BETA

18.07.2018

16:32

עודכן:

בת ונכדה של מאושפזת באיכילוב תקפו רופאה - ושברו עליה מחשב

קרובי המשפחה רצו לקבל הסבר בנוגע למצבה וקראו לרופאה המטפלת. לאחר שביקשה מהן להמתין - הפילו אותה, היכו אותה וגרמו לה לחבלות. התוקפות נעצרו. "הייתי בהלם"

מקרה אלימות נוסף במערכת הבריאות: רופאה בכירה בבית החולים איכילוב הותקפה היום (רביעי) בחדר מיון על ידי בתה ונכדתה של מאושפזת שבה טיפלה. כתוצאה מכך, נחבלה בראשה ונגרמו לה שטפי דם. הרופאה הגישה תלונה במשטרה.

 

שתי הנשים הגיעו על מנת לבקר את הסבתא בבית החולים. הן ביקשו מהרופאה לגשת על מנת לקבל הסבר בנוגע למצב הסבתא. לאחר שהרופאה ביקשה מהן להמתין – שברו עליה השתיים מחשב, הפילו אותה לרצפה והיכו אותה. שתי התוקפות נעצרו.

 

 

 

 

 

החבלות על ידה של הרופאה שהוכה
 

החבלות על ידה של הרופאה שהוכתה (חדשות עשר)

 

 

"רופאה בכירה הותקפה בחדר מיון על ידי שתי נשים שניפצו מחשב על ראשה, הפילו אותה לרצפה, היכו אותה באגרופים ושרטו אותה עד שצוות חדר המיון והאבטחה הצליחו להשתלט עליהן", נמסר מבית החולים איכילוב, "הנהלת המרכז הרפואי מביעה זעזוע עמוק מחומרת המקרה ומהמשך גילויי האלימות הבלתי נסבלים במערכת הבריאות".

 

הרופאה המותקפת, ד"ר קרין הלר, סיפרה על התקרית: "במהלך שהותה של המטופלת במיון התלוננה משפחתה שלשונה נפוחה. התרשמתי שאכן הלשון נפוחה, הענקתי לה טיפול ומשפחתה הודתה לי. במקביל טיפלתי בחולים אחרים, ובחולה נוספת ששכבה באותו חדר. כשפניתי לטפל בחולה הנוספת שהייתי צריכה לתת לה מנת דם, המשפחה של הקשישה פנתה אלי בהיסטריה ואמרה שהמוניטור מצפצף. הסתכלתי על המוניטור וראיתי שהוא אכן מצפצף עקב עלייה בלחץ דם. ביקשתי לעשות מדידה נוספת ולהרגיע את החולה".

 

"בינתיים סיימתי לטפל בחולה הנוספת. ראיתי שלחץ הדם של הקשישה עדיין גבוה, וניגשתי למחשב להזין הוראה לתרופה להורדת לחץ דם. בשלב זה ניגשה אליי בת המשפחה של המטופלת והתחילה להכות אותי בראשי ובפניי. כשהתרוממתי המשיכה להכות אותי, חתכה אותי עם הציפורניים באמה שלי. הייתי בהלם, כמובן שלא הגבתי. זאת תגובה של משפחה של חולה שקיבלה טיפול אדיב. הוסבר גם למטופלת שבמידה שיהיה מקום, נעלה אותה למחלקה", הוסיפה.

 

 

בתוך כך, המשטרה פרסמה היום תיעוד מהאירוע בביה"ח הגריאטרי שבבאר יעקב, שבו מטופל דקר אחות ופצע אותה קשה, לפני כשבועיים. בסרטון ממצלמות האבטחה במקום, נראה החשוד בדקירה עומד ליד דלפק האחיות, כשלצידו המאבטח, ומאחורי הדלפק - האחות. כשהמטופל חושף את הסכין שברשותו, נראה המאבטח בורח מהמקום. בסוף התיעוד נראה המטופל החשוד הולך לקראת האחות, שנותרה לבדה במקום.

 

מחקירת האירוע עולה כי החשוד בדקירה, אוסקר באחיט, מבקש מקלט מאריתריאה, בן 31, עבר דרך השומרים בכניסה לביה"ח ולא ציית להוראתם לעצור. הוא נכנס למחלקה בה היה מאושפז בעבר, שם כאמור שלף סכין לעבר המאבטח וגרם להימלטותו מהמקום. אז, דקר באחיט את האחות ופצע אותה באורח קשה. לאחר מכן, חזר המאבטח למחלקה, שלף את אקדחו, ירה לעבר באחיט ולא פגע בו. לבסוף, צוות רפואי ומאבטחים השתלטו על החשוד, עד להגעת השוטרים למקום.

 

יו"ר ועד האחיות של בית החולים "שמואל הרופא" סיפרה לחדשות עשר, לאחר הפרסום הראשון על בריחת המאבטח: "שמענו שהוא ברח. זו תחושה איומה של חוסר ביטחון, אנחנו לא מאמינים שהוא ברח והשאיר את האחות ככה". לדבריה, "זה רגע של פחד, של אימה. המאבטח עם נשק - זה לא הגיוני שהוא יתנהג ככה".

 

במקביל, הודיעה היום המשטרה כי חקירת האירוע הסתיימה, ושהפרקליטות הגישה היום הצהרת תובע נגד באחיט. על פי ההצהרה, כתב אישום יוגש נגדו בימים הקרובים, כמו גם בקשה לעצרו עד לתום ההליכים. בינתיים, מעצרו של באחיט הוארך היום בשישה ימים.