BETA

13.07.2018

14:13

  הילד החטוף מקלנסווה
הילד החטוף מקלנסווה,
חדשות עשר

אלשיך: "הרש"פ אחראית לשלום הילד החטוף"; שב"כ הצטרף לחיפושים

מפכ"ל המשטרה התייחס בתום הערכת מצב לילית למאמצים לאיתור כרים ג'ומהור בן ה-7. "נחצה קו אדום, אנו מצפים מהם לפעול למימוש אחריותם"

מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, אמר הלילה (שישי) בתום הערכת מצב בנוגע לחטיפת הילד כרים ג'ומהור כי הוא נחטף לשטחים והרשות הפלסטינית אחראית לביטחונו". החל מהלילה, שב"כ מסייע למשטרה בחיפושים אחר הילד.

 

בדיון הלילי השתתפו המפכ"ל, ראש אגף החקירות, וקציני משטרה בכירים נוספים. "״המשטרה במאמץ מודיעיני וחקירתי, זיהתה את המעורבים בחטיפת הילד כרים ג'ומהור ועצרה אותם לחקירה", אמר. "בשלב זה לא נוכל לפרט באשר לממצאיה ומעבר לעובדה שהחקירה מבהירה היטב מה אירע ומי המעורבים".

 

המפכ"ל רוני אלשיך
 

המפכ"ל רוני אלשיך(המכללה האקדמית ספיר )

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

המאבק להרחקת אסדת הגז: המשטרה עכבה 3 מפגינים במאהל המחאה

כחלון: "תומך בסעיף בחוק הלאום המתיר לקהילות לחיות בנפרד"

תאונת פגע וברח בנצרת עילית: רוכב אופנוע בן 25 נפצע קשה

 

"היות והילד נחטף על ידי העבריינים לשטחי הרשות הפלסטינית - אנו רואים ברשות כאחראית באופן ישיר לביטחונו של כרים עד להחזרתו בשלום לחיק משפחתו ואנו מצפים מהם לפעול למימוש אחריותם" אמר המפכ"ל. "בשלב הזה מתקיימים מגעים מקצועיים בין המשטרה לרש"פ בכדי לאפשר למשטרה הפלסטינית לממש אחריותה ולסיים במהירות את הסבל לילד ומשפחתו. משטרת ישראל, רואה באירוע חציית כל קו אדום ותטפל בעבריינים במלוא החומרה״.

 

ברקע החיפושים הנמשכים אחר הילד, שנחטף מביתו בקלנסווה לפני שלושה ימים, הפגינו אתמול רבים נגד "אוזלת היד של המשטרה" מול תחנת קדמה, בהם גם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה. נכון לעכשיו, לא ידוע היכן נמצא הילד, למעט הערכה כללית לפיה הוא נמצא בשטחי הרשות הפלסטינית. כעת, מי שמנהל את המשא ומתן מול החוטפים הם בכירים בחברה הערבית ואפילו ארגוני פשיעה ניסו לסייע בתיווך. אחד מבכירי החברה הערבית אמר לחדשות עשר כי בשלב זה אין התקדמות במו"מ.

 

איימן עודה שוחח מוקדם יותר היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בשל החשש כי הילד מוחזק באזור רמאללה. הוא ביקש מהיו"ר את התערבותו, ונענה כי בשלב זה הם לא יודעים איפה הילד, ולא קיבלו עדכון על הסוגייה מהצד הישראלי. גם ח"כ אחמד טיבי שוחח עם עבאס.

 

החשוד בחטיפה של הילד מקלנסווה
 

החשוד בחטיפה של הילד מקלנסווה(חדשות עשר )

 

 

בתוך כך, במשטרת ישראל הדפו אתמול את הביקורת לפיה אין להם דריסת רגל בפרשת החטיפה, וטענו כי הם "מפעילים את מיטב הכוחות והאמצעים".  "מיד עם קבלת הדיווח, החלו לפעול בשטח כוחות משטרה רבים, גלויים וסמויים שפתחו בסריקות נרחבות לאיתורו של הקטין", מסרו במשטרה. "מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, קיים אמש הערכת מצב מיוחדת במחוז מרכז על מנת לעקוב מקרוב אחר התקדמות החקירה ומאמצי המשטרה להשיב את הילד לחיק משפחתו, בריא ושלם".

 

"לצערנו, האירוע  אשר מצוי תחת חקירה בימים אלו כאמור, גרר בימים האחרונים גל של שמועות שאין בינן לבין המציאות כל קשר", התעקשו במשטרה. "ברצוננו להבהיר ולהדגיש כי אין להתייחס לאף שמועה מגורם בלתי מוסמך. משטרת ישראל מבקשת מהציבור שלא להפיץ שמועות אלו שיכולות לפגוע בחקירה, כמו גם במאמצים לאיתורו והשבתו של הקטין לחיק משפחתו".

 

אמו של כרים אמרה אתמול לחדשות עשר: "אני לא רגילה לפחד על הילדים שלי, תמיד המצב פה בטוח. אני מדמיינת את הילד שלי עובר את זה וזה מעציב אותי. הילד רוצה את אביו ואת אמו, את המשפחה, הוא רוצה ביטחון. הוא ילד תמים עד לרמה שאמרו לו לבוא לקחת חבילה מהרכב והוא לא חשב פעמיים.

 

האם אף העבירה מסר לחוטפים ואמרה: "יש לכם נשים וילדים, אתם מוכנים שיעברו את הסבל והמצוקה שאני עוברת? אני לא מכירה אנשים כאלה שאיבדו את המצפון שלהם, חטפו ילד לאור יום מחצר הבית שלו. אנחנו רוצים את כרים בבית".

 

"הימים קשים מאוד, אנחנו חיים בסיוט", סיכמה האם. "מקווים שהאל ירחם עלינו. אנחנו חיים במצב של פחד כרגע , פחד לצאת החוצה. ברגע שהנושא מגיע לילדים וזה ככה זה חבל. אנשים רבים נמצאים איתנו בקשר ומתפללים בשבילנו ומתעניינים בנו. אנחנו רוצים שישיבו לנו את הילד, אני מבקשת מהמשטרה ומכל מי שיכול לעזור".

 

מעצרם של ארבעת החשודים המרכזיים בפרשה הוארך אתמול בשמונה ימים. אחד מהם הוא אחמד נקיב, קבלן בן 41, החשוד שהזמין את חטיפת כרים ג'ומהור בן ה-7 מקלנסווה בעקבות חוב כספי שהיה לאביו של הילד אצלו. החשוד אמר לחדשות עשר: "אין לי קשר לחטיפה, הכל סתם שטויות".