19.06.2018

09:53

סיגל אלקיים-וייס בעת הדיון השני בהארכת מעצרה
סיגל אלקיים-וייס בעת הדיון השני בהארכת מעצרה,
חדשות עשר

"הכתה על חטא": הגננת מר"ג החשודה בהתעללות שוחררה למעצר בית

סיגל אלקיים-וייס שוחררה בתנאים מגבילים. עורך דינה: "מבינים את הכעס, היא מבקשת סליחה מההורים" • השופטת אסרה על צילום: "לא רוצה שהתמונות בטלוויזיה יחזרו על עצמן"

סיגל אלקיים-וייס, הגננת החשודה בהתעללות בפעוטות בגן ברמת גן, שוחררה היום (שלישי) למעצר בית בתנאים מגבילים, בהם איסור יצירת קשר עם קטינים. שופטת בית משפט השלום בתל אביב חיותה כוחן אסרה על הכנסת מצלמות לדיון, לאחר שקטעים מהדיון הקודם שודרו בכלי התקשורת. "לא רוצה שהתמונות שראיתי בטלוויזיה יחזרו על עצמן", אמרה כוחן.

 

עו"ד נס בן-נתן, סנגורה של החשודה, אמר לחדשות עשר בתום הדיון: "שמחנו שבית המפשט הסכים לשחרר אותה למעצר בית. מהרגע הראשון היא הכתה על חטא ושיתפה פעולה. גם בית המשפט סבר שאין סכנה לשלום הציבור". לדבריו, "היא שוחררה למספר ימים, על מנת להשלים את החקירה. אנחנו סבורים כשיתבררו העניינים, הציבור יראה שיש פער גדול בין מה שדמיינו שהיא עתה לבין מה שקרה בפועל. היא מבקשת סליחה מההורים, מהילדים. אנחנו מבינים את הכעס, אבל אני חושב שבסופו של דבר כשהדברים יתבררו יבינו שלא כצעקתה".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מונדיאל 2018: בעיית הסמים של הכדורגל בקולומביה - וההתאוששות

בעקבות הפרסום בחדשות עשר: חולדאי ביטל אירוע עם הפרדה מגדרית

דיווח: טראמפ ופוטין עשויים להיפגש בוינה בחודש הבא

 

בעדותה אמרה אלקיים-וייס: "זאת אני בסרטונים, אני מודה, אבל לא יודעת למה התנהגתי כך. היו לי ימים קשים, מעידה פה מעידה שם, אבל לא מדובר בהתעללות". חוקרי מרחב דן הראו לגננת בת ה-38 את צילומי האבטחה שבהם היא נראית נוקטת באלימות כלפי הילדים.

 

היא סיפרה כי "אני גננת המון שנים, תמיד כשהיה חסר משהו בגן – אוכל, תרופות או צעצועים, הוצאתי מכספי הפרטי כדי שלא יחסר לילדים". כשהחוקרים שאלו את אלקיים-וייס מדוע היא משכה את הילדים בכוח, היא השיבה: "אני לא יודעת, אני צופה בסרטונים ולא מאמינה שזאת אני, זה נראה כאילו מפלצת נכנסה בי". ביום ראשון הוארך מעצרה פעם נוספת, ובזמן הדיון הגננת מיררה בבכי מול ההורים הזועמים לפני שהחל הדיון והשפילה מבטה. ההורים, מצדם, קראו לעברה קריאות כמו "מפלצת" ו"איך יכולת לעשות כזה דבר".