20.07.2018

08:34

"הישראלים אוהבים את הגייז - הכנסת נמצאת עשרות שנים מאחור"

ח"כ יחימוביץ' תקפה את הממשלה שהעבירה את חוק הפונדקאות באופן שמפלה את קהילת הלהט"ב. ח"כ ביטן: "מציע כפתרון זמני קרן שתממן פונדקאות בחו"ל עבור אבות יחידנים"

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' תקפה הבוקר (שישי) בתוכנית "בוקר אור" את הממשלה, ברקע חוק הפונדקאות, שעבר באופן שמפלה את קהילת הלהט"ב, כך שלא יוכלו להיעזר באם פונדקאית כדי להביא ילדים לעולם.

 

"הכנסת לחלוטין חשוכה ונמצאת כמה עשרות שנים אחורה בעניין הזה", אמרה יחימוביץ'. על המחאה שצפויה להתקיים ביום ראשון, אמרה כי "המחאה הזו היא דבר מדהים כי היא עומדת בסתירה גמורה למה שקורה בבית המחוקקים, כאילו אנחנו בשני מסלולים שונים".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 חברת הכנסת שלי יחימוביץ'
 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (בוקר אור)

 

 

"לכן, הגל הציבורי הענקי הזה הוא תגובת הנגד המדהימה ביותר, בטוח שהוא יעשה משהו", הוסיפה חברת הכנסת, "אנחנו בעיצומה של מהפכה ביחס של החברה הישראלית כלפי הקהילה הגאה. החברה הישראלית אוהבת את הקהילה, מחבקת אותה. אנשי הקהילה נמצאים בעמדות מפתח. לכן, הגל הציבורי הזה, הוא בסופו של דבר עושה את השינוי".

 

נוסף על כך, תקפה יחימוביץ' את ראש הממשלה, שהודיע כי יתמוך בפונדקאות גם לאבות גאים, אך הצביע נגד הסתייגותו של ח"כ אמיר אוחנה בנושא. "הדבר המדהים בראש הממשלה פתאום היא שכל השבוע לא ראינו אותו", סיפרה יחימוביץ', "היה שבוע של חקיקה מטורפת, בימים ובלילות, ואז לפתע כשמגיעה הסתייגות שמפילה את האופציה לייצר שוויון בין אנשי הקהילה לבין הטרו - הוא הופיע במלוא הדרו. היה בזה משהו מאוד מקומם. אני מסתכלת על זה מהזווית של החברים ההומואים שלי, מה עובר להם בראש כשהן רואים את הדבר הזה".

 

חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) טען כי מפלגתו תקדם הצעת חוק שוויונית בנושא בעתיד, ותקף את מפלגות יש עתיד והמחנה הציוני. "מגיע ללה"טבים להיות הורים, אני לא אומר שלא, אבל בוא לא נהיה צבועים", אמר ביטן.

 

"מפלגת העבודה ויש עתיד, כשאתה יושב איתם למשא ומתן קואליציוני - חשוב להם דברים אחרים. למחנה הציוני - ההסכם עם הפלסטינים, וליש עתיד - הנושא של הגיוס", הוסיף יו"ר הקואליציה לשעבר, "אף אחד לא נלחם בשביל הלהט"בים. רק כשזה מגיע לאיזו חגיגה אז באים ותוקפים את הליכוד".

 

 חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן (בוקר אור)

 

 

נוסף על כך, הגן ביטן על החלטת ראש הממשלה להצביע נגד ההסתייגות של ח"כ אוחנה. "נתניהו נתן הצהרה שהוא תומך בעניין הזה, הוא גם אמר שהוא יהיה בעד תיקון חוק, לא מה שאוחנה עשה, שהגיש הסתייגות", טען ביטן, "צריך לעשות את ההבדל בין פרוצדורה למהות. במהות אנחנו תומכים בזה, אבל אי אפשר לעשות תיקון לחקיקה ממשלתית, להגיש הסתייגות בדלת האחורית. זה היה יוצר משבר ואנחנו לא רוצים בחירות כל יום".

 

"ראש הממשלה נתן את ההצהרה שהוא תומך. כשהוא אומר - הוא גם יעשה. הבעיה תיפתר, זה ייקח זמן, אבל תיפתר", אמר ביטן, כפתרון זמני, לדעתי צריך להקים קרן - שהמדינה תממן חלקית פונדקאות ללהט"בים".

 

‏בד בבד, הודיעה חברת הכנסת שרן השכל כי תתפטר מתפקידה כיו"ר השדולה הגאה מטעם הליכוד. זאת, ״נוכח אי ההצלחה להעביר את חוק הפונדקאות גם עבור אבות יחידנים".