19.07.2018

23:58

בולגריה: מחירי ריצפה, נוף בתולי ועיירות שמשוועות לתיירים

עם שכר מינימום נמוך פי 5.5 מישראל, המחייה לתייר בבולגריה זולה מאוד. אמנם אין פארקי שעשועים מפוארים אך פעילויות משפחתיות בהרים יש בשפע • "צ'יפ טריפ" - פרק אחרון

במרחק של שעתיים וחצי טיסה מתל אביב נמצאת בולגריה - בין רומניה בצפון, הים השחור במזרח, סרביה ומקדוניה במערב ויוון וטורקיה בדרום. מחירי ריצפה, נופים ירוקים עתירי מים ועיירות שמשוועות לתיירים בעונות החלשות קורצים למשפחות הישראליות לצאת לטייל במדינה הבלקנית בעונת הקיץ.
 

בבולגריה שכר המינימום עומד היום על 230 אירו - פחות מאלף שקלים בחודש; בישראל כידוע השכר היום הוא פי חמישה וחצי, וכך המחייה לתייר הישראלי בבולגריה זולה מאוד. במרכז העיר פלובדיב, העיר הצפופה בבולגריה, בקבוק מים מינרלים בבתי הקפה היוקרתיים ביותר עולה פחות מארבעה שקלים, אספרסו חמישה שקלים ובמקדונלד'ס - זוג צ'יזבורגרים קטנים בשישה שקלים וחצי בלבד.
 

בולגריה היא לא פארקי מים מפוארים או אומגות מרהיבות. את הילדים אי אפשר לרתק בשעות של לונה פארק או פארקי חבלים. אבל כמעט בכל אגם אפשר לרדת לשייט נעים עם סירת פדאלים או קייאק. פעילות משפחתית מהנה לא פחות בהרים היא כמובן טיולי רכיבה על סוסים. בין כרי הדשא האינסופיים ליערות הסבוכים אפשר לטייל שעה אחת ואפשר אפילו לצאת לרכיבה של יום שלם.
 

פלובדיב, בולגריה

פלובדיב, בולגריה (חדשות עשר)

 

ממלונות הבוטיק הסודיים שלא מפורסמים כמעט, דרך פסגות ההרים עוצרות הנשימה, צריך לאהוב את הסגנון השונה מאוד של בולגריה על כבישיה העתיקים, התשתיות שלא התפתחו והנוף הכמעט בתולי. החיסכון על הטיסות, הלינה, הדלק, המזון והכניסה לאתרים יאפשר להוסיף עוד חוויות מבלי לגרום לנזק לכיס.