01.07.2018

20:18

עדות שרה נתניהו: אזמין שוב את מושיק גלאמין שיראה שהבית הרוס

מתוך תמלילי חקירת רעיית ראש הממשלה שהגיעו לידי חדשות עשר עולה כי נתניהו טוענת שאנשי המעון משקרים. "אחת המבשלות אישה דוחה, בשלנית חרא ומחבורת הזבל של מני נפתלי"

פרטים נוספים נחשפו אתמול בערב (ראשון) מחקירות רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בפרשת המעונות. מתוך תמלילי החקירה שהגיעו לידי חדשות עשר עולה כי נתניהו טוענת כי אנשי המעון משקרים ומחליפה עקיצות עם חוקרות המשטרה.

 

כך למשל, אחת החוקרות אומרת לנתניהו: "שאלו את אחד מבכירי הלשכה 'מה ההסבר שלך שיש מבשלות בבית ראש הממשלה ולמרות זאת היו מזמינים ארוחות מבחוץ?' והוא ענה: 'שרה טענה שיש לה רצון לקבל סוג של אוכל אחר ואז היא מבקשת דברים מבחוץ'. אבל זה בלתי אפשרי על פי הנהלים. מה תגובתך?". רעיית רה"מ השיבה: "זהו שקר. שקר משוקר".

החוקרת התעקשה: "אנו מטיחות בפנייך אמירות כדי שתגיבי לדברים ולא כדי שתתלהמי ותגיבי כפי שאת מגיבה". לכך נתניהו השיבה: "אתן מטיחות בי דברים שקריים".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

"מתייחסים לזה כמבצע צבאי": כך מטפלים בצה"ל בפצועים מסוריה

עדות ישראלית מהחילוץ בתאילנד: "מאמינים בסיכוי להציל הילדים"

השרים אישרו את חוק המצלמות; הצבעה במליאת הכנסת - בהמשך השבוע

 

בהמשך, החוקרת שאלה: "עלו דברים של עדים במשטרה שאת כל הבקשות שלך צריך למלא ויהי מה. תגובתך?" ונתניהו הגיבה: "זהו שקר וכזב. את רוב הבקשות שלי מסרבים סירוב מוחלט. שום דבר שאני מבקשת לא עושים... אני אזמין שוב את מושיק גלאמין שיראה שהבית נוטף, פגום והרוס. כתבו כתבה ששומרי הסף התרשלו. אז הם החליטו להגיד לי לא לא ולא. זה שקר וכזב".

 

 בנימין ושרה נתניהו
 

בנימין ושרה נתניהו(רויטרס )

 

 

בשלב אחר בחקירה, החוקרות ניסו להסביר לרעיית ראש הממשלה כי אלמנטים כמו בקשתה לדגים במקום פתיתים, שנחשפו בחדשות עשר אינם נושא החקירה כי אם העובדה שעברה על החוק. "אתם מתעסקים כל הזמן באוכל, במה ראש הממשלה אוכל. זו בושה וחרפה", זעמה נתניהו, "אני מוחה. אני דואגת לכספי המדינה. הרבה יותר מראשי ממשלה אחרים של מדינת ישראל ואבות הבית. מני נפתלי בזבז כספי מדינה בטירוף".

 

רעיית ראש הממשלה המשיכה לעסוק בנושא והזכירה את אחת המסעדות שמהן הזמינה את האוכל. זאת בהתייחסה לכך שהזמנת האוכל בוצעה במקביל, לפי חומר החקירה, לעבודת שתי מבשלות. "כשבושל אוכל טעים וביתי ומזין אז לא הוזמן אוכל", טענה נתניהו, "אני רוצה להדגיש: לא הוזמן אוכל מלא כאשר היה אוכל מלא. לא היה מצב כזה. מדי פעם הוזמן סושי מ'סושי רחביה' שאף אחד לא ידע להכין אותו. 'סושי רחביה' זו מסעדה פשוטה וטובה. אני מכירה אותה. אם הוזמן משהו זה דברים פשוטים".

 

בעדותה, תקפה נתניהו את אתי חיים, אחת המבשלות במעון שהעידה נגדה בתביעה שהגיש אב הבית לשעבר, מני נפתלי. חיים העידה על כך שהגברת נתניהו הרביצה לה והעיפה שולחן ערוך. רעיית ראש הממשלה סיפרה לחוקרות את דעתה על חיים כשנאמר לה שחיים סיפרה לחוקרים שסיפרו לה שנתניהו ביקשה להסתיר שבישלה. "היא אישה שקרנית ודוחה ומחבורת הזבל של מני נפתלי", תקפה נתניהו. "היא ביימה התעלפות. היא ביימה סיפורי שווא עליי. כל מה שהיא אמרה עליי זה שקר וכזב. היא בשלנית חרא. היא גם טענה פעם שראש הממשלה אהב את האוכל שלה וזה שקר וכזב. היא אישה דוחה... מני מנוול גדול ושקרן".

 

לכך, החוקרות טענו: "אחד מעובדי הבית בשם מאיר כהן אמר שאת אמרת שאסור שיידעו שיש טבחית. הוא העיד על עצמו שהוא אוהב את המשפחה שלך. האם גם הוא משקר?". נתניהו השיבה: "אני לא יודעת אם הוא משקר. אני לא אמרתי למאיר 'תסתיר את זה'".

 

 מני נפתלי
 

מני נפתלי( חדשות עשר)

 

כאמור, ביום שישי נחשפו בחדשות עשר שורת ציטוטים מעדותה של אשת ראש הממשלה בשתי תתי-פרשות המסתעפות מתיק המעונות: פרשת המלצרים, שעניינה בהעסקת מלצרים במעון ראש הממשלה במהלך סופי שבוע, ושבמסגרתה הואשם רק סמנ"כל משרד רה"מ עזרא סיידוף; ופרשת הארוחות, המכונה בסביבת בנימין נתניהו "פרשת החמגשיות", שבמסגרתה הואשמו גם סיידוף וגם שרה נתניהו. אתמול פורסמו פרטים נוספים מהעדות. בין השאר נחשף כי שרה נתניהו אמרה בחקירתה כי "אצל פרס היה פי מיליון יותר אוכל".

 

כזכור, בכתב האישום שהוגש נגד רעיית רה"מ נטען כי הזמינה ארוחות רבות ממסעדות יוקרה שונות - בניגוד לחוק, וכן שפים למעון ראש הממשלה, זאת למרות שבבית הועסקה מבשלת. בציטוטים שנחשפו אתמול, האשימה נתניהו את אב הבית, מני נפתלי. "מני נפתלי רצה שלא יבשלו, ורצה שעפרה הטבחית תפוטר כדי שיוזמן אוכל מבחוץ, מבושל וקנוי", אמרה נתניהו בעדותה, "הוא הזמין חמגשיות רבות. עברתי פעם במטבח וראיתי את כל החמגשיות ואמרתי 'מי צריך את כל זה?'. הוא ענה לי 'אל תדאגי, הכל בסדר".

 

בעדותה במשטרה במסגרת פרשת המלצרים, נתניהו עומתה עם דברים של עובד המעון, שטען כי דרשה שתמיד יהיו מלצרים בבית, גם בשעות הבוקר בשבת - כשלפי החוקרת מדובר בגרסה אחת מיני עשרות. נתניהו השיבה על כך כי "ברור שיהיה מישהו בשבת, כפי שהיה לכל בתי ראשי הממשלה בעבר, הן בבלפור והן בביתם הפרטי, בין אם זה כוכב יאיר, בחווה או בתל אביב", והוסיפה: "לא אני זו שביקשתי ודיברתי. המקסימום שאמרתי זה באיזו שעה צריך".

 

 אהוד אולמרט
 

אהוד אולמרט (רויטרס )

 

 

בהמשך, החוקרת הקשתה על נתניהו, כשהשוותה בין העסקת המלצרים במעון בתקופת נתניהו, לבין העסקתם בתקופת כהונתו של קודמו בתפקיד, אהוד אולמרט. "אצל אולמרט, גויסו מלצרים פעמיים או שלוש בחודש", אמרה החוקרת, "בתקופת נתניהו - לא רק שלא ניתן אישור להעסיק מלצרים, אלא לעיתים זומנו שני מלצרים ביום, גם כשלא היו אורחים". לדברי החוקרת, "גם בתקופת אולמרט גם נעשו שעות עבודה רבות בבית, אבל עדיין לא הוזמנו שני מלצרים ביום אחד".

 

לכך, השיבה שרה נתניהו: "לא ידעתי שחלו שינויים בתנאים. אני קובעת שיש אפליה לרעה אם כך אכן היה. אתם מפלים אותנו לרעה. מי שרצה לעשות שינוי, כלומר שבתקופת נתניהו לא יהיו מלצרים, זה נבע מרשע ורצון לדפוק במכוון את ראש הממשלה ע"י עובדי המשרד, או מי שקבע את שינויי הנוהל".

 

כאמור, לפני כשבוע וחצי הוגש נגד נתניהו כתב אישום בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות במסגרת תיק המעונות. נתניהו מואשמת כי בין השנים 2013-2010 הזמינה ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקלים למעון ראש הממשלה, בזמן שיצרה מצג שווא לפיו לא מועסקת במעון מבשלת, על מנת לחייב את הארוחות על חשבון המדינה. בעוד כשבועיים וחצי, אמורים הצדדים להיפגש בפעם הראשונה בבית המשפט.