BETA

19.07.2018

17:20

"צרח עליי ונאלצו להרחיקו ממני": עימות חריף בין ח"כים במחנ"צ

יממה לאחר שנחשפה פרשת הח"כית וההטרדה המינית, הגישה ח"כ לאה פדידה תלונה לוועדת האתיקה נגד מיקי רונזטל על התנהגות מאיימת, לדבריה. רוזנטל: "שטויות, מדובר בשקרים"

יממה לאחר שפורסמה פרשת נחמיאס ורבין - ברושי שוב בעיות במחנה הציוני: ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני) הגישה היום (חמישי) תלונה לוועדת האתיקה נגד חבר מפלגתה, ח"כ מיקי רונזטל, על התנהגות מאיימת, לדבריה. ח"כ רוזנטל אמר בתגובה כי מדובר ב"שטויות". עוד הוסיף כי "פדידה ביקשה לחבור לימין הקיצוני ולתמוך בחוק הפאשיסטי נגד שוברים שתיקה עבור אינטרס פוליטי אישי שלה. אכן ספגה ביקורת והיו חילופי דברים קשים. כל השאר שקרים".

 

במכתב כתבה פדידה כי "ביום שני האחרון התקיים דיון בישיבת הסיעה של המחנה הציוני. במהלך הדיון התפרץ רוזנטל וצעק לעברי בצורה מאיימת ומשפילה. על מנת לא להפריע למהלך הדיון בחרתי שלא להגיב לדבריו ולתת לדיון להמשיך להתקיים. לאחר סיום הישיבה פניתי אליו והבהרתי שאל אלו להרים עליי את הקול באופן הזה".

 

עוד הוסיפה במכתבה כי "בתגובה רוזנטל איבד עשתונות, נפנף לעברי בידיו והתקרב אליי בצורה מאיימת ואלימה תוך שהוא מרים את קולו וצווח לעברי. המצב הגיע לידי כך שהקולגות שלי נאלצו לתפוס אותו ולהרחיק אותו ממני. ח"כ איציק שמולי ממש נאלץ להגן עליי בגופו".

 

 

 

 

 

 

 

 

בהמשך כתבה ח"כ פדידה כי "חשוב לציין שזו אינה הפעם הראשונה בה אני עדה להתנהגות אלימה ופוגענית מצד רוזנטל. הייתה עדה בעבר להתפרצות דומה שלו לעבר אזרחית באחת הוועדות, גם בפעם הזו הוא צעק ונצמד בצורה מאיימת לקורבן שלו. באותו מקרה אני נאלצתי להרגיע אותו ולהרחיקו מהמשך העימות".

 

בסיום דבריה כתבה פדידה כי "מיותר לציין שהתנהגות בעלת אופי שכזה אינה הולמת איש ובוודאי שלא נבחר ציבור היושב בכנסת ישראל. יש לעקור תופעות אלו מהשורש, לחדד נהלים להתנהגות נאותה ואף להשתמש בסמכויות הנדרשות בכדי להבטיח שמקרים אלו לא יחזרו על עצמם. חבר כנסת שמתנהג באופן הזה מקומו אינו בבית המחוקקים".

 

המכתב שהגישה חברת הכנסת פדידה נגד רונזטל

המכתב שהגישה חברת הכנסת פדידה נגד רונזטל( חדשות עשר)

 

 

פרשת הח"כית וההטרדה המינית:

 

כאמור, אתמול נחשף כי בעת סיור שטח שערכה לאחרונה סיעת המחנה הציוני, נגע ח"כ איתן ברושי בישבנה של ח"כ אילת נחמיאס-ורבין, והתנצל על כך. לאחר המעשה יידעו חברי כנסת מהמפלגה את היו"ר אבי גבאי באירוע, והוא ביקש מברושי להתנצל. ברושי ונחמיאס-ורבין שוחחו, ברושי התנצל והם סיכמו לשים את האירוע מאחוריהם.

