22.07.2018

12:16

מאות ליוו למנוחות את סמ"ר אביב לוי שנפל בגבול הרצועה

הלווייתו של הלוחם, שנורה למוות ביום שישי מאש צלף, נערכה בחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה שבפ"ת. בת זוגו כתבה אתמול: "הלב נשרף, מי היה מאמין שתלך לי כל כך מהר"

סמ"ר אביב לוי, שנפל בגבול רצועת עזה, הובא היום (ראשון) למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה שבפתח תקווה. מאות אנשים הגיעו לחלוק כבוד אחרון ללוי, שהיה לוחם בחטיבת גבעתי, נורה מאש צלף ומת מפגיעת כדור בחזהו.

 

הבוקר הגיע הרמטכ"ל גדי איזנקוט לנקודה שבה נפל לוי וקיים הערכת מצב ושיח מפקדים עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף יהודה פוקס, מפקדי החטיבות ומפקדי הגדודים הפועלים בגזרת האוגדה. הרמטכ"ל ציין לחיוב את פעילותם של המפקדים לאורך החודשים האחרונים אל מול האתגרים הבטחונים ופעילות הטרור של ארגון הטרור חמאס.

 

בת זוגו, שחר ארז, נפרדה ממנו אתמול בפוסט בפייסבוק. "אהוב יקר שלי ,לוחם שלי", כתבה, "לא נקלט לי מה שקורה מהרגע שהלכת לי . הלב נשרף והדמעות לא מפסיקות לזלוג, מי היה מאמין שתלך לי כל כך מהר".

 

החייל ההרוג אביב לוי ובת זוגתו שחר ארז
 

החייל ההרוג אביב לוי ובת זוגתו שחר ארז(פייסבוק )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"הלכת לעוד הפס"ד רגיל של יום שישי וזה מה שקרה", סיפרה, "הודיעו שיש חייל פצוע ב'צבר' (גדוד "צבר" של חטיבת גבעתי), וניסיתי להפוך את כל העולם, ורק מה שרציתי זה לשמוע שאתה בסדר ושהכל טוב איתך. באותו הרגע שהודיעו את השמועה פרצתי בבכי ונפלתי לרצפה".

 

"היית בשטח על הגדר ימים ולילות, ותמיד אמרתי לך את אותו המשפט 'תשמור על עצמך'", הוסיפה, "בחיים לא פחדת מכלום. לא משנה מה עמד בדרך שלך [...] אביב שלי ,היו לנו מיליון תכניות להמשך וספרנו את הימים עד שנפגש שוב. עוד שבועיים יש לך יום הולדת, ובזמן שאני מתכננת לך את היום הולדת המושלמת - הכל מתפוצץ".

 

עוד כתבה: "אני מסרבת להאמין שזה אמיתי. אני מסרבת להאמין שאתה זה שנפל. תמיד שאלתי אותך מה הדבר שאתה הכי פוחד ממנו והתשובה שלך הייתה 'מכלום' .שום דבר לא הפחיד אותך [...] ולא גרם לך לאיום [...] תמיד היית מספר לי כמה שאתה אוהב את החיילים שלך, ושאתה תיתן הכל בשבילם. מסרבת להאמין שאתה לא כאן איתי יותר ,מסרבת להאמין שלא אוכל לשמוע את הקול שלך שוב. אהוב שלי, תמיד אזכור אותך ותמיד תהיה בליבי תשמור עלי ועל המשפחה המדהימה שלך שם למעלה. הגעגוע אלייך חזק כל כך. אני אוהבת אותך".

 

 האפוד הקרמי של חייל צה"ל אביב לוי שמת מירי צלפים
 

האפוד הקרמי של חייל צה"ל אביב לוי שמת מירי צלפים( חדשות עשר)

 

 

נועם לוי, דודו של אביב לוי, אמר לחדשות עשר: "זה אובדן גדול עבור המשפחה שלנו. לא האמנו. בעוד שבוע יש לו יום הולדת 21, כמו לכולם היו גם לו חלומות גדולים לאחר הצבא. הוא רצה לפתוח עסק ולטייל, הוא היה צריך להשתחרר בעוד שלושה חודשים". עוד הוסיף כי "אביב היה ילד מקסים, כל דבר שהוא עשה, הוא עשה עד הסוף, הוא היה ילד מאוד צנוע ורגיש, הוא דאג לכל המשפחה שלו".

 

לוי אמר כי "כבר אתמול בשעות אחר הצהריים היינו עם תחושות לא טובות לגבי מה שקורה בגבול וזה הלך והתגבר. ההורים שלו היו באיטליה והגיעו לאחיו של אביב שגם משרת בצבא והודיעו לו. מהר מאוד עדכנו את כולנו".

 

ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוורמן, ספד ללוי תושב העיר: "אביב לוי, בן למשפחה ערכית ושורשית, המתגוררת בשכונת 'אם המושבות', התנדב לשרת ביחידה קרבית. הוא פיקד על אין ספור אירועים ביטחוניים תחת אש וסיכון חיים כשהוא חשוף בשדה הקרב. כל רגע חייו וחיי חבריו תלויים על חוט השערה. אביב פיקד באומץ לב על משימות מסוכנות באחד המקומות המתעתעים שיש בארצנו".

 

ברוורמן הוסיף כי "אין בכוחן של מילים להכיל את עוצמת הכאב שנפל בחלקה של משפחת לוי ברגע אחד קטלני שהגיע בשריקת כדור בודד וגרם לאובדן כזה. אין מילים שמסוגלות להכיל את התדהמה של בני המשפחה עם קבלת ההודעה המרה. אנו רק יכולים לחבק ולבכות יחד עם בני משפחת לוי, לחבק חזק ולנסות להבין את הבלתי נתפס".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לתקרית וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "ביום שישי איבדנו את חייל צה"ל, סמ"ר אביב לוי מפתח תקוה. לוי נפל בהגנה על העם, הארץ ותושבי עוטף עזה. ליבי עם משפחתו בערב הזה. יהי זכרו ברוך".

 

כאמור, במהלך ההפגנות של תושבי עזה על גדר המערכת, צלפים ברצועת עזה ירו אתמול אחר הצהריים לעבר כוחות צה"ל שהיו על הגדר באזור כיסופים. לוי, שנשא אפוד קרמי, נורה בחזה. הוא פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע, אולם שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.