25.06.2018

09:14

בכיר אמריקני: נציג בקרוב לפיונגיאנג לו"ז מפורט עם דרישות

"עוד מעט נדע אם המשטר יפעל כפי שהבטיח", אמר גורם בפנטגון, בהתייחסות להבנות מפסגת טראמפ-קים ההיסטורית, על פירוז קוריאה הצפונית מגרעין. בפיונגיאנג טרם הגיבו

שבועיים לאחר הפסגה ההיסטורית בסינגפור בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לשליט קוריאה הצפונית, קים ז'ונג און, אמר הבוקר (שני) בכיר במשרד ההגנה האמריקני כי ארה"ב תציג בקרוב לוח זמנים מפורט עבור המשטר בפיונגיאנג עם דרישות למימוש ההבנות שהושגו בפסגת המנהיגים.

 

הגורם האמריקני אמר כי "עוד מעט נדע אם הם יפעלו כפי שהבטיחו או לא". עוד הוסיף כי לוחות הזמנים יהיו מהירים מספיק כדי להבין אם כוונת המשטר הצפון קוריאני לשיתוף פעולה היו כנות, ואם היא אכן מחויבת לפירוז גרעיני בשטחה. בפיונגיאנג לא התייחסו לדברים. בתום הפסגה ההיסטורית בין המנהיגים אמר הנשיא האמריקני כי יחדול מביצוע "משחקי המלחמה", כחלק מהתחממות היחסים עם המדינה המבודדת.

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

רכבו של מני נפתלי נשרף; המשטרה: ככל הנראה מדובר בניסיון הצתה

מותו של סוכן? חברת ביטוח דיגיטלי חדשה הצטרפה למשק הישראלי

דיווח באוסטריה: טראמפ ופוטין ייפגשו בוינה ב-15 ביולי

 

 דונלד טראמפ וקים ז'ונג און בפגישתם בסינגפור
 

דונלד טראמפ וקים ז'ונג און בפגישתם בסינגפור (רויטרס)

 

 

לפני יומיים הודיע הפנטגון כי ארה"ב וקוריאה הדרומית הסכימו לבטל לצמיתות שתי תכניות אימונים צבאיות משותפות, בעקבות ההבנות שאליהן הגיעו טראמפ וקים בפסגה ביניהם. התרגיל, ששמו "משמר החופש" המשותף לשתי המדינות כבר הושהה, אך כעת גם תרגילי חילופי לוחמי ה"מארינס" שתוכננו לשלושה חודשים הקרובים יוקפאו. במשרד הביטחון הדרום קוריאני אישרו את הדברים.

 

בשבוע שעבר, אמר שר החוץ האמריקני מייק פומפאו כי הוא צפוי לחזור לקוריאה הצפונית בקרוב כדי לקדם את ההתחייבויות שעליהן חתמו שני המנהיגים. פומפאו, שביקר בשנה החולפת פעמיים במדינה, אמר בנאום שנשא בדטריוט כי "קים אמנם הבהיר שהוא מחויב לפרק את ארצו מגרעין באופן מלא, אך נותרה עוד עבודה רבה".