BETA

25.06.2018

14:25

עודכן:

לבני: אם לא אמונה ליו"ר האופוזיציה - המחנה הציוני לא ימשיך

יו"ר התנועה הבהירה ליו"ר המחנה הציוני בישיבת הסיעה כי היא דורשת להתמנות במקומו של הרצוג, אולם זה לא הגיב. גבאי: "הממשלה הזו נכשלה, היא צריכה ללכת הביתה"

יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני הבהירה היום (שני) בישיבת סיעת המחנה הציוני כי היא דורשת להתמנות לתפקיד יו"ר האופוזיציה, במקומו של יצחק הרצוג, שמונה ליו"ר הסוכנות היהודית. לבני פנתה ליו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, ואמרה כי רק מינויה ליו"ר האופוזיציה במקום הרצוג "ימשיך את המחנה הציוני".

 

לבני התייחסה גם למינוי הרצוג, וכינתה אותו "חבר ושותף אמת לדרך". לדבריה, "יש בינינו ידידות מיוחדת ואין לי ספק שהוא האיש המתאים ביותר. זה כבוד גדול לקבל את אמון נציגי העם היהודי והתפקיד מגיע לו ולעם היהודי כולו. יחד הקמנו את המחנה הציוני מתוך דאגה לעתיד ישראל והעם היהודי".

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' כתבה מאוחר יותר בטוויטר: "עיתונאים יקרים, לשאלותיכם הרבות בעניין יו"ר האופוזיציה: תפקיד משמעותי וחשוב, שיש כמה אנשים שמתאימים לו. ההחלטה בדבר האיוש לא צריכה להיעשות בקמפיינים תקשורתיים, ולכן אין לי כוונה לתדרך או להתראיין בנושא. צריך להיות מוכרע אך ורק על השאלה מה מייצר אופוזיציה חזקה ולוחמת".

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הטייסת שלא חוששת מתחרות: התשדיר הוויראלי של המועמדת לקונגרס

רכבו של מני נפתלי נשרף; המשטרה: ככל הנראה מדובר בניסיון הצתה

מותו של סוכן? חברת ביטוח דיגיטלי חדשה הצטרפה למשק הישראלי

 

 ציפי לבני בתוכנית "המטה המרכזי"
 

ציפי לבני בתוכנית "המטה המרכזי"( חדשות עשר)

 

 

בתוך כך, גבאי פתח היום בסבב שיחות עם ראשי מפלגות האופוזיציה לקראת ההכרעה על זהותו מחליפו של הרצוג בתפקיד. מלבד לבני, שנמצאת בראש רשימת המועמדים, גם יחימוביץ' ועמיר פרץ לוטשים עיניים לתפקיד. על פי ההערכות במערכת הפוליטית, אם לבני לא תמונה לתפקיד, תפרוץ מלחמה פנימית בתוך המחנה הציוני בין נציגי מפלגת העבודה למפלגת התנועה. "כל תוצאה אחר מלבד מינויה של לבני תוביל לתוהו ובוהו", אמרו גורמים במפלגת העבודה.

 

החשש של גבאי, שצפוי לדחות החלטתו עד לסוף מושב הקיץ, הוא שלבני תמנף את התפקיד שכולל, בין היתר, מפגשים עם מנהיגים זרים ואז לקראת הבחירות הבאות תפרוש מהמחנה הציוני. לכן מקורבי גבאי מנסים להשיג התחייבותה מצידה של יו"ר התנועה על כך שלא תעזוב את הסיעה המשותפת, אם תקבל את המינוי.

 

גבאי התייחס בפתח ישיבת סיעתו ל"פרשת המעונות", שבה הואשמה בשבוע שעבר רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו. "ראש הממשלה, עם ישראל רואה ושומע את השיחות של מקורביך ואנשיך בהווה ובעבר", אמר. "גם התומכים שלך נבוכים ומתביישים. די, מספיק עם זה. תתארו לכם מה הבכירים יכלו לעשות בזמן שהם השחיתו על דיונים וביקורים בקיסריה, באיזה דברים חשובים היו יכולים לעסוק".

 

"מנכ"ל משרד ראש הממשלה, תפקיד סופר חשוב במערכת הציבורית - במקום לעסוק ביוקר המחיה של אזרחי המדינה, הוא עסוק ביוקר המחיה של המשפחה שלך", הוסיף גבאי, "יוקר המחיה אוכל את העם אבל את זה לעולם לא תבין". יו"ר המחנה הציוני הבהיר: "די. קבל החלטה פשוטה – את ההוצאות של בלפור הציבור יממן ואת ההוצאות של קיסריה תממן בעצמך. אתה יכול להרשות לעצמך. תן לעובדי המדינה לטפל בבעיות של הציבור, ולא בבעיות שלך".

 

לדברי גבאי, "שני דברים הממשלה הזו הבטיחה - ביטחון ודירות לצעירים. כפי שאתם יודעים, ביטחון – אין. הקבינט מנהל ישיבות ללא החלטות למרות שהצבא מציב בפניו פתרונות שימנעו את הסבב הבא, והכול בגלל שהם מנהלים תחרות פוליטית אחד עם השני על חשבון ביטחון תושבי הדרום". 

 

"לגבי הדירות – רק השבוע נחשף הנתון שהתחלות הבניה בישראל ירדו ב 30%", הוסיף. "לא צריך לסיים אוניברסיטה כדי לדעת שאם לא בונים – המחירים יעלו. הממשלה הזו נכשלה. היא לא מספקת לא ביטחון, לא דירות, ולא תקווה לצעירים. על זה ממשלת הכישלון הזו צריכה ללכת הביתה".

 

בתוך כך, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו פעם נוספת לפרשת המעונות, כאשר דיבר בישיבת סיעת הליכוד על ביקורו הצפוי של הנסיך ויליאם. "רעייתי ואני היינו מזמינים את כולכם, אבל המקום במעון ראש הממשלה הוא צר". למרות חילוקי דעות בצוות ההגנה של רעיית רה"מ, הקו המנחה צפוי להיות לוחמני, כשהמטרה לקעקע את אמינותם של העדים, בהם נפתלי וחפץ. ההערכה היא שהמשפט ייחל בחודש הקרוב.