21.07.2018

19:26

הותר לפרסום: החייל שנפל בגבול הרצועה - סמ"ר אביב לוי מפ"ת

לוי בן 21, המשרת בחטיבת גבעתי, נפל אתמול מאש צלפים. כדור פגע בחזהו, ולמרות שנשא אפוד קרמי נפצע קשה, ומותו נקבע בבית החולים. "ילד צנוע, חרוץ, שעזר לסביבתו"

הותר לפרסום: החייל שנפל מאש צלף אתמול (שישי) בגבול רצועת עזה הוא סמ"ר אביב לוי, בן 21, המשרת בחטיבת גבעתי ומתגורר בשכונת אם המושבות בפתח תקווה.

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לתקרית וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "ביום שישי איבדנו את חייל צה"ל, סמ"ר אביב לוי מפתח תקוה. לוי נפל בהגנה על העם, הארץ ותושבי עוטף עזה. ליבי עם משפחתו בערב הזה. יהי זכרו ברוך".

 

 סמ"ר אביב לוי, שנהרג מירי צלפים בדרום רצועת עזה
 

סמ"ר אביב לוי, שנהרג מירי צלפים בדרום רצועת עזה (באדיבות המשפחה)

 

 

 

 

 

 

נועם לוי, דודו של אביב לוי, אמר לחדשות עשר: "זה אובדן גדול עבור המשפחה שלנו. לא האמנו. בעוד שבוע יש לו יום הולדת 21, כמו לכולם היו גם לו חלומות גדולים לאחר הצבא. הוא רצה לפתוח עסק ולטייל, הוא היה צריך להשתחרר בעוד שלושה חודשים". עוד הוסיף כי "אביב היה ילד מקסים, כל דבר שהוא עשה, הוא עשה עד הסוף, הוא היה ילד מאוד צנוע ורגיש, הוא דאג לכל המשפחה שלו".

 

לוי אמר כי "כבר אתמול בשעות אחר הצהריים היינו עם תחושות לא טובות לגבי מה שקורה בגבול וזה הלך והתגבר. ההורים שלו היו באיטליה והגיעו לאחיו של אביב שגם משרת בצבא והודיעו לו. מהר מאוד עדכנו את כולנו".

 

כאמור, במהלך ההפגנות של תושבי עזה על גדר המערכת, צלפים ברצועת עזה ירו אתמול אחר הצהריים לעבר כוחות צה"ל שהיו על הגדר באזור כיסופים. לוי, שנשא אפוד קרמי, נורה בחזה. הוא פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע, אולם שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. 

 

 האפוד הקרמי של חייל צה"ל אביב לוי שמת מירי צלפים
 

האפוד הקרמי של חייל צה"ל אביב לוי שמת מירי צלפים (חדשות עשר)

 

 

האפוד הקרמי של החייל אביב לוי שנורה למוות מאש צלפים
 

האפוד הקרמי של החייל אביב לוי שנורה למוות מאש צלפים (חדשות עשר)

 

 

לאחר התקרית, כ-60 יעדים הותקפו ברצועת עזה - כך נמסר מדובר צה"ל. זאת, במתקפה נרחבת שבה פתח חיל האוויר. מדובר צה"ל נמסר כי הושמדה מפקדת גדוד חאן יונס של חמאס בדרום הרצועה ובחאן יונס. מוקדם יותר הושמדה מפקדת גדוד זייתון, בצפון הרצועה. בצה"ל ממקדים מאמצים בפגיעה במפקדות חמאס, במטרה לפגוע בארגון באופן הקשה ביותר. משרד הבריאות הפלסטיני בעזה דיווח כי לפחות ארבעה פלסטינים נהרגו מהפגזות צה"ל. הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה כי שלושה מההרוגים הם פעיליה. בעקבות התקיפות, חמאס והג'יהאד האסלאמי פינו חלק ממפקדותיהם.

 

בלילה הודיעו בחמאס כי "סיכמנו עם ישראל על הפסקת אש בתיווך מצרים והאומות המאוחדות". הודעת ארגון הטרור, שנמסרה מטעם דוברו פוזי ברהום, התקבלה לאחר שמוקדם יותר דווח כי מצרים ומתווכים בין-לאומיים הגיעו להבנות בנוגע לרגיעה.

 

מסוק באזור עזה
 

מסוק המגיע לפינוי החייל אביב לוי שנהרג ברצועת עזה (חדשות עשר)

 

 

עוד קודם לכן מסרו מקורות לאל-ג'זירה כי כלל הפלגים הפלסטינים הסכימו להפסקת האש. המקורות הוסיפו כי שני הצדדים ינסו להכיל את תגובותיהם כדי לא להוביל למלחמה, אבל סייגו כי חילוקי דעות בתוך חמאס מאיימות על ההבנות. כעת, לפי הודעת חמאס, נראה שהרגיעה אכן נכנסה לתוקף.

 

כמה שעות לאחר ההודעה, צה"ל מסר בתום הערכת מצב כי תושבי העוטף יכולים לחזור לששגרה וכי אין עוד צורך לשהות בסמוך למרחבים המוגנים.