BETA

09.07.2018

12:16

"את לא תצפרי בחיים": כתב אישום הוגש נגד תוקף הנהגת בעפולה

הצעיר בן ה-27, שתועד מכה את טובה אולרו לפני שבוע וחצי, הואשם בתקיפה, איומים וחבלה חמורה. הנאשם חבט בפניה לאחר שצפרה לו ואיים כי יהרוג אותה. "לא נוותר לו"

תקיפת הנהגת בעפולה: כתב אישום הוגש הבוקר (שני) נגד תושב עפולה בן 27, בגין תקיפה, עבירות של חבלה חמורה, פגיעה ברכוש במזיד, איומים ונהיגה בקלות ראש, לאחר שתועד כשהוא מכה את הנהגת טובה אולרו לפני כשבוע וחצי בעפולה.

 

אולרו, שהגיעה לדיון בבית המשפט עם בן זוגה, פרצה בבכי כשהנאשם נכנס לאולם. "אנחנו לא נוותר, נלך איתו עד הסוף", אמרה, "הוא הרס לי את החיים ואת המשפחה. היום זו אני, מחר זה יכול לקרות לכל אחד אחר". בעלה, רוני, הוסיף: "נמצה איתו את הדין הפלילי והאזרחי. הוא מתחבא תחת צו איסור פרסום שמו, מחייך מאחורי זכוכית. לא נשתוק".

 

מכתב האישום עולה כי הצעיר נהג בחוסר זהירות, השתולל בכביש והתנגש ברכב שלפניו שעצר לפני מעבר חצייה במטרה לאפשר להולך רגל לחצות את הכביש בבטחה. אולרו, שהייתה בדרכה לאסוף את ילדיה ממוסדות החינוך, צפרה לו כדי שיפנה את הדרך, ובשלב זה ניגש אליה התוקף, בעט וחבט ברכבה ובהמשך אף פתח את הדלת הקדמית של הרכב והחל לקלל אותה תוך שהוא מכה אותה באגרופים שכוונו לפניה ולראשה.

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

לא רק פגיעה בבע"ח: מחאה נגד תקיפות נשים במרוץ השוורים בספרד

נקבע מותה של האישה הבריטית שנחשפה לגז העצבים הרוסי

מ"אפולו 13" ועד הכורים הצ'יליאנים: מבצעי החילוץ הגדולים

 

 טובה אולרו, האישה שנחשד כי הותקפה בעפולה ע"י נהג בגלל שצפרה לו
 

טובה אולרו, האישה שהותקפה בעפולה ע"י נהג (חדשות עשר)

 

 

עוד עולה מכתב האישום כי גם כשאולרו התחננה בפניו שיפסיק להכותה ואף ביקשה ממנו סליחה, תוך שהיא מציינת בפניו כי היא אמא לילדים, התוקף המשיך לחבוט בפניה ואמר לה: "אני אגרום שלא תצפרי יותר בחיים שלך".

 

מפרטי החקירה עולה כי לאחר שפגע ברכב וגרם לו נזק, נמלט התוקף מהמקום למוסך "הונדה", ורק לאחר דין ודברים, תוך שנודף מפיו ריח של אלכוהול, הסכים למסור את פרטיו לאולרו. עם זאת, לאחר ששמעה כי בכוונתה להגיש תלונה במשטרה איים עליה "שישרוף ויהרוג אותה", ואף בעט ברגלה. עוד התברר כי במהלך החקירת איים הצעיר על החוקרים ואף חשף את שיניו.

 

התקיפה אירעה לפני עשרה ימים בעפולה, כשבסרטון שעלה לפייסבוק, נראה הצעיר מנסה להיכנס לרכבה של אולרו, כשעוברת אורח מנסה למנוע ממנו לעשות זאת. הוא לבסוף מצליח להיכנס לרכב, ואז היכה אותה, אולם מהזווית בו התיעוד צולם לא ניתן לראות את התקיפה עצמה.

 

בפוסט שבו עלה תיעוד התקיפה נטען כי האירוע החל כשהגבר חסם את הכביש עם רכבו ואולרו צפרה לו. "בתגובה, הוא יצא מהרכב, תקף אותה, שבר לה את האף וגרם לה לדמם", נכתב בפוסט, וצורפה אליו גם תמונתה של אולרו לאחר התקיפה, כשפניה מלאות בדם. 

 

החשוד בתקיפת הנהגת בעפולה
 

הנאשם בתקיפת הנהגת בעפולה (חדשות עשר)

 

 

אולרו נפצעה קל מחבלות בפניה ופונתה לבית החולים העמק שבעפולה. הנאשם אותר לאחר כמה שעות חיפושים בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שככל הנראה, כך לפי המשטרה, ניסה לברוח מגבולות המדינה. ממשטרת ישראל נמסר באותו היום כי לפני שתקף את אולרו, הנהג היה מעורב בתאונת דרכים נוספת, תקף נהגת אחרת בבעיטה ואיים עליה.

 

בזמן התקיפה הייתה אולרו בשיחת טלפון עם בעלה רוני, ששמע את הזוועה מבלי שיכול היה לעשות דבר. "הוא פתח לי את הראש והרביץ לי", היא נשמעת אומרת במהלך השיחה. בעלה נשמע צועק בתגובה: "מי? מי הרביץ לך?".

 

תיעוד מרגעי התקיפה בעפולה
 

תיעוד מרגעי התקיפה בעפולה (חדשות עשר)

 

 

ט', אביו של הנאשם, אמר בשבוע שעבר בתוכניתה של אילה חסון ב-FM103 כי "לבנו אין עבר פלילי, אך יש לו עליות וירידות לאחר שעבר שיקום ארוך כתוצאה מפציעה קשה מאוד בתאונת דרכים". אביו הוסיף כי "המשפחה מתנצלת על האירוע". 

 

אביו של התוקף סיפר כי בנו "התחיל את שנת הלימודים הנוכחית במרכז הבין-תחומי בהרצליה במגמה של חשבונאות וכלכלה, אך הפסיק את הלימודים כיוון שזה היה קשה לו". עוד סיפר כי בנו היה קצין בצה"ל והתאונה שבה נפצע קשה מאוד אירעה בזמן שהיה בחופשה מהצבא לקראת שחרורו. "הפציעה שלו הייתה קשה והוא היה בתרדמת במשך חודש בבית החולים רמב"ם. לאחר מכן הוא עבר לשיקום בבית לוינשטיין במשך חצי שנה, שהסתיים רק בעת האחרונה".