BETA

14.07.2018

09:40

עודכן:

אחרי ליל השיגורים: הגבלות על התכנסות אנשים בעוטף עזה

חמאס: "ההתנגדות המיידית להסלמה של הכיבוש מהווה איזון הרתעה הולם". הפלס': מת מפצעיו צעיר שנפגע בהפגנות אתמול. הלילה שוגרו 31 רקטות ופצמ"רים, 2 מנהרות טרור הותקפו

הסלמה בדרום: לאחר לילה קשה, שבמהלכו שוגרו 31 רקטות ופצמ"רים לעבר ישובי עוטף עזה, בצה"ל הודיעו הבוקר (שבת) כי תחול הגבלה על התכנסויות אנשים בעוטף. כל התכנסות במרחב עוטף עזה תהיה מוגבלת בשטח פתוח ל- 100 אנשים והתכנסות בשטח סגור ל- 500 אנשים. חוף זיקים נסגר לכניסת מבקרים. שלוש שריפות פרצו באזור מעבר ארז כתוצאה מעפיפוני תבערה.

 

 

בתוך כך, בסוכנות הידיעות הפלסטינית "שיהאב" ציטטו את דובר חמאס, פאוזי ברהום, שמסר: "ההתנגדות המיידית להסלמה של הכיבוש מהווה איזון הרתעה מהיר והולם כדי לאלץ את ישראל להפסיק את ההסלמה. ההגנה על אנשינו היא דרישה לאומית ובחירה אסטרטגית". עוד דווח כי מת מפצעיו צעיר בן 18 שנפגע אתמול בהפגנות על הגדר.

 

בווידאו: חיילים חוסמים את הכניסה לחוף זיקים >>

 

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

התחזית: חם ויבש בהרים, הביל בחוף; הים מסוכן לרחצה

תאילנד: הנערים שחולצו מהמערה ישוחררו לבתיהם ביום חמישי

"מבצע של פעם בחיים": מאחורי הקלעים של החילוץ שהדהים את העולם

 

הלילה, כאמור, חלה הסלמה במצב. צה"ל תקף יעדים של חמאס ברצועת עזה, כשבתגובה נורו מהרצועה לעבר ישראל לפחות 31 שיגורים - שישה מהם יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. החל מ-1:30 בלילה ועד השעה שש בבוקר, נשמעו התרעות צבע אדום ביישובי עוטף עזה - במועצות האזוריות חוף אשקלון, אשכול, שער הנגב, שדות נגב ולכיש.

 

שאריות מיירוט רקטה בעוטף עזה
 

שאריות מיירוט רקטה בעוטף עזה (איציק אסקפה)

 

 

רוב השיגורים שבוצעו לשטח ישראל הם של פצצות מרגמה. רקטה אחת שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. מדוברות המועצה נמסר כי לא היו נפגעים וכי לא נגרם נזק. מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי לא ידוע על נפילות בתוך ישובי המועצה וכי זוהתה נפילה אחת על כביש שמוביל לישוב. תושבי העוטף הונחו להישאר בקרבת מרחבים מוגנים. בהמשך, הונחו התושבים לחזור לשגרה.

 

בווידאו: מנהרות הטרור שהותקפו >>

 

 

מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שתי מנהרות טרור התקפיות בצפון ובדרום הרצועה וכמה יעדי טרור במתחמים צבאיים, בהם יעדים המשמשים את חמאס להכנת בלוני תבערה ומחנה אימונים של הארגון. עוד נמסר, כי התקיפות בוצעו בתגובה להפגנות על הגדר ולשילוח בלוני התבערה מהרצועה לשטח ישראל: "התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הטרור במהלך הפרות הסדר האלימות במרחב הגדר, שהתקיימו אמש, והמשך טרור האש המבוצע על ידי שיגור בלוני תבערה".

 

בווידאו: תקיפת מנהרת טרור >>

 

 

על פי דובר צה"ל, במהלך התקיפה הראשונה של חיל האוויר, החלו השיגורים מהרצועה לעבר ישראל. בצה"ל האשימו את חמאס באחריות לירי: "חמאס ממשיך להשתמש בתושבי עזה ככסות לטרור, שם אותם בסיכון ומביא לפגיעה במאמצים ההומניטריים למענם שמאפשרת ישראל", נכתב, "חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה". עוד נמסר כי צה"ל ערוך למגוון תרחישים להמשך.

 

עוד לפני הודעת צה"ל על תקיפת חיל האוויר ברצועה, כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי צה"ל הפציץ בעזה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "סאפא" דיווחה כי חיל האוויר הישראלי תקף מטרות ממזרח למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז הרצועה, וכן מטרות בצפון ובדרום עזה.

 

 תקיפת צה"ל בבית חנון
 

תקיפת צה"ל בבית חנון (חדשות עשר )

 

 

אתמול, קצין צה"ל נפצע בינוני מרימון שנזרק לעברו על ידי פלסטיני בעימותים בצפון רצועת עזה. הקצין, שנפגע סמוך למחסום קרני, פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים סורוקה שבבאר שבע. כוחות צה״ל השיבו באש לעבר המחבלים וזוהתה פגיעה.

 

מוקדם יותר אתמול, הודיע משרד הבריאות בעזה כי עותמאן ראמי חלאס, נער בן 15, נהרג מירי צלף צה"ל בעימותים בגבול הרצועה. עוד נמסר מגורמי הרפואה הפלסטיניים כי 220 מפגינים נפצעו.

 

העימותים שנרשמו אתמול נערכו לציון 100 ימים לתחילת ההפגנות, שהחלו ב-30 במארס כחלק מ"צעדת השיבה". מתחילת ההפגנות נהרגו 138 פלסטינים ונפצעו כ-16 אלף פלסטינים. במקביל, 15 שריפות פרצו אתמול בעקבות עפיפונים ובלוני תבערה שהופרחו מעזה לעבר ישראל.