27.06.2018

11:18

פגישה עם נטע ברזילי ברוטשילד: הנסיך עושה את תל אביב

יומו השלישי של הדוכס מקיימברידג' באזור נפתח באירועי תרבות שונים ובפגישה עם זוכת האירוויזיון. ארמון המלוכה בטוויטר: "כפרה עליכם". בהמשך נפגש עם אבו מאזן ברמאללה

ביקור הנסיך: יום הביקור השלישי של הנסיך ויליאם בישראל נפתח במפגש עם זוכת האירוויזיון נטע ברזילי בשדרות רוטשילד שבתל אביב. בסמוך אליהם ניצבו מאות ישראלים שביקשו לחלוק רגע היסטורי עם נציג בית המלוכה הבריטי.

 

הפגישה עם ברזילי נערכה בסמוך לקיוסק הראשון שהוקם בתל אביב בשנת 1910, שם נהנו השניים מגזוז צונן. צעירה שהעניקה לדוכס פרחים וסברס סיפרה: "הוא היה ממש נחמד. הסברתי לו על הסברס והוא אמר שזה מאוד מעניין. שאלתי אותו איך קייט ולואי והוא אמר שהם בסדר. הבאתי לו דובי אבל שכחתי להביא לו אותו מרוב התרגשות". 

 

  נטע ברזילי עם הנסיך ויליאם בת"א
 

זוכת האירוויזיון נטע ברזילי עם הנסיך ויליאם בת"א(חדשות עשר)

 

 

בחשבון הטוויטר של בית המלוכה נכתב כי הדוכס שתה עם זוכת האירוויזיון "משקה קל ותוסס". את הציוץ חתמה התגית "כפרה עליכם" - המשפט שאמרה נטע בתום הביצוע שלה על הבמה בליסבון 

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בנט: תוך 3 שנים - הוכפל מס' הניגשים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה

סוף למשבר "חוק השואה"? פולין תסיר את סעיפי האישום הפלילי

חשד לרצח: גופת גבר אותרה בפארק הלאומי באשקלון

 

הנסיך ויליאם וזוכת האירוויזיון נטע ברזילי
 

הנסיך ויליאם וזוכת האירוויזיון נטע ברזילי (חדשות עשר)

 

 

בהמשך נפגש ויליאם עם צעירים במוזיאון בית העיר. בצהריים, הנסיך פגש במוקטעה את יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, דן עמו וסעד עמו ארוחת צהריים.

 

מחר צפוי הנסיך לבקר בכותל המערבי ובקברה של סבתא רבתא שלו, הנסיכה אליס שקבורה בסמוך לכנסיית מגדלנה מריה בירושלים. אתמול נערכה לכבודו קבלת פנים בבית השגריר הבריטי ברמת גן. הנסיך ויליאם אמר באירוע כי "באזור הזה יש היסטוריה מסובכת, תושבי המזרח התיכון סבלו מעצב ואובדן". הוא אמר כי הוא מקווה לשלום בין ישראל לפלסטינים, והבהיר: "אני יודע שאני חולק עמכם את הרצון לשלום בר-קיימא. בריטניה צועדת עמכם לקראת עתיד משגשג. הקשרים בינינו מעולם לא היו חזקים יותר".

 

 

ויליאם התייחס גם להיסטוריה המשפחתית שלו. "המתנה שקיבלתי היום מראש הממשלה, העתק של המדליה שסבתא רבא שלי קיבלה מישראל בגלל היותה חסידת אומות עולם שהצילה יהודים בשואה, היא משהו שכל המשפחה שלי תיקח איתי תמיד. אני מודע לכך שהאחריות על זיכרון השואה מוטלת על הדור שלי בזמן שהדור של ניצולי השואה הולך ונעלם. אני מתחייב לעשות זאת". עוד הוסיף כי "הסיפור של ישראל הוא סיפור של יצירה, חדשנות וצעידה בביטחון מלא לקראת העתיד. אני פגשתי ילדים וילדות מקהילות שונות שמשחקים ביחד כדורגל וגם קיבלתי טעימה מהאופי המיוחד של תל אביב, הגיוון שלה והחופים שלה. מדובר בעיר יפה מאוד".

 

 אבו מאזן עם הנסיך ויליאם
 

אבו מאזן עם הנסיך ויליאם (חדשות עשר)