01.07.2018

11:01

הנעדרים במערה בתאילנד: יחידת העילית מצטרפת לחיפושים • תיעוד

בסרטון שפורסם ע"י חיל הים במדינה הוצגו מאמצי החיפוש במעבר התת-קרקעי אחר 12 שחקני הקבוצה ומאמנם. המחלצים משתמשים במכשירי איתור ובפנסים כדי לזהות את מיקום המדויק

החיפוש אחר קבוצת הכדורגל במערה בתאילנד נמשך: חיל הים במדינה המזרח-אסיאתית פרסם אתמול (שבת) סרטון המתעד את מאמצי החיפוש של הקבוצה שנעלמה לפני שמונה ימים. בתיעוד ניתן לראוות מספר חיילים ביחידת העילית של החיל, שנושאים על גביהם מיכל חמצן ונעזרים בפנסים ובמכשירים נוספים כדי לנסות ולזהות את מקומם המדויק של 12 שחקני הכדורגל ומאמנם.

 

בימים האחרונים הסיכויים לחילוצם של הלכודים בשלום התמעטו מאוד לאחר שגשם כבד ירד במקום והקשה על החיפושים במעבר התת-קרקעי, שאורכו כ-10 קילומטרים. צוותי החילוץ הבין-לאומיים, שכוללים בין היתר 30 אנשי צוות אמריקניים, שואבים בהדרגה את המים מהמערה ומנסים בכך לפלס את דרכם לעבר הלכודים.

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

דיווחים באיראן: 4 הרוגים בהפגנות נגד המשטר בדרום-מערב המדינה

"דמיינו שזה ילדכם": מאות אלפים מחו נגד מדיניות ההגירה בארה"ב

"גל שחור סחף אותי": מדוע הים שלנו מזוהם בפסלות וביוב?

 

 ניסיון החילוץ במנהרה בתאילנד
 

ניסיון החילוץ במנהרה בתאילנד (רויטרס)

 

 

למרות שחלפו שמונה ימים, המחלצים מקווים שהנערים ומאמנם הצליחו לשרוד בהתבסס על קרבתם למים הראויים לשתייה. כמו כן, השליכו צוותי החילוץ קופסאות הישרדות הכוללת מזון ומים בתקווה שיגיעו ללכודים ויאפשרו את הישרדותם עד ההגעה אליהם.

 

אקטרקון סוואנמארד, אחד משחקני הקבוצה שלא לקח חלק בנסיעה, אמר: "באותו יום הלכתי להתאמן איתם, אבל לא הגעתי איתם למערה כיוון שהייתי צריך לחזור הביתה מוקדם". עוד הוסיף כי "הקבוצה נסעה למערה בשביל החוויה, לאחר שמאמנם ביקש מהם שיביאו פנס כדי שיאיר את דרכם במעבר התת-קרקעי".

 

 ניסיון חילוץ האוטובוס בתאילנד
 

ניסיון חילוץ האוטובוס בתאילנד (רויטרס)

 

 

על פי הרשויות במדינה, קבוצת הנערים, בגילאי 16-11, והמאמן שלהם, בן 25, נכנסו למערה, שמגיעה לעומק של כמה קילומטרים מתחת לקרקע. עם ההגעה למקום, איתרו צוותי החילוץ זוגות אופניים וציוד ספורט סמוך לכניסה למערה.

 

הקבוצה נלכדה ככל הנראה לאחר שגשם כבד הציף את הכניסה למערה, שנחשבת ליעד תיירותי פופולרי בצפון המדינה. על פי דיווחים בתקשורת התאילנדית על המבקרים לעבור בכניסתם וביציאתם מהמערה דרך זרם מים קטן בדרך כלל, ולכן במידה של הצפה המעבר אינו אפשרי.

 

 ניסיון החילוץ בתאילנד
 

ניסיון החילוץ בתאילנד (רויטרס)