 

מספר שעות לאחר מכן, התייחסה נחמיאס-ורבין לתקרית שאירעה במפלגתה בפוסט שכתבה בדף הפייסבוק: "אתחיל מהסוף. קיבלתי את התנצלותו של חבר הכנסת ברושי - ממקום חזק, בטוחה בעצמי, של מי שיודעת בבירור שלא עשתה שום דבר רע. אני יודעת ויכולה לקבל התנצלות ובחרתי וגם עתה אחרי שהדברים דלפו, אני מקבלת את התנצלותו".

 

בהמשך הפוסט כתבה נחמיאס-ורבין כי "העובדות ברורות, שקופות ויש מספיק אנשים שראו את האירוע. חבר כנסת אחר נגע בי באופן בלתי ראוי, מקטין ופוגעני לעיני קהל רב. הדבר שהכי פגע בי, וכשכבר הצלחתי לדבר איתו, אמרתי לו את זה ושכשדרשתי ממנו במקום התנצלות הוא סובב לי את הגב. הוא לא בא אחרי וניסה להתנצל".

 

עוד הוסיפה כי "אנחנו מכרים ותיקים, ברושי ואני, ובאופן כללי אני אדם סימפטי ופתוח. אני גם מחבקת בידידותיות. בשום צורה העניין הזה לא היווה ולא יהווה אישור למישהו לגעת בי באופן בלתי נאות. ברושי ניסה להסביר את נקודת מבטו אבל הבהרתי שאין בכך צורך. אין מה להסביר. יש דרך להיות ידידותי, הוא מכיר אותה".

 

 איתן ברושי ואיילת נחמיאס ורבין
 

איתן ברושי ואיילת נחמיאס ורבין (חדשות עשר)

 

 

כמו כן, כתבה ח"כ נחמיאס-ורבין כי "הפגיעה הייתה גדולה, אני עדיין פגועה, אבל אני מסוגלת לחיות עם ההתנצלות הזאת. אל תעזו להקטין את תחושת הפגיעה שלי גם אם אני לא מטפלת בה בדיוק כמו שציפיתם או ציפיתן. רק אני מחליטה על עצמי. גם אם אני חברת כנסת, מותר לי להיות ברגע כזה, סתם בת אדם מן היישוב".

 

בהמשך הערב, התייחסה חברת הכנסת נחמיאס-ורבין לתקרית גם בנאום שנשאה במליאת הכנסת. "אני לא הייתי מרוצה מההתנהלות של אותו ח"כ, אבל החלטתי לקבל את ההתנצלות שלו. זה היה אירוע מבזה שלא היה צריך לבוא לעולם. אבל אף אחד ואף אחת לא יחליט עבורי אם אני מקבלת את ההתנצלות או לא. הצד השני של me too זה שאני מחליטה על עצמי. אף אחד לא יחליט בשבילי, אני יודעת מה אני עושה, אני אדם בוגר, אני יודעת להחליט עבור עצמי. אם יש לי אחריות כנבחרת ציבור זה לא להפוך כל דבר למשהו שצריך להתלונן. אם הוא לא הבין עד היום הוא הבין שהוא טעה. רק אני אחליט עבור עצמי מי אני רוצה שידע ואיך אני מתמודדת. התגובות הכי קשות שאני מקבלת זה מנשים והורגת אותי השיפוטיות הזו. אל תחליטו בשבילי ואל תשפטו אותי. אל תחליטו עבורי מה הייתי צריכה לעשות באותו הרגע.  הכי חוצפה, הגברים שאומרים לי איך לא נתת לו סטירה?  בסופו של דבר אני זו שלא בסדר?".

 

"הוא לא איש רע ומנוול ולא צריך להפוך אותו לרשע הגדול. המפכה חייבת לקבל את הממדים הנכונים ואנחנו נקבע את הממדים הנכונים. אף אישה לא תחליט בשבילי כי אני גם חלק מהמהפכה הזו. אף אחת לא תחליט בשבילי מה טוב ומה נכון ואיך הייתי צריכה להגיב. היום הזה היה יום קשה מאוד מאוד בשבילי כי האירוע עצמו לא היה קל, אבל החלטתי שאני אוספת את עצמי ועוברת הלאה.  אין פה שום משטרה פמיניסטית".