26.06.2018

19:39

הנסיך ויליאם: "מקווה שתגיעו לשלום, בריטניה צועדת לצדכם"

באירוע בבית השגריר הבריטי, נפגש הנסיך עם אישי ציבור רבים. מוקדם יותר, שיחק כדורגל עם ילדים יהודים וערבים וביקר בתל אביב • צפו: תיעוד רחפן מחוף הים

ביקור הנסיך: דוכס קיימברידג', הנסיך ויליאם, אמר היום (שלישי) בקבלת פנים בבית השגריר הבריטי ברמת גן, כי "באזור הזה יש היסטוריה מסובכת, תושבי המזרח התיכון סבלו מעצב ואובדן". הוא אמר כי הוא מקווה לשלום בין ישראל לפלסטינים, והבהיר: "אני יודע שאני חולק עמכם את הרצון לשלום בר-קיימא. בריטניה צועדת עמכם לקראת עתיד משגשג. הקשרים בינינו מעולם לא היו חזקים יותר".

 

ויליאם התייחס גם להיסטוריה המשפחתית שלו. "המתנה שקיבלתי היום מראש הממשלה, העתק של המדליה שסבתא רבא שלי קיבלה מישראל בגלל היותה חסידת אומות עולם שהצילה יהודים בשואה, היא משהו שכל המשפחה שלי תיקח איתי תמיד. אני מודע לכך שהאחריות על זיכרון השואה מוטלת על הדור שלי בזמן שהדור של ניצולי השואה הולך ונעלם. אני מתחייב לעשות זאת".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הישג לטראמפ: צו איסור הכניסה ממדינות עם רוב מוסלמי אושר

דוח המבקר: קמפיין הפריימריז של אבי גבאי חרג בכחצי מיליון שקל

ראש מועצה מהצפון נחקר בחשד להטרדה מינית של אחת מעובדותיו

 

 הנסיך ויליאם במשחק כדורגל עם נוער ערבי-יהודי
 

הנסיך ויליאם במשחק כדורגל עם שחקני פוצ'יוולי (רויטרס)

 

 

עוד הוסיף כי "הסיפור של ישראל הוא סיפור של יצירה, חדשנות וצעידה בביטחון מלא לקראת העתיד. אני פגשתי ילדים וילדות מקהילות שונות שמשחקים ביחד כדורגל וגם קיבלתי טעימה מהאופי המיוחד של תל אביב, הגיוון שלה והחופים שלה. מדובר בעיר יפה מאוד".

 

מוקדם יותר היום, השתתף הנסיך במשחק כדורגל של ילדים יהודים וערבים, כחלק מפרויקט "כדורגל לשלום". במהלך האירוע, אף בעט שלושה פנדלים, יחד עם חלוץ נבחרת ישראל תומר חמד. מתוכם אגב, הבקיע הנסיך רק אחד. ויליאם אף התלהב משחקניות צעירות, ואמר למאמנת שלהן כי "לראות ילדות משחקות בצורה מקצועית כל כך זה מרגש ומחמם את הלב"?

 

בהמשך, הגיע הנסיך לחוף פרישמן יחד עם ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, וצפה במשחק פוצ'יוולי. לאחר שהתלונן בהומור כי לא הביא בגד ים, העניק לו חולדאי כפכפים ומגבת.

 

צילום וידאו: שחר סירי, באדיבות עיריית תל אביב-יפו

 

 

  הנסיך ויליאם במשחק כדורגל עם נוער ערבי-יהודי
 

הנסיך ויליאם במשחק כדורגל עם נוער ערבי-יהודי (רויטרס)

 

 

  הנסיך ויליאם במשחק כדורגל עם נוער ערבי-יהודי
 

הנסיך ויליאם במשחק כדורגל עם נוער ערבי-יהודי (רויטרס)

 

 

  הנסיך ויליאם עם שחקניות כדורגל צעירות
 

הנסיך ויליאם עם שחקניות כדורגל צעירות (רויטרס)