23.06.2018

14:06

לוחמי אש טיפלו ב-26 שריפות בעוטף עזה; טיל שוגר לעבר חוליה

משעות הבוקר טיפלו כוחות כיבוי אש בשריפות במספר מוקדים • כלי טייס של חיל האוויר ירה לעבר חוליה בצפון הרצועה שהכינה בלוני תבערה • חיל הים עצר שלושה דייגים עזתים

כלי טייס של חיל האוויר ירה היום (שבת) טיל אזהרה בסמוך לחוליה של מפריחי בלוני תבערה בצפון רצועת עזה. לא היו נפגעים. מדוברות כבאות והצלה נמסר כי משעות הבוקר טיפלו לוחמי האש ב-26 שריפות באזור עוטף עזה, בהם באזור גבעת יהודה, בנחביר, בקיבוץ ארז ובכיסופים. 

 

במקביל,  כלי טייס של חיל האוויר ירה לעבר חוליה בצפון הרצועה שהכינה בלוני תבערה, לא היו נפגעים. בתוך כך, עצרה ספינה של חיל הים שלושה דייגים עזתים שחרגו מאזור הדייג המותר. חיל הים הזהיר אותם וירה באוויר ולעבר הסירה. הדייגים ניסו להתנגש בספינת חיל הים. אחד מהם חזר לעזה בשחייה. שלושה נעצרו והובאו לחקירה.

 

שריפות בנגב המערבי בעקבות טרור העפיפונים
 

שריפות בנגב המערבי בעקבות טרור העפיפונים( טעמה טללקה, קק״ל)

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הפנטגון: בוטלו שני תרגילים צבאיים נוספים עם קוריאה הדרומית

הפגנות בספרד עקב שחרורם של 5 גברים שהורשעו בתקיפה מינית

משהו קטן וטוב: התיאטרון בו מופיעים ביחד נערים ערבים ויהודים

 

מוקדם יותר היום לוחמי משמר הגבול ירו לעבר פלסטיני כבן 30, תושב הכפר סעיר, שעורר את חשדם סמוך למחסום הקיוסק באבו דיס שבחטיבה המרחבית עציון. מפרטי האירוע עולה כי הלוחמים חשדו שהפלסטיני, שירד ממונית והחל לנוע לכיוון המחסום, נושא חפץ חשוד, לאחר שקילל אותם וקרא לעברם קריאות אסלאמיות-דתיות. 

 

הלוחמים ביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל קריאה לעברו וירי באוויר, אך לאחר שלא עצר, ירו ברגלו ועצרו אותו. הפלסטיני נפצע קל ופונה כשהוא בהכרה מלאה ע"י התאג"ד לקבלת טיפול רפואי. בזירת האירוע החלו חבלנים לבדוק מה הכילה השקית אותה נשא. 

 

ביום חמישי שוחח מפקד החטיבה הדרומית ברצועת עזה, אל"ם קובי הלר, עם תושבי עוטף עזה על רקע ההסלמה בדרום. השיחה בין הצדדים הייתה מתוחה לנוכח האירועים האחרונים שהגיעו לשיאם בלילה שבין שלישי לרביעי, כשעשרות רקטות שוגרו מרצועת עזה לכיוון ישראל. המח"ט אמר לתושבים כי "מדינת ישראל תקבע את העיתוי לעימות, ואם אכן הוא יתממש נפעל בעוצמה".

 

"האירועים בעוטף עזה לא התחילו בבלוני התבערה. יש כאן את המנהרות, הפרות הסדר על הגדר וזה הכול ביחד. במובן מסוים נחצו כל הקווים האדומים. אנחנו ערוכים לקראת עימות ובצד השני לא מבינים כמה אנחנו מוכנים זה", אמר אל"ם הלר לתושבים. למרות השיחה המתוחה התושבים גיבו את פעולות צה"ל.