BETA

21.06.2018

15:43

חרף התנגדות נתניהו, הרצוג הכריז: "אכנס לתפקיד יו"ר הסוכנות"

רה"מ ביטל פגישה עם חבר הנאמנים, עקב המינוי המסתמן. בכירי הסוכנות כתבו ליו"ר האופוזיציה: "אתה המועמד המתאים ביותר". הרצוג: "הסכמתי לקחת על עצמי את התפקיד"

ועדת המינויים של הסוכנות היהודית תמליץ ביום ראשון הקרוב לחבר הנאמנים של הארגון לבחור ביו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, לתפקיד יו"ר הסוכנות. 

 

היום (חמישי) פורסם צילום מכתב הפנייה הישיר מהסוכנות להרצוג, שבו נכתב כי "בזמנים אלו, שרוב היהודים עדיין חיים מחוץ למדינת ישראל, הקשרים ההדדיים בין היהודים לישראל קריטיים מאי פעם והאתגרים שצריך לעמוד בפניהם דורשים אחריות משותפת. יש להבטיח את עתיד היהודים והדורות הבאים". עוד נכתב: "אנו מאמינים שאתה המועמד המתאים ביותר לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית אחרי נתן שרנסקי. הניסיון שלך בכנסת ובממשלה, בשילוב הניסיון העמוק שלך עם יהודי התפוצות והמחויבות שלך לאומה היהודית, הופך אותך למנהיג האידיאלי".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ראש העיר קריית מלאכי לשעבר שהורשע בהטרדה מינית - יתמודד שוב

לראשונה: בית המשפט ביטל דוחות מהירות בשל שאלת אמינות המצלמות

הנאשם גילה: חמאס שילם להורי תינוקת כדי שיטענו שמתה מגז מדמיע

 

ח"כ הרצוג כתב בחשבון הטוויטר שלו בתגובה: "לאור פניה שקיבלתי ממנהיגי יהדות התפוצות, הסכמתי לקחת על עצמי את תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. אלה הם ימים של אתגרים משמעותיים בכל הנוגע ליחסי העם היהודי ומדינת ישראל. אכנס לתפקיד החל מה-1 לאוגוסט".

 

 

תפקיד יו"ר הסוכנות שייך באופן מסורתי לליכוד, ולכן בפגישה שקיימה הוועדה אתמול עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הסתייג האחרון ממינויו של הרצוג והביע תמיכה במינוי השר יובל שטייניץ. עקב הפרסום על המלצת הוועדה, נתניהו ביטל את ישיבת ועדת התיאום עם חבר הנאמנים של הסוכנות שתוכננה להתקיים ביום שני הקרוב. גורמים בסוכנות אמרו שלשכת רה"מ לא מסרה סיבה לביטול, אולם ההערכה היא כי מדובר באקט מחאתי מצידו של נתניהו על החלטת הוועדה.

 

במידה שהרצוג יתמנה לתפקיד, ציפי לבני עשויה להיות יו"ר האופוזיציה בגלל הסכמי האיחוד. שלי יחימוביץ' ממוקמת אחרי ח"כ הרצוג ברשימת העבודה ועל כן גם היא עשויה להתמנות לתפקיד. יש לציין כי אם הרצוג אכן ייבחר לתפקיד יו"ר הסוכנות, רוברט טיבייב, לשעבר חבר כנסת ממפלגת קדימה, ייכנס לכנסת מטעם המחנה הציוני.

 

לאחר פרסום הדבר, הרצוג קיבל תמיכה רבה מחבריו למפלגה. יו"ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, הביע תמיכה במינוי וכתב בטוויטר: "מברך את ח"כ בוז'י הרצוג על החלטת ועדת המינויים למנותו כיו"ר הסוכנות. בוז'י הוא האיש הנכון במקום הנכון כדי לחבר את יהדות ארצות הברית והעולם בחזרה לישראל".

 

יו"ר התנועה וח"כ ציפי לבני אמרה: "מברכת עמוקות את יצחק בוז'י הרצוג, חבר ושותף אמת לדרך. מההיכרות הקרובה בינינו והידידות המיוחדת, אין לי ספק שהוא האיש המתאים ביותר למלא את התפקיד ומכיר מקרוב את האתגרים הגדולים שעומדים בפני ישראל ויהדות העולם. יחד הקמנו את המחנה הציוני מתוך הבנה ודאגה לעתיד ישראל והעם היהודי, אני משוכנעת שבאותה תחושת שליחות ויחד עם הכישורים הרבים, בכוחו להוביל את הסוכנות היהודית להישגים רבים".

 

ברכות למינוי הגיעו גם מהקואליציה. השר נפתלי בנט מסר כי "הסוכנות הרוויחה איש עשייה, ישר וערכי, שדמותו הממלכתית תתרום רבות לאיחוד השורות ביננו ובין אחינו בתפוצות. בייחוד בעת הנוכחית, בה ניצב הקשר בין מדינת ישראל ויהדות התפוצות בפני אתגרים משמעותיים, אני סמוך ובטוח כי הרצוג יידע ליצור גשר אמיתי בינינו ובין יהדות העולם". לדבריו, "הרצוג, כמי שכיהן בעבר כשר לענייני תפוצות, הוא בין האנשים הבודדים שמבינים לעומק את חשיבות הקשר לעתידו של העם היהודי. הכנסת אולי הפסידה פרלמנטר מצוין, אך העם היהודי הרוויח איש חזון ועשייה".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב בטוויטר: "‏ח"כ הרצוג הוא מינוי ראוי ביותר לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית בתקופה המאתגרת הזו. ממלכתי, ציוני ברמ"ח אבריו, מחובר למקורות וחדור בתחושת שליחות. ניסיונו הרב וחכמת חייו יסייעו לו לנווט את מערכת היחסים המורכבת בין מדינת ישראל ליהדות התפוצות בתבונה. מאחל לו הצלחה רבה".

 

 

ח"כ איתן כבל כתב בחשבון הטוויטר שלו: "למען אחדות העם היהודי ולטובת מדינת ישראל, שמאל וימין כאחד, אין מתאים מידידי ושותפי לדרך בוז'י הרצוג לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. בהצלחה יקירי"

 

גם חברת הכנסת סתיו שפיר בירכה את הרצוג: "‏מזל טוב הרצוג, אתה ללא ספק האדם הנכון ביותר למשימת בניית הגשרים וההתמודדות עם האתגרים העצומים שעומדים בפני הקשר החשוב של ישראל והעם היהודי בתפוצות. מתרגשת בשבילך ובשביל כולנו".