02.07.2018

14:06

"מגעים לפגישה בין קים לטראמפ - אם פיונגיאנג תראה התקדמות"

אתר "אקסיוס" דיווח מפי בכירים בבית הלבן כי נשיא ארה"ב עשוי להזמין את מקבילו לפגישה בשולי כינוס העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, כתמריץ לפירוק מדינתו מנשק גרעיני

בניגוד לדיווחים האחרונים, בכירים בממשל האמריקני אופטימיים לגבי המגעים עם מנהיג קוריאה הצפונית, קים ז'ונג און, וטוענים כי תיתכן פגישה נוספת בינו לבין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בניו יורק, כשמנהיגי העולם יגיעו בספטמבר לעצרת הכללית של האו"ם. כך דווח היום (שני) באתר "אקסיוס".

 

הבכירים בבית הלבן מסרו לאתר כי על קים להראות התקדמות בכדי שהפגישה תתקיים. לטענתם, ייתכן כי התמריץ להתקדמות מצד המדינה המבודדת יהיה פסגה נוספת עם קים.

 

 העצרת הכללית של האו"ם
 

טראמפ בעצרת הכללית של האו"ם(רויטרס )

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

עפיפון תבערה נחת במכללת חמדת הדרום; 3 בלונים אותרו בעוטף

המשטרה צפויה להמליץ על סגירת התיק נגד האב גבריאל נדאף

אישום: ביצע עבירות מין בבנותיה של זוגתו, תיעד - והעלה לרשת

 

אתמול אמר היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן ג'ון בולטון כי הוא מאמין שמרביתה של תכנית הגרעין של קוריאה הצפונית יכולה להיות מפורקת תוך שנה. עם זאת, נדמה שהקוריאנים דווקא מרחיבים את יכולותיהם הצבאיות.

 

העיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי תמונות לוויין חדשות שנותחו על ידי מכון Planet Labs , מוכיחות כי פיונגיאנג משלימה הרחבה גדולה של מפעל לייצור טילים בליסטיים עם דלק מוצק. על פי הדיווח, ההרחבה הושלמה סמוך למועד פגישת הפסגה טראמפ לקים בחודש שעבר.

 

בסוף השבוע דיווחה רשת NBC מפי גורמי מודיעין כי קוריאה הצפונית הגבירה בחודשים האחרונים את העשרת האורניום המשמש לייצור נשק גרעיני. עוד עולה מהדיווח כי קוריאה הצפונית ממשיכה את פעילותה הגרעינית בכמה אתרים במדינה זאת על אף ההבנות שהושגו בפסגה בין הנשיא טראמפ לשליט קים, לפני כשבועיים. לפי הדיווח, בפיונגיאנג אף מסתירים מידע בנוגע לכמות הטילים שברשותה.

 

 דונלד טראמפ וקים ז'ונג און בפגישתם בסינגפור
 

דונלד טראמפ וקים ז'ונג און בפגישתם בסינגפור(רויטרס )

 

 

לפי גורמי המודיעין, קים אף מסתיר את המתקנים שבהם נערכת הפעילות הגרעינית וזאת על מנת לקבל הטבות נוספות במסגרת המגעים עם ארה"ב. "קוריאה הצפונית מנסה לרמות אותנו. היא ניסתה להסתיר דברים במשך זמן רב ואנו יודעים זאת", אמר אחד הגורמים. עוד דווח כי נוסף לפעילות במתקן הגרעיני ביונגביון, קוריאה הצפונית מתחזקת מתקן נוסף.