24.06.2018

22:30

ההכנות האחרונות: הנסיך ויליאם יגיע היום לישראל

הדוכס מקיימברידג' יחל ביקור רשמי ראשון של נציג משפחת המלוכה בארץ. ביום חמישי יעזוב, לא לפני שייפגש עם נתניהו וריבלין ויבקר ב"יד ושם"

ביקור הנסיך: הדוכס מקיימברידג', הנסיך הבריטי ויליאם, ינחת היום (שני) בישראל. זהו הביקור הרשמי הראשון במדינת ישראל של נציג ממשפחת המלוכה כאשר ויליאם יגיע ללא רעייתו קייט מידלטון.  

 

אתמול החל הדוכס את ביקורו באזור עם הגעתו לירדן והיום הוא צפוי לנחות בנתב"ג בשעות הערב בטיסה מיוחדת. הוא יתקבל על ידי שר התיירות יריב לוין וחבר הכנסת אמיר אוחנה. מי שיארח אותו עבר הדרכה מיוחדת כיצד לפנות למי שצפוי להפוך למלך הממלכה המאוחדת ביום מן הימים.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

המחליף של הרצוג בכנסת מטעם העבודה - בכלל לא חבר מפלגה

טראמפ: לגרש מהגרים לא חוקיים - בלי הליך משפטי

אפקט טראמפ מזעזע את איראן: ערך המטבע המקומי בשפל היסטורי

 

"אתה צריך להרכין את הראש כשהוד מלכותו מברך אותך", אומר שלדון ריץ', מנהל במלון "המלך דוד" בירושלים, "לאחר מכן, בכל פעם שאתה פוגש אותו, אתה צריך לכנות אותו אדוני. אנחנו כמובן נעודד אותו לטעום מהמטבח הישראלי, חומוס, טחינה ופלאפל".

 

שיא הביקור של ויליאם יגיע ביום שלישי, עת יגיע למוזיאון "יד ושם" ולאחר מכן ייפגש במעון ראש הממשלה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. עוד באותו היום ייפגש במשכן הנשיא עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ואף יגיע לקבלת פנים במעון השגריר הבריטי בישראל. ביום רביעי ישתתף במספר אירועים נוספים, זאת לפני שיעזוב את ישראל ביום חמישי.

 

 הנסיך ויליאם, דוכס קיימברידג'
 

ביקור ראשון של נציג משפחת המלוכה. הנסיך ויליאם (רויטרס )

 

 

הנסיך ביקש גם לחוות את החברה הישראלית מקרוב. הוא ייפגש גם עם יזמים צעירים ויקח חלק במשחק כדורגל עם ילדים יהודים וערבים במרכז פרס לשלום. ויליאם צפוי לבקר גם בקברה של סבתא רבתא שלו, אליס פון באטנברג. 


בארמון קנסינגטון הגדירו את הביקור "חשוב" ו"היסטורי". המאמץ עכשיו, של מי שעובד עליו כבר שלוש שנים, הוא לנסות ולהציג את הביקור באחד האזורים הנפיצים ביותר בעולם כלא פוליטי. שגריר בריטניה בישראל, דיוויד קוורי, התייחס בריאיון לחדשות עשר לביקורו של הנסיך ויליאם בישראל: "זה יהיה רגע גדול לחגיגת הידידות בין המדינות", אמר קוורי

 

ויליאם הוא בנם של הנסיך צ'ארלס והנסיכה דיאנה, נכדה של המלכה המכהנת אליזבת' השנייה והינו שני בסדר הירושה לכתר הבריטי לאחר אביו. הוא נשא את קייט מידלטון לאישה ב-2011 ולשניים שלושה ילדים: ג'ורג', שארלוט ולואי. הנסיך שירת בחיל האוויר המלכותי הבריטי כטייס מסוקים וסיים את שירותו בדרגת סגן.