סקר תכנית הבוקר: הליכוד-ביתנו 37, העבודה 20, לבני 9

מכון "מאגר מוחות" בעבור תכנית הבוקר עם אורלי וגיא מגלה כי הליכוד ביתנו שומר על כוחו ביחס לסקרים אחרונים. יו"ר קדימה לשעבר שתכריז היום על התמודדות עצמאית זוכה ל-9 מנדטים. יאיר לפיד ממשיך להתרסק בסקרים עם 5 מנדטים בלבד. הבית היהודי עם 9 וש"ס עם 14. וגם הפתעה: 44% מהציבור רוצים את ברק כשר ביטחון

(4:09 דקות)

הליכוד בדרך לעוד קדנציה: מסקר שנערך על ידי מכון "מאגר מוחות" בעבור תכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10 עולה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום - מפלגת "הליכוד ביתנו" הייתה זוכה ב-37 מנדטים, העבודה ב-20, ש"ס ב-14, הבית היהודי ב-9 מנדטים.

 

גם מפלגתה של ציפי לבני, שתודיע היום בשעה 12:00 על יציאה לדרך פוליטית עצמאית. מפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד ממשיכה להתרסק בסקרים ומקבלת חמישה מנדטים בלבד. מרצ זוכה לשלושה מנדטים.

 

במקביל, אם ציפי לבני מתמודדת מטעם מפלגת העבודה - שימו לב, הליכוד ביתנו זוכה ב-38 מנדטים, העבודה המחוזקת בלבני מקבלת 25 ו"יש עתיד" של יאיר לפיד מתחזקת לשמונה מנדטים. יתר המפלגות לא משתנות.  

 

בכל מקרה גוש הימין מקבל יותר מ-70 מנדטים לעומת גוש המרכז-שמאל שנשאר עם פחות מ-50 מנדטים.

 

ועוד שאלה אחת נשאלה בסקר ועל פי התשובות עליה, רוב הציבור מעוניין שאהוד ברק יהיה שר הביטחון בממשלה הבאה אם נתניהו יקים אותה. 44% חושבים כי ברק צריך להישאר בתפקיד שר הביטחון, לעומת 39% שחושבים שי מישהו אחר צריך לאייש את המשרד הבכיר. 17% השיבו תשובות אחרות.