BETA

18.07.2018

22:40

מועמדים למשרות עובדים בחינם - ולחברות מותר להשתמש בתוצרים

אנליסט: מיונים ארוכים, שעליהם המועמדים לא מתוגמלים, הפכו לתופעה נפוצה בשוק העבודה. בחלק מהמקרים, עולה החשד, שהחברות משתמשות במטלות על מנת לקבל רעיונות ללא תשלום

כשאדם, אנליסט במקצועו, שמע על המשרה שמתפנה בענקית ההיי-טק "צ'ק פוינט", הוא לא חשב יותר מדי לפני ששיגר את קורות החיים. אבל כשהגיע הטלפון מאגף משאבי האנוש בחברה, לא קבעו לאדם ריאיון אישי, אלא שלחו לו מטלה מקדימה: ניתוח ההיבטים השונים של הפעילות באזור אסיה-פסיפיק – למשל המכירות, הוצאות הטכנולוגיה, הגדרת מדדים ליעילות והכנת מצגת מסכמת שתכלול גם המלצות להנהלה. את הנתונים הוא התבקש לשלוף מתוך טבלאות אקסל צפופות, שאותן נאלץ להשלים בעצמו במשך שלושה ימים מתישים. כל זאת - עוד לפני שזומן להתרשמות ראשונית במשרד, ומבלי שקיבל שקל.

 

מתברר שהמקרה של אדם הוא רק דוגמה אחת לתופעה שהולכת ומתרחבת במיונים למשרות בתחומי ההיי-טק, הפיננסים והתשתיות. מיונים ארוכים כאלו, עליהם לא מקבלים שכר, נערכים לא רק למנהלים בכירים, אלא גם למועמדים לתפקידים מהשורה. יש להבהיר, כי מטלה לדוגמה שבוחנת התאמה של עובד לחברה, דווקא חשובה כדי לנבא אם יצליח לתרום לה. השאלה היא רק של פרופורציות.

 

בחלק מהמקרים עולה אצל הנבחנים החשד, שחברה שולחת מטלות מסובכות לא רק כדי לסנן את המועמדים – אלא גם במטרה לקבל רעיונות חיצוניים, ללא תשלום, שאותם ניתן בקלות לממש. כך למשל, מנהל של בית ספר לסינית, פנה למי שמבקש לעבוד אצלו בתור מורה, בדרישה שיתרגם עבורו טקסט מאנגלית. אחד המורים שהתמיינו אמנם לא התקבל, אבל התרגום - אחד לאחד - מופיע עד היום בפוסט השיווקי של בית הספר לסינית.

 

דוגמה נוספת היא "טנגרופ", חברה לייצור תכשיטים, שמבקשת ממועמדים שיכינו תוכנית שיווקית מלאה. מתוך 26 ביקורות אנונימיות של מתמיינים, 50 אחוז סיפרו על חוויה שלילית: "הריאיון השני נראה כאילו הם רוצים לקבל רעיונות, שום דבר על התפקיד עצמו או על שאלת ההתאמה שלי. הרגשתי שהם מחפשים שעה של ייעוץ חינם ולא באמת לקבל עובד". מגיב אחר מוסיף באתר: "ראיתי שהם עשו שינויים שעליהם המלצתי באתר, אבל לא הציעו לי תפקיד".

 

משרדי החברה צ'ק פוינט
 

משרדי החברה צ'ק פוינט(חדשות עשר )

 

 

תגובות לכתבה

תגובת צ'ק פוינט: "הגשת מטלה היא כלי מקצועי מומלץ מאד, וזמן ביצועה הוא עניין אישי, בהתאם ליכולותיו של כל מועמד. אנו לא עושים כל שימוש בחומרי המטלה ומקפידים לחזור לכל מועמד שפונה אלינו. במידה שלא כך היה - נבדוק זאת".

 

תגובת בנק לאומי: "ההתנסות במשימות מקצועיות תלויה באופי התפקיד בבנק. המטלות מצומצמות בהיקפן והתוצרים משמשים להליך המיון בלבד".

 

תגובת חברת Pipl: "החברה אינה עושה שימוש בתוצרי הליך הגיוס. אנו מקפידים על הליך גיוס הוגן וקפדני".

 

תגובת חברת "טננגרופ": "אנו רוחשים כבוד לזמנם הפנוי של המועמדים, ולכן מעדיפים להציג בפניהם סוגיות שגרתיות במקום ימי מיון ארוכים. מעבר לצרכי הערכה, 'טננגרופ' לא עושה שימוש כלשהו במענה שהציג המועמד".

 

תגובת ״מקס סקיוריטי״: "רוב המועמדים משקיעים בין חמש לשבע שעות במטלה, ואף מציינים זאת בכתב. החברה מעולם לא עשתה ולא תעשה שימוש מסחרי במשימות אלה".

 

תגובת "שירותי בריאות כללית": "מועמדים בתחום הרפואה הדיגיטלית נדרשים להדגים יכולת טכנולוגית וכושר פיתוח. לא נעשה שימוש ברעיון של מועמד שלא התקבל לעבודה".