BETA

12.06.2018

09:25

"עפיפונים של חיים": מאות ילדים הפריחו עפיפונים בשמי שדרות

תגובה לעפיפוני התבערה מרצועת עזה: תושבי העיר הדרומית הכינו עפיפונים ועליהם מסרים חיוביים. ראש העירייה: "אני קורא גם לילדי עזה לשחק עם אותם עפיפונים"

התשובה של שדרות לטרור: מאות ילדים השתתפו אמש (שני) באירוע "עפיפוניאדה הגדולה" בשדרות. במהלך הפעילות, למדו הילדים על ההיסטוריה של העפת העפיפונים, ובסוף האירוע יצרו עפיפונים הנושאים מסרים חיוביים, והעיפו אותם יחד במפגן מרהיב.

 

"בניגוד לשכנינו ברצועה שהפכו את התחביב היפה של משחק עם עפיפונים לטרור של ממש, עם נזקים עצומים לחקלאות, ילדי שדרות והעוטף החזירו את העפיפון למקור שלו - משלב הכנתו, דרך המעוף לשמיים והתקווה שלא ייפול", אמר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. הוא הוסיף: "אנחנו עסוקים בדברים חיוביים ואופטימיים וברצון שילדינו יהיו תמיד שמחים. אני קורא גם לילדי עזה לשחק עם אותם עפיפונים שהם מכינים בתוך הרצועה ולא להישאב אחר גורמי הטרור - אצלנו אלה עפיפונים של חיים ולא עפיפוני מוות".

 

גם מנהלת המרכז המסחרי "מול 7" שדרות, אסי-ברגל אוזן, שבתחומו נערך האירוע, התייחסה לפעילות: "אני בטוחה שהאירוע יסייע לשנות את הקונוטציה הנוכחית של הילדים לגבי המושג עפיפון משלילית לחיובית, כפי שהיא צריכה להיות מלכתחילה". לדבריה, "התרגשנו להעניק לילדי האזור סוג של חוויה מתקנת".

 

 "שלום ואהבה" - המסר של ילדי שדרות
 

"שלום ואהבה" - המסר של ילדי שדרות (חדשות עשר)

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

בגלל פוסט: מאות חגגו בת מצווה; אם הילדה: רצינו אירוע אינטימי

אחרי האלימות נגד הנזירים: אתיופיה מקפיאה העברת השגרירות לי-ם

מתווה הגיוס לחרדים: פטור מוחלט בפועל - ללא סנקציות פליליות

 

מוקדם יותר אתמול, אישרה ועדת החוץ והביטחון חוק המאפשר לקזז מהתקציב המועבר לרשות הפלסטינית כספים המועברים על ידי הרשות למשפחות מחבלים, כמו גם את סך תשלומי הפיצויים בגין נזקי השריפות האחרונות בעוטף עזה שנגרמו על ידי עפיפוני תבערה. החוק אושר פה אחד, והוועדה החליטה לדחות את הצעת הממשלה להשארת גמישות בשיקול הדעת, שהייתה מאפשרת לקבינט המדיני-ביטחוני להחליט על הקפאה או ביטול של הניכוי.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את הוועדה על אישור החוק, ומסר: "ראוי שייעשה כאן צדק. מי ששורף שדות, שיידע שיש לכך מחיר". בהמשך הוסיף: "אני רוצה להביע הערכה לוועדת חוץ וביטחון שבמהירות שיא פעלה בעניין בקשתי לקנוס למעשה את הרשות הפלסטינית כדי לשפות את החקלאים שלנו על השריפות. אנחנו נדאג שקודם כל יהיה תשלום לנפגעים וגם מחיר להצתות".

 

ביום ראשון נערך דיון מיוחד בקבינט בנוגע למצב ברצועת עזה, במהלך הישיבה טענו שר החינוך נפתלי בנט והשר לביטחון פנים גלעד ארדן כי יש לירות לעבר חוליות שמשגרות עפיפוני נפץ לעבר ישראל כפי שמבצעים ירי מדויק לעבר פלסטינים שמנסים לפרוץ את הגדר ולחדור לישראל. פקיד בכיר שמעורה בפרטי הישיבה ציין כי נציגי צה"ל בדיון ציינו כי יש קושי לבצע "הפללה" של משגרי העפיפונים כיוון שהם משוגרים מעומק רצועת עזה וכמו כן יש חשש לירות לעברם כיוון שחלק גדול מאלה שמגרים את העפיפונים הם נערים או שיש בקרבתם ילדים.