BETA

16.06.2018

04:25

אלוביץ' בהודעה לישועה: "למה ציטוטים של לבני? זה רע לנתניהו"

תיק 4000: בעלי וואלה ניסה לשכנע את מנכ"ל האתר להסיר ציטוט של לבני: "ציפי לא צריכה לחתום לי" • תיק המעונות: היועמ"ש צפוי לקבוע השבוע - כתב אישום נגד שרה נתניהו

בעלי וואלה, שאול אלוביץ', החשוד במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת תיק 4000, ניסה לשכנע את מנכ"ל האתר, אילן ישועה, להסיר ציטוט של ציפי לבני מכתבה, בטענה כי הציטוט "רע לנתניהו". כך עולה מהתכתובת בוואטסאפ בין השניים - שבגללה, בין השאר, החליט היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו. 


התכתבות הוואטסאפ בין אלוביץ' לישועה, איתה עומת בעלי וואלה בחקירתו, אירעה בינואר 2015, בעקבות כתבה באתר שהחמיאה ללבני עם ציטוט שלה. להלן ההתכתבות:


שאול אלוביץ': "מה פתאום נותנים ציטוט של ציפי? זה רע לנתניהו".

 

אילן ישועה: "אי אפשר לא להכניס את ראשי המפלגות האחרים ולהביא רק את נתניהו. אני חייב להביא גם את ציפי".

 

שאול אלוביץ': "אבל ציפי לא צריכה לחתום לי".

 

לא ידוע למה אלוביץ' התכוון כשכתב שלבני לא צריכה לחתום לו. יש לציין, כי באותה תקופה עסקת מכירת בזק ל-yes הייתה על הפרק. כזכור, הרשות לניירות ערך חושדת כי העסקה אושרה בתמורה לסיקור אוהד ומתחשב בנתניהו ובבני משפחתו.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מונדיאל 2018: עד כה, שלב הבתים מספק דרמות גדולות

בכירים בקואליציה: בחירות לפני סיום 2018 - דבר אפשרי

תופעת העדר: 500 כבשים התאבדו במזרח טורקיה

 

פרקליטו של אלוביץ', עורך הדין ז'ק חן, אמר בתגובה: "מדובר בעוד הדלפה זדונית שהפרטים השקריים שהועברו לתגובתנו הופכים לחלוטין את משמעות הדברים ומוציאים אותם מהקשרם. נדמה שכבר מזמן נחצו כל הקווים האדומים בהדלפות מהחקירה ונרמסה עד דק הזכות האלמנטרית להליך הוגן".

 

כאמור, אלוביץ' חשוד במתן שוחד לנתניהו בצורת סיקור חיובי באתר וואלה שבבעלותו, זאת בתמורה להטבות לחברת בזק שהוא בעל השליטה בה, בשווי מאות מיליוני שקלים. מנכ"ל וואלה ישועה העביר הקלטות לחוקרי המשטרה שמעידות על הטיית הסיקור לטובת הזוג נתניהו. 

 

 שאול אלוביץ' ואילן ישועה
 

שאול אלוביץ' (מימין) ואילן ישועה (ללא קרדיט)

 

 

בתוך כך, היועמ"ש מנדלבליט צפו לקבוע בשבוע הבא כי יוגש כתב אישום נגד אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות במסגרת תיק המעונות. אתמול פרקליטיה של נתניהו הגישו מכתב ליועמ"ש, בו הם ביקשו להיפגש פעם נוספת על מנת לנסות ולהגיע להסדר כספי ולסגירת התיק, אך בפרקליטות סירבו לבקשה.

 

בחודש שעבר נודע לחדשות עשר, שמנדלבליט שולל אפשרות של "הסדר מותנה", שבמסגרתו שרה נתניהו תודה באשמה במסגרת הסדר ולא תורשע בפלילים. הסיבה לכך היא בין השאר בעקבות כך שהיא חשודה גם בתיק 4000 ולא ניתן לעשות הסדר שכזה אם אותו אדם חשוד גם בתיקים אחרים. גם סכום הכסף וגם העובדה שזה היה באופן שיטתי, מונעים את ההסדר.

 

 שרה נתניהו בבית המשפט (ארכיון)
 

שרה נתניהו בבית משפט (חדשות עשר)

 

 

במקביל, גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו לחדשות עשר כי חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני), שנחקר שלשום במשטרה במסגרת תיק 2000, לא דייק בעדותו בלשון המעטה והרבה להשתמש במשפט "אני לא זוכר". עם זאת, לא צפויים להגיש נגדו כתב אישום.

 

כבל כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא בטוח שמעורבתו בפרשה תסתיים בלא כלום. "החקירה היא לא חוויה נעימה ואני לא מאחל אותה לאוהביי ויקיריי, אבל מודה שיצאתי ממנה הפעם יותר מחוזק וזו אינה קלישאה", כתב כבל, "אני בטוח ומאמין בכל לבי שזה יגמר בלא כלום. מעולם לא ביקשתי דבר בעבור פעילותי ומעולם לא קיבלתי דבר. כל מה שביקשתי היה לשרת את הציבור וכך היה גם בפעילותי בנושא ישראל היום".

 

כזכור, תיק 2000 עוסק בשיחות בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס. חקירת הפרשה חודשה שלשום לאחר הפסקה, כשכבל ומוזס נחקרו במשרדי להב 433, כשהאחרון נחקר במשך ארבע שעות וחצי. במהלך החקירה, כבל הכחיש כי יזם את חוק "ישראל היום" בכדי לקבל סיקור חיובי בעיתונו של מוזס.

 

 איתן כבל, חבר כנסת מהמחנה הציוני
 

איתן כבל (חדשות עשר)