19.06.2018

14:55

יותר רחוק, יותר מדויק: הטורפדו החדש של צוללות חיל הים

צה"ל השלים סדרת ניסויים בטיל החדש, המאפשר פגיעה במטרות הנמצאות על פני הים או מאות מטרים מתחת למים. "יתרון גדול לשייטת הצוללות"

צה"ל פרסם היום (שלישי) כי מערכת טורפדו חדשה לחיל הים כשירה לשימוש מבצעי של הכוח. זאת לאחר מספר חודשים שבהם נערכה סדרת ניסויים על מנת לבחון את כשירותה של המערכת. הניסויים, שבמסגרתם שוגרו טילים אל עבר ספינות מטרה המדמות אויב, הסתיימו אתמול בהצלחה, ומעתה המערכת תשולב בכלל צי הצוללות של הזרוע הימית.

 

מערכת הטורפדו החדשה בעלת יכולות תקיפה מדויקות יותר ומסוגלות להגיע לטווחים רחוקים יותר מהמערכות הקיימות כיום בזרוע הימית. על פי הודעת צה"ל, השימוש במערכת זו מהווה צעד בעל משמעות רבה בהתעצמותה של זרוע הים ובשמירה על עליונותו של צה״ל בזירה הימית.

 

קצין בכיר בחיל הים סיפר היום לכתבים הצבאיים על תקופת הניסויים של הטורפדו. "בלילה ירינו טורפדו בחיל הים שמסיים סדרה של שנה של ירי תת ימי של מבחני הקבלה של הטורפדו לצוללות חיל הים. זה משהו שקורה אחת לכמה שנים". עוד הוסיף הבכיר על חיוניות ויעילות המערכת לזרוע הימית: "זה אמצעי לחימה שתהליך הקבלה שלו מאוד מאוד מורכב. זה החימוש העיקרי של הצוללות הישנות מדגם דולפין 1-3 וגם של ארבע וחמש. אנחנו גדלים לשש צוללות וצריך לחדש את מערך הטורפדו. הייעוד של הטורפדו הוא להיות הטיל התת ימי העיקרי של הצוללות שמאפשר יכולת פגיעה בטווחים גדולים. הוא יודע לתקוף מטרות שטח או במים".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ההתעללויות בפעוטונים: עיריות מגבירות את הפיקוח על גני הילדים

התבססות איראן בסוריה: היועץ לביטחון לאומי ביקר בחשאי במוסקבה

החדירה לסודות הקהילה הישראלית בניגריה - הישג עצום לאיראן

 

  הניסוי במערכת הטורפדו החדשה של זרוע הים
 

הניסוי במערכת הטורפדו החדשה של זרוע הים (דובר צה"ל)

 

 

"זו עליית מדרגה מבחינת הטורפדו הקיים מבחינת הטווחים בעשרות קילומטרים לטווח חיפוש מטרה. זה טורפדו ארוך טווח, טורפדו דיגיטלי, שמאפשרים להמשיך ולשדרג את התוכנה שלו. יכולת הפגיעה שלו היא מאות מטרים מתחת לפני הים", סיפר הבכיר על היכולות של הטורפדו והוסיף: "הניסוי הלילה הראה הצלחה מלאה. זה נותן יתרון גדול לשייטת הצוללות, כלי אסטרטגי חסר תחליף לביטחון המדינה. הזירה הימית הופכת להיות מאד מורכבת וזה משמר את חופש הפעולה של חיל הים ועל חשאיות הצוללות של ישראל".

 

 הניסוי במערכת הטורפדו החדשה של זרוע הים
 

הניסוי במערכת הטורפדו החדשה של זרוע הים (דובר צה"ל)

 

 

 

 מערכת הטורפדו החדשה בזרוע הימית
 

מערכת טורפדו חדשה בזרוע הימית (דובר צה"ל)