BETA

12.06.2018

10:44

עודכן:

במשך שש שעות: רה"מ מסר עדות בפרשת הצוללות

לאחר הפוגה בחקירות, נתניהו מסר עדות פתוחה בפרשת 3000 - ולא נחקר באזהרה. בסוף השבוע צפויה להתחדש החקירה בתיק 2000. מדובר בעדות הראשונה שלו בתיק זה

ראש ממשלה בחקירה: במשך שש שעות, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר היום (שלישי) לראשונה עדות פתוחה בפרשת הצוללות לחוקרי המשטרה, שהגיעו למעונו הרשמי בירושלים. ראש הממשלה לא נחקר היום באזהרה כלל בגין אף אחת מיתר הפרשות - 1000, 2000 ו-4000. 

 

מסירת עדותו של ראש הממשלה נערכת לאחר הפוגה בת כמה שבועות, בין היתר בשל המתיחות הביטחונית ולוח הזמנים הצפוף של נתניהו. 

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לילה מתוח בחברון: פלסטיני חמוש בסכין נעצר במערת המכפלה

בגלל פוסט: מאות חגגו בת מצווה; אם הילדה: רצינו אירוע אינטימי

אחרי האלימות נגד הנזירים: אתיופיה מקפיאה העברת השגרירות לי-ם

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתום העדות כי "ראש הממשלה נתניהו מסר עדות פתוