04.07.2018

18:38

בזמן שביתת האחיות - בתה של טובה קררו ילדה בן: "מרגש ועצוב"

בתה של האחות שהוצתה למוות הביעה תמיכה בעמיתותיה של אמה המנוחה, וקראה למיגור האלימות בבתי החולים. "הגיע הזמן שראש הממשלה יתייחס לנושא הזה בשיא החומרה"

נופר קררו, בתה של טובה קררו שהוצתה למוות בקופת חולים כללית, ילדה היום (רביעי) בן בבית החולים איכילוב שבתל אביב. זאת, בזמן שביתת האחיות שיצאה לפועל במחאה על האלימות המופנית כלפיהן, ולאחר שאחות נדקרה על ידי מטופל בבית החולים "שמואל הרופא". מתוך מחלקת היולדות ועם התינוק על כתפה, קררו אמרה: "מרגש, משמח, אושר גדול. אבל עם כל האושר, יש משהו שצבט בלב, משהו שמעכיר את כל השמחה, וזאת העובדה שאמא שלי לא יכולה לראות את הילד, את הנכד שכל כך חיכו לו".

 

בתה של קררו סיפרה: "אמא שלי נרצחה לפני שנה ושלושה חודשים בקופת חולים כללית בחולון, וביום שני האחרון שוב שמענו על עוד אחות שנדקרה בבית חולים שמואל הרופא. זה מזעזע, זה לא צריך לקרות וזה כל כך מיותר". קררו מפנה אצבע מאשימה לגורמים בכירים בממשלה שלא נושאים באחריות: "הגיע הזמן שייקחו את ההמלצות של הוועדה למיגור אלימות, שאני הייתי חלק ממנה, ויישמו אותם. הגיע הזמן שראש הממשלה, שר הבריאות ומנכ"ל משרד הבריאות יתייחסו לנושא הזה בשיא החומרה, בתקווה שאמא שלי תהיה האחרונה שתשלם בחייה".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בת האחות שנדקרה: אל תעברו לידיעה הבאה - משהו חייב להשתנות

קרטל המסעות לפולין: כתבי אישום הוגשו נגד 13 מעורבים בפרשה

החילוץ בתאילנד: הילדים הלכודים במערה החלו ללמוד שחייה וצלילה

 

נופר קררו, בתה של טובה קררו שהוצתה למוות
 

נופר קררו, בתה של טובה קררו שהוצתה למוות(בית חולים איכילוב )

 

 

כזכור, בחודש מרץ אשתקד, ניצול שואה בן 78 הגיע למקום עבודתה של טובה קררו, ובמהלך טיפול שקיבל הוא הוציא חומר דליק – והצית את קררו. כמו כן, ביום שני האחרון אחות בת 65 העובדת בבית החולים "שמואל הרופא" שבבאר יעקב נפצעה בינוני לאחר שנדקרה בבטנה על ידי מטופל. אחיות ואחים בכל רחבי הארץ החליטו לצאת בשביתה בכל בתי החולים, קופות החולים, טיפות החלב ובתי הספר, בתור מחאה על האלימות כלפי הצוותים הרפואיים.

 

אסתי איילון קובו, בתה של האחות שנדקרה, מסרה היום בדמעות הצהרה לתקשורת ואף התייחסה למות קררו. היא אמרה כי "זה לא נתפס, אי אפשר להשלים עם מצבים כאלו. לפני שנה שרפו אחות - משרד הבריאות אמר שהוא הסיק את המסקנות שלו, ועכשיו דקרו את אמא שלי במהלך משמרת". 

 

בנוסף, אתמול נחשף בחדשות עשר כי המאבטח בבית החולים נמלט במהלך תקיפתה של האחות. אמש מסר המאבטח עדות במשטרה, וטען כי לא ברח מהמקום, אלא רץ להזעיק עזרה. על פי המשטרה המאבטח ירה כדור אחד שלא פגע בחשוד. עם זאת, בתיעוד ממצלמות האבטחה במוסד הרפואי נראה החשוד, כשהוא עומד ליד דלפק האחיות ולצדו המאבטח. שהשוד חשף את הסכין שברשותו, המאבטח נראה בורח מיד, מה שאפשר לחשוד להתקרב לאחות ולדקור אותה.

 

 מבקש המקלט מסודן שדקר אחות בביה"ח שמואל הרופא
 

מבקש המקלט מאריתריאה שדקר אחות בביה"ח שמואל הרופא (חדשות עשר)