19.07.2018

19:00

עודכן:

מאבק הלהט"ב: הפגנה בת"א; עקב השביתה - ייתכנו עיכובים בטיסות

מאות צעדו בין כיכר רבין להבימה במחאה על חוק הפונדקאות. רשות שדות התעופה: עובדים רוצים למחות - ייתכנו שיבושים • אב גאה: "רוצה עוד ילד - אך פוחד מהבירוקרטיה"

מאות בני אדם הפגינו אתמול (חמישי) בתל אביב וצועדים מכיכר רבין לתיאטרון הבימה, במחאה על העברת חוק הפונדקאות  מבלי שיחול על אבות יחידנים. לאור המחאה הצפוייה ביום ראשון, הוציא ועד עובדי רשות שדות התעופה הודעה על עיכוב אפשרי בטיסות. מהוועד נמסר כי בעקבות בקשתם של עובדים רבים להיעדר מהעבודה, ביום הנחשב לעמוס ממילא, נוצר מצב של מחסור בכוח אדם.
 

האב הגאה דן גולדברג סיפר היום ל"חמש עם רפי רשף" על ההליך שעבר לפני שמונה שנים יחד עם בן זוגו, על הקשיים הבירוקרטיים, התמיכה שזכו לה והמכשולים הניצבים כיום בפני זוגות גאים שמשוועים להביא ילד לעולם.
 

"כמעט ארבעה חודשים המתנו בהודו עד שמשרד הפנים אישר לנו לחזור ארצה יחד עם שני ילדינו", שיחזר גולדברג את הימים שבהם נאלץ לתמרן בין פרק ההורות החדש בחייו לבין הטיפול הבירוקרטי. "זה היה מאוד קשה, לא ידענו איך להתמודד. היו שם זוגות נוספים שהגיעו וחזרו לפנינו כי הם עברו את ההליך המשפטי אצל שופט אחר בבית משפט אחר".


"למרות זאת, קיבלנו המון תמיכה בארץ, מעבר לכל היגיון", הוסיף גולדברג. "רופאים התנדבו להגיע אלינו, עזרו ותמכו בנו, זה היה רגע נפלא. בסופו של דבר אני מודה על התקופה הזאת כי הצלחנו להעביר מסר ואני חושב שבזכותנו נולדו המון ילדים".

 

בווידאו: דן גולדברג בריאיון לרפי רשף 

 


היום התאומים של בני הזוג כבר בני שמונה ועולים לכיתה ג', אך כשנשאל גולדברג אם הוא רוצה להביא ילדים נוספים לעולם, הוא סיפר על הקשיים שמעיבים על הרצון. "היינו רוצים עוד ילדים, אבל יש פה עניין גם של כסף, הרבה בירוקרטיה ופחד ממה שעברנו בעבר, יחד עם חוסר יכולת לעשות את ההליך בארץ. לצורך העניין יש לנו חברים שלקחו משכנתא ובמקום לרכוש דירה הם השתמשו בכסף כדי להביא ילד".


"הטראומה מאוד חזקה", הרחיב גולדברג. "האופציה של הודו שעלתה בעבר 'רק' 40,000 דולר, כבר לא קיימת ובארה"ב ההליך יקר בהרבה – בין 90,000 ל-120,000 דולר. וזה מבלי לדבר על בעיות רפואיות שמונעות את שחרור הילדים מבית החולים".


בהתייחס להחלטת הכנסת להחריג גברים יחידנים מחוק הפונדקאות אמר גולדברג כי הוא לא רואה איך אפשר לעצור את הקידמה. "אף אחד לא יכול לעצור את התהליך ואת הרצון העז להביא ילד לעולם. אי אפשר לעצור אותנו, אנשים יילחמו למען הילדים שלהם".
 

 מפגינים להט"בים חוסמים את צומת עזריאלי
 

מפגינים להט"בים חוסמים את צומת עזריאלי( חדשות עשר)

 

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הוציא אתמול חוזר לעובדי ההסתדרות שבו הוא מאשר לעובדים הלהט"בים בארגון לקחת חלק במחאה המתוכננת. במקביל, חברות רבות, בעיקר מתחום התקשורת וההייטק, הודיעו כי יאפשרו לעובדיהם למחות ולשבות, וכי הן תומכות במאבק על חוק הפונדקאות שאושר, ומדיר ממנו גברים יחידנים וזוגות להט"ב.

 

שלשום יצאו מאות מחברי הקהילה הלהט"בית ותומכיהם להפגין בתל אביב ובירושלים נגד אישור חוק הפונדקאות. בעיר הבירה נערכה הפגנה מול מעון ראש הממשלה ואילו בתל אביב נחסם צומת עזריאלי. המפגינים קראו קריאות כגון "הומופוביה היא טרור, שום תירוץ לא יעזור".