14.07.2018

08:20

תאילנד: הנערים שחולצו מהמערה ישוחררו לבתיהם ביום חמישי

שר הבריאות במדינה הודיע כי חברי קבוצת הכדורגל ומאמנם התאוששו מבחינה מנטלית ופיזית וישוחררו מבית החולים בעוד חמישה ימים. "צריכים להכין אותם לתשומת הלב שיקבלו"

בווידאו: מאחורי הקלעים של החילוץ שהדהים את העולם

 

שיקום מוצלח: שר הבריאות התאילנדי, פיאסקול סקולסטאידורן, אמר הבוקר (שבת) כי 12 שחקני קבוצת הכדורגל "חזירי הבר" ומאמנם ישוחררו מבית החולים ביום חמישי הקרוב. סקולסטאידורן מסר כי המאושפזים התאוששו מבחינה מנטלית ופיזית.

 

"אנו צריכים להכין את הנערים ואת משפחותיהם לתשומת הלב שיקבלו לאחר השחרור", הוסיף. "אני לא יודעת איך הוא יתמודד עם תשומת הלב. אני רק שמחה שהוא יצא מהמערה", אמרה השבוע סבתו של אחד הנערים. אביו של נער אחר סיפר כי שחקני הקבוצה תכננו לשהות במערה רק שעה אחת אולם אז החל לרדת גשם שוטף שהציף את המקום.

 

בתאילנד דווח כי הנערים צפויים להיכנס למנזר למשך תשעה ימים לאחר השחרור. זאת כאות הערכה לקו בא בון צ'ון, נזיר בודהיסטי ידוע שאחרי בדיקה בשטח התנבא שהילדים חיים.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הסלמה בדרום: 31 שיגורים לעבר ישראל; 2 מנהרות טרור הותקפו

התחזית: חם ויבש בהרים, הביל בחוף; הים מסוכן לרחצה

העוקץ המושלם שהפך לרצח: 32 שנים אחרי - חזרה לפרשת מלה מלבסקי

 

 הילדים שחולצו מהמערה בתאילנד כפי שתועדו בבית החולים
 

הילדים שחולצו מהמערה בתאילנד כפי שתועדו בבית החולים (חדשות עשר )

 

 

השחקנים ומאמנם מאושפזים מזה מספר ימים בבית החולים. זאת בתום החילוץ המוצלח שהסתיים ביום שלישי. סרטון שהוצג למחרת חשף כיצד נראים הנערים שחולצו מהמערה בתואם לואנג לאחר 17 ימים שבהם היו לכודים בה. בסרטון הם נראו במיטות בית החולים, משוחחים עם האחיות. לאחר שחולצו אמר בכיר במשרד הבריאות בתאילנד כי "טמפרטורת גופם הייתה נמוכה" וכי "ייתכן שהם לקו בדלקת ריאות". מנהל בית החולים טען כי כל הנערים אוכלים כרגיל בשלב זה וכי יזדקקו למנוחה בת חודש בבתיהם לאחר שישוחררו מבית החולים.

 

בכיר בתחום הבריאות התאילנדי מסר כי הילדים ומאמנם ירדו במשקל בממוצע כשני ק"ג במהלך שהותם במערה, אך כי הם בסך הכול במצב טוב. ראש הממשלה, פראיות צ'אן אוצ'ה, ביקש לאחר החילוץ לתת לילדים זמן להחלים. "הדרך הטובה ביותר היא להניח להם ולתת להם ללמוד", אמר.