24.06.2018

18:44

טראמפ חותם על הצו הנשיאותי המונע הפרדת ילדים מהוריהם
טראמפ חותם על הצו הנשיאותי המונע הפרדת ילדים מהוריהם,
רויטרס

טראמפ: לגרש מהגרים לא חוקיים - בלי הליך משפטי

נשיא ארצות הברית התייחס בטוויטר למשבר ההגירה. "מדיניות ההגירה שלנו, לה לועגים ברחבי העולם, אינה הוגנת עבור אלה שמבקשים להגר באופן חוקי"

משבר ההגירה בארה"ב: נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס הערב (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו לסוגייה וכתב כי יש לגרש מהגרים לא חוקיים בלי הליך משפטי.

 

"אנו לא יכולים להתיר לכל האנשים האלה לפלוש למדינתנו. כשמישהו נכנס, עלינו להחזיר אותו למקום ממנו הגיע מיד. בלי שופטים ובלי דיונים בבתי המשפט. רוב הילדים מגיעים ללא הוריהם", כתב הנשיא האמריקני.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ראשי המפלגות החרדיות: מתנגדים לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית

ניצחון זמני למתנגדי גבאי: צו מניעה להצבעה על ביטול הבחירות

הסדר למאיר אברג'יל ומוטי חסין - צפויים לרצות 5 שנות מאסר

 

עוד הוסיף טראמפ: "מערכת ההגירה שלנו, שלה לועגים ברחבי העולם, מאוד לא הוגנת עבור האנשים שמנסים להגר באופן חוקי וממתינים לתורם במשך שנים. הגירה צריכה להתבסס על ערכים ומצוינות. אנו זקוקים לאנשים שיעזרו לנו להפוך את אמריקה לגדולה שוב".

 

 

 

כארבעה ימים לאחר שטראמפ חתם על הצו המורה להקפיא את מדיניות הפרדת ילדי המהגרים מהוריהם, עדיין לא ברור מה צופן העתיד לאלה שמנסים לחצות את גבולה הדרומי של ארה"ב. גורם במכס האמריקני אמר שלשום ש"כל הילדים שהופרדו מהוריהם יאוחדו בחזרה עם משפחותיהם", אך מתברר שהגורם לא דייק. האמירה של אותו גורם תקפה רק עבור הילדים הנמצאים תחת סוכנות המכס והגנת הגבולות של ארה"ב, אולם רוב הילדים נמצאים מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארה"ב, ולגביהם טרם גובשה תוכנית.

 

מתוך 2,300 מקרים של הפרדת ילדים ממשפחותיהם מאז ה-5 במאי, יומה הראשון של מדיניות "אפס סובלנות" של טראמפ, 500 ילדים שהיו תחת חסותה של סוכנות המכס אוחדו עם משפחותיהם. אך בו בזמן אלפים נשארו תחת חסות מחלקת הבריאות, שלא שחררה מידע לגבי הילדים שברשותה.