09.07.2018

15:15

עודכן:

נתניהו: "נכביד ידינו על שלטון החמאס ברצועה – באופן מיידי"

ראש הממשלה הכריז כי מעבר כרם שלום ייסגר היום. חמאס: "זהו פשע ישראלי נוסף נגד האנושות. ממשלת ישראל היא זו שתישא בתוצאות הצפויות של המדיניות הגזענית הזו"

טרור העפיפונים: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (שני) בישיבת סיעת הליכוד כי "בעצה אחת עם שר הביטחון - אנחנו נכביד ידינו על שלטון החמאס ברצועה באופן מיידי. אנחנו נסגור היום את מעבר כרם שלום". נוסף על כך, הכריז נתניהו כי "יהיו צעדים נוספים, שאיני מפרט אותם".

 

בד בבד, גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס למצב בדרום הארץ בישיבת סיעת ישראל ביתנו. "אני רוצה להבהיר לראשי חמאס ברצועת עזה - אף אחד לא נרתע מהסלמה או מעימות רחב", אמר ליברמן. "אנחנו לא מחפשים עימותים או הרפתקאות צבאיות, אבל בדרך שבה חמאס מתנהל הוא עלול לשלם את כל המחיר, מחיר הרבה יותר כבד מאשר ב'צוק איתן'".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

"חוק אכזרי": אושר התיקון ל"חוק הפונדקאות" - שלא כולל להט"בים

ליברמן: "לא מוכנים לשינוי של מילה, אות או פסיק בחוק הגיוס"

שיא בכניסת תיירים: יותר מ-2 מיליון הגיעו לישראל תוך חצי שנה

 

 נתניהו בישיבת הסיעה
 

נתניהו בישיבת הסיעה (ערוץ הכנסת)

 

 

"המציאות הזו, שבה שורפים לנו יום-יום חורש טבעי ושדות, ועד עכשיו נשרפו כ-28 אלף דונמים שזה פחות או יותר שטחה של עיריית נתניה או עיריית רחובות", הוסיף שר הביטחון, "איננו מתכוונים לספוג את זה ולא נמשיך בצורה כזאת. לכן, אני מציע להם קודם כל להתעשת ולהפסיק עם כל הפרובוקציות על הגדר ועם השריפות".

 

"הכנו פה חבילה הומניטרית מכובדת, עם יכולת להקל בצורה דרמטית על תושבי עזה", סיכם ליברמן, "אך זה אך ורק בתנאי שיהיו גם צעדים הומניטריים מצדם, קרי - הסדרת נושא השבויים והנעדרים. אם מישהו חושב שיוכל לקבל הקלות מרחיקות לכת מבלי לפתור את סוגיית השבויים והנעדרים - זה לא יקרה".

 

זמן קצר לאחר מכן, הודיע דובר צה"ל כי מעבר כרם שלום ייסגר החל מהיום, למעט ציוד הומניטרי שיאושר באופן פרטני על ידי מתאם פעולות הממשלה בשטחים. נוסף על כך, נמסר כי לא תוארך הגדלת מרחב הדיג הרצועה, והוא יחזור היום לטווח שישה מיילים. זאת, לאחר שבשלושת החודשים האחרונים אושרה הגדלה של שלושה מיילים בעקבות עונת הדיג.

 

"ארגון הטרור חמאס הוא האחראי לנעשה ברצועת עזה ולהשלכות ממנו", נכתב בהודעת דובר צה"ל. "חמאס הוא שגורר את תושבי הרצועה לתהום, צה"ל ימשיך ויפעל ככל שיידרש על מנת לשמר את האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל". 

בחמאס הגיבו בזעם להחלטת ישראל ומסרו: "זהו פשע ישראלי נוסף נגד האנושות. הוא מתווסף לרשימה השחורה של צעדים שנקט הכיבוש הישראלי". עוד נמסר מארגון הטרור: "השתיקה האזורית והבינ"ל על פשע המצור עודדו את האויב הציוני להמשיך עם צעדיו הנפשעים הנוגדים את זכויות האדם ואת החוקים הבינ"ל. חמאס קורא לקהילה הבינ"ל למנוע את הפשע הזה ולפעול להסרת המצור. ממשלת ישראל היא זו שתישא בתוצאות הצפויות של המדיניות הגזענית הזו".

 

בג'יהאד האסלאמי הגיבו גם כן בזעם ומסרו: "צעדי ממשלת הטרור והצבא הפושע שלה להידוק המצור על עזה הם בגדר הכרזת מלחמה. ההתנגדות לעולם לא תהיה חסרת אונים בתגובה על צעדים אלו".

 

 העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום
 

העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום (דובר צה"ל)

 

 

כזכור, לפני כחודשיים אישר שר הביטחון לסגור זמנית את מעבר הסחורות כרם שלום, בעקבות השחתת והצתת המעבר בצדו הפלסטיני ע"י עשרות מפגינים פלסטינים. ההחלטה התקבלה בהמלצתו של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "סגירת המעבר תתקיים עד להשלמת תיקון הנזקים שנגרמו כתוצאה מהפרת הסדר ויפתח שוב בהתאם להערכת המצב". על פי ההודעה, "ארגון הטרור חמאס מוביל בשבועות האחרונים ביתר שאת פעולות טרור בכסות של הפרות סדר אלימות, פוגע ברווחת חייהם של תושבי עזה ומשתק את עורקי החיים שלה".