03.07.2018

11:05

 גן ילדים, אילוסטרציה
גן ילדים, אילוסטרציה,
Fotolia

חשד נוסף להתעללות בפתח תקווה: גננת נחקרה ונשלחה למעצר בית

החשודה, תושבת השומרון בת 49, עוכבה לאחר שהתקבלה תלונה במשטרה על חשד לאלימות בגן ילדים. היא שוחררה בתנאים מגבילים, בעוד חקירת המקרה נמשכת

ההתעללויות בגני הילדים ובפעוטונים: גננת בת 49 עוכבה אתמול (שני) לחקירה, לאחר שמוקדם יותר באותו היום התקבלה תלונה במשטרת מרחב השרון בנוגע לחשד לאלימות בגן הילדים בפתח תקווה שבו היא עובדת. בסיום חקירתה בתחנת המשטרה של החשודה, תושבת השומרון, היא שוחררה בתנאים מגבילים והועברה למעצר בית, בעוד חקירת המקרה נמשכת.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ליברמן: ההתנגדות לחוק - בגידה; גבאי: "לא שיפרת תנאי החיילים"

הצפיפות בכיתות: "משחקים בנו - התלמידים לא רהיטים או סרדינים"

תקיפת האחות בבאר יעקב: "המטופל תכנן את הדקירה מראש"

 

בתחילת השבוע הוגש כתב אישום נגד שלוש נשים ששימשו כסייעות בגן ילדים בפתח תקווה וטיפלו בקבוצות פעוטות בטווח הגילאים שבין שלושה חודשים לשלוש שנים. ויקטוריה קובטקו, קטרינה קיריליוק ופולינה זבגורודני הואשמו בריבוי עבירות של תקיפת חסר ישע והתעללות. הפרקליטות הגישה בנוסף בקשה להארכת מעצרן עד תום ההליכים המשפטיים. במקביל, הוגשה בקשה לאסור עליהן לעבוד בכל עבודה הקשורה לילדים.

 

מכתב האישום, שהוגש לבית המשפט השלום בפתח תקווה ע"י פרקליטות מחוז מרכז, נכתב כי בהזדמנויות שונות במהלך עבודתן בגן הילדים, תקפו הנאשמות את התינוקות בכך שסטרו בפניהם, נענעו אותם, דחפו את ראשם, הכו בהם ואחזו בהם בכוח בזרוע.

 

בתוך כך, הצעת "חוק המצלמות" אושרה השבוע בוועדת השרים לענייני חקיקה, וצפויה לעלות מחר להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת. אם החוק יעבור כל מסגרת חינוכית פרטית המיועדת לילדים עד גיל שלוש תחויב בהתקנת מצלמת וידאו. התיעוד מהגן יוכל לשמש את חוקרי המשטרה במקרה שיש חשש סביר לפגיעה בילד.

 

מוקדם יותר החודש הוגש כתב אישום נגד אינה סקיבנקו, הסייעת שהואשמה בהריגת התינוקת יסמין וינטה לפני כחודש וחצי בפתח תקווה. כמו כן, סקיבנקו הואשמה בריבוי עבירות התעללות. מכתב האישום עולה כי הסייעת, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23 שעבדה בגן הילדים בשלוש השנים האחרונות, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה. כמו כן, נכתב כי בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות, במה שהפך "כדבר שבשגרה".

 

בעקבות ריבוי מקרי ההתעללויות בגני הילדים ובפעוטונים יצאו הורים רבים למחאה בחודש האחרון למען הגברת הפיקוח על הקמת גנים פרטיים. במקביל, דרשו ההורים לחייב את המקומות האלה בהתקנת מצלמת אבטחה שדרכה ניתן יהיה לבדוק אם אכן הצוות החינוכי התעלל בילדים ופגע בהם.