוק בן שמונה חודשים.

 

החוקרים החרימו את מכשיר ההקלטה המוצב בגן המכיל את סרטוני האבטחה במקום כדי לצפות בחומרי התיעוד. לאחר סינון התכנים המתפרסים על פני מאות שעות הקלטה, איתר צוות החקירה את החומרים המתעדים את ההתעללות ועצרו את מנהלת הגן.

 

לפני כשבועיים הביאו לשולחן הממשלה שר העבודה והרווחה חיים כץ ושר האוצר משה כחלון חוק לפיקוח והסדרה של מערך המסגרות לגיל הרך, שיקבע חובת רישוי למעונות. החוק יקבע לראשונה הסדר פיקוח על התנאים במעונות לצד יצירת כלי אכיפה מנהליים, סמכויות מפקחים והוראות עונשין. "מדובר בפריצת דרך", אמר השר כץ, "עשינו את הטוב ביותר במסגרת התקציב שמשרד האוצר הקציב לנושא. התחלנו במהלך שיבטיח את שלומם של ילדי ישראל, נחזק את הפיקוח ונקבע סטנדרט גבוה וברור להפעלה כיאה לילדנו הקטנים".