28.06.2018

07:26

עודכן:

היום האחרון בישראל: הנסיך ויליאם ביקר בכותל ובהר הבית

הדוכס מקיימברידג' חותם את ביקורו בן ארבעת הימים בארץ בסיור במקומות הקדושים בירושלים. אחר הצהריים ימריא הנסיך בחזרה ללונדון

ביקור הנסיך: היום (חמישי) יהיה יומו הרביעי והאחרון בביקורו של הנסיך ויליאם בישראל. במהלך היום יבקר הדוכס מקיימברידג' במקומות הקדושים לשלוש הדתות בירושלים, ואחר הצהריים - ימריא חזרה לבריטניה.

 

את הבוקר פתח ויליאם בתצפית מהר הזיתים, ומשם המשיך לכנסיית מריה מגדלנה וביקר בקברה של סבתא רבתו שלו אליס פון באטנברג. לאחר מכן הוא הגיע להר הבית וביקר במסגד אל-אקצא. בהמשך יורש העצר הבריטי ביקר בפעם הראשונה מאז קום המדינה בכותל המערבי. הנסיך ניגש לקיר, הניח פתק שכתב והתייחד עם הקיר המקודש למספר שניות. מיד לאחר מכן חתם הנסיך בספר המבקרים של המתחם: "May the God of peace bless this region and all the world with peace". לנסיך הוענק אלבום מנהרות הכותל עם הקדשה מיוחדת במארז עור ייחודי עם הטבעה של תחריט עתיק של הכותל.

 

הפתק של הנסיך הוצא מהקיר מספר דקות לאחר מכן והונח במקום אחר בקיר, זאת כדי שאחרים לא ידעו את מיקומו ויפתחו את פתקו. סיורו הסתיים בכנסיית הקבר, אחד האתרים המקודשים לנצרות. בצהריים המריא הנסיך מנתב"ג בחזרה ללונדון.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

התחזית: שרבי ויבש בפנים הארץ ובהרים; חם ולח לאורך מישור החוף

במטרה לקדם מחויבות אזרחית - מקרון מקדם שירות לאומי חובה

בין ההמלצות של אתר טריפ אדוייזר לקיץ: טיול באושוויץ

 

 הפתק של הנסיך ויליאם
 

כתביו של הנסיך ויליאם שחתם בספר המבקרים של הכותל המערבי (חדשות עשר )

 

 

 

 

 

 הנסיך ויליאם מסייר בעיר העתיקה
 

הנסיך ויליאם מסייר בעיר העתיקה (חדשות עשר)

 

 

 

 

אתמול נפגש הדוכס מקיימברידג' עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, במוקטעה שברמאללה. "הצד הפלסטיני רציני בנוגע להגעה לשלום עם ישראל למען הדו קיום של שתי מדינות בביטחון וביציבות על בסיס גבולות 67", אמר יו"ר הרשות לנסיך. 

 

 הנסיך ויליאם מבקר בהר הזיתים שבירושלים
 

הנסיך ויליאם מבקר בהר הזיתים שבירושלים (רויטרס)

 

 

לפי סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית, אבו מאזן אמר כי הוא מקווה שוויליאם יבקר שוב כאשר העם הפלסטיני יזכה בעצמאות. בנוסף, הוא שיבח את ממשלת בריטניה על הסיוע לסוכנות אונר"א, דבר חשוב לדבריו בנסיבות הנוכחיות. עוד ציין כי הפלסטינים מתנגדים לטרור על כל צורותיו ומתחייבים להילחם בטרור בכל מקום שהוא.

 

לפני כן, נפגש הנסיך עם עם זוכת האירוויזיון  נטע ברזילי בשדרות רוטשילד שבתל אביב. בסמוך אליהם ניצבו מאות ישראלים שביקשו לחלוק רגע היסטורי עם נציג בית המלוכה הבריטי. הפגישה עם ברזילי נערכה בסמוך לקיוסק הראשון שהוקם בתל אביב בשנת 1910, שם נהנו השניים מגזוז צונן ואף הוגשה לדוכס מתנה - מיני לופר.

 

 הנסיך ויליאם בהר הזיתים שבירושלים
 

הנסיך ויליאם בהר הזיתים שבירושלים( רויטרס)

 

 

 

 

  נטע ברזילי עם הנסיך ויליאם בת"א
 

נטע ברזילי עם הנסיך ויליאם בת"א (חדשות עשר)