01.07.2018

14:37

השרים אישרו את חוק המצלמות; הצבעה במליאת הכנסת - בהמשך השבוע

הצעת החוק להצבת מצלמות במעונות יום ובפעוטונים אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה. ח"כ שאשא ביטון: "צעד חשוב להגברת השמירה על התינוקות והפעוטות - וההגנה על הגננות"

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק להצבת מצלמות במעונות היום ובפעוטונים, וההצעה תובא להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב. זאת, בעקבות הסכמה שהושגה בין ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), יו"ר הוועדה לזכויות הילד, לבין שר הרווחה חיים כץ, משרד המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.


קידום הצעת החוק, הקובעת כי ייעשה שימוש בחומרים המצולמים רק במסגרת חקירה, יהיה חלק ממהלך ממשלתי כולל להחלת פיקוח על מעונות היום. ח"כ שאשא ביטון, שיזמה גם הצעת חוק פרטית לפיקוח על מעונות היום, בירכה על השותפות עם שר הרווחה כץ ועל הגיבוי שנתן שר האוצר כחלון למהלך.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הממשלה אישרה את חוק הגיוס: "למען הביטחון ומדינת ישראל"

רה"מ לשרות שפרשו מוועדת מתווה הכותל: "כולם מעבירים סמכויות"

"הביקור בישראל השפיע על הנסיך - שהגדיר את השלום כמשימת חייו"

 

לדבריה, "זהו צעד חשוב להגברת השמירה על ביטחונם האישי של התינוקות והפעוטות במדינת ישראל ולהגברת ההגנה על שמן הטוב של הגננות והסייעות במקרים בהם מדובר בתלונות שווא". היא הבהירה כי "הדבר יתבצע לצד אישור וקידום החוק הממשלתי לפיקוח על מעונות היום ועל המסגרות לגיל הרך, שהפכו במרוצת השנים לשטח הפקר של ממש".

 

הפגנת הורים למען פיקוח על מטפלות בתינוקות
 

הפגנת הורים למען פיקוח על מטפלות בתינוקות (חדשות עשר)

 

 

בשבוע שעבר דחתה ועדת השרים שתי הצעות חוק שלפיהן מסגרות חינוכיות פרטיות לילדים עד גיל 3 יחויבו בתיעוד. היוזמות להצעות הגיעו על רקע החשדות לאלימות מצד גננות וסייעות כלפי ילדי הגנים והעדויות המזעזעות שעלו בנושא בעת האחרונה.

 

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני), שהגיש את אחת ההצעות - שעליה חתמו 69 חברי כנסת - הגיב בזעם להחלטת הוועדה. "זה מתווה שכולו מריחה ועבודה בעיניים. הרי התנגדות בעלי הפעוטונים למצלמות מעולם לא היתה כלכלית אלא מהותית, ולכן השתתפות של הממשלה בדמי ההתקנה לא תסייע בשום דבר. יש לחייב ולא רק לעודד התקנת מצלמות, כפי שהצלחתי לחוקק לגבי המוסדות הסיעודיים. סירובה של הממשלה לעשות זאת היא בגדר פשרה מסוכנת על חשבון הילדים ולקיחת הימורים מסוכנים על חייהם", מסר בתגובה.