27.06.2018

21:07

"נתניהו ביקש להקטין הוצאות": העדות של חשב משרד ראש הממשלה

עדותו של יוסי שטראוס בנוגע לשיחה שניהל עם ניר חפץ חיזקה את גירסתם של רה"מ ושרה נתניהו. על סיידוף, נאשם נוסף בפרשה, אמר: "לא יודע אם הוא דחף להוצאות לא מותרות"

עדות שנתן במשטרה חשב משרד ראש הממשלה, יוסי שטראוס, ופורסמה הערב (רביעי) חדשות עשר, שופכת אור על פרשת המעונות ומחזקת את גרסת ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, שמואשמת במסגרת הפרשה.

 

העדות הגיעה לאחר שהושמעה שיחה שהוקלטה על ידי עד המדינה ניר חפץ ב-2010, בה שטראוס דיבר על עובדים לשעבר במעון שאוכלים מהאוכל שמגיע למעון.

 

 עזרא סיידוף
 

עזרא סיידוף(חדשות עשר )

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הקרב על דרעא: צבא אסד מנסה לגייס אלפי אזרחים דרוזים לשורותיו

מונדיאל 2018: האלופה גרמניה הודחה, מקסיקו ושבדיה בשמינית

החשד נגד בתה של פאדיה קדיס ובן זוגה - רצח בכוונה תחילה

 

חוקרת: "בשיחה אתה אומר לניר חפץ שראש הממשלה קרא בעצמו לעזרא סיידוף ואמר לו להקטין את הוצאות המזון במעון בבלפור ברבע. אתה מוסיף ואומר שהבנת בין השורות שעובדי המדינה שם אוכלים וזה בעייתי מאוד כי זה חושף את ראש הממשלה לביקורת. ממי ידעת על השיחה בין ראש הממשלה לבין עזרא סיידוף?".

 

שטראוס: "את יודעת כמה שנים עברו מאז? איך אני יכול לזכור? למיטב זיכרוני דובר בקניית גלידות... יכול להיות שמדובר היה ברכישה של גלידות בכמות מוגזמת".

 

חוקרת: "באיזה היקף של שימוש במזון שבמעון על ידי העובדים מדובר?".

 

שטראוס: "אני לא זוכר. לזכור מספרים ופרטים והיקפים זה בלתי אפשרי".

 

בהמשך התייחס שטראוס לנאשם נוסף בפרשה עזרא סיידוף, אך סירב לומר שסיידוף דחף את משפחת נתניהו להוצאות אסורות.

 

חוקרת: "בשיחה אתה אומר לניר חפץ שסיידוף רצה לרצות את בני הזוג נתניהו בכך שטען בפני נתן אשל שאתה יוסי שטראוס לא מאשר לו דברים, יוצר מתחים מולו אצל רה"מ ובסוף דוחף את המשפחה להוצאות".

 

שטראוס: "אני בהחלט יודע להגיד גם ממרחק הזמן שחלק מהדרישות מתוך מטרה למנוע לחץ היה נוח לעזרא להגיד שיוסי לא מאשר משום שעזרא לא עמד כנראה בלחץ הסירוב. אני לא יודע להגיד לך שהוא דחף את המשפחה להוציא הוצאות שאינן מותרות. אני לא חושב שהאמירה שלי אז מסתמכת על עובדות".

 

 בנימין ושרה נתניהו
 

בנימין ושרה נתניהו(רויטרס )

 

 

כאמור, כתב אישום הוגש בשבוע שעבר נגד שרה נתניהו בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות במסגרת תיק המעונות. נתניהו מואשמת כי בין השנים 2013-2010 הזמינה ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקלים למעון ראש הממשלה, בזמן שיצרה מצג שווא לפיו לא מועסקת במעון מבשלת, על מנת לחייב את הארוחות על חשבון המדינה. הוגשה בקשה לקבוע הרכב של שלושה שופטים, בשל "מעמדה המיוחד" של נתניהו.

 

כמו כן, הוגש כתב אישום נגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, בגין הסתרת העסקת המבשלות, מרמה במסגרת הזמנת שפים לאורחים פרטיים והעסקת מלצרים במעון הרשמי. רשימת עדי התביעה כוללת את ניר חפץ, אב הבית לשעבר מני נפתלי,  ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה לשעבר גיל שפר, היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה שלומית ברנע פארגו, אב הבית במעון אפי אזולאי וכן שפים ידועים כדוגמת: ליאור חפצדי, אורי נבון ואבי לוי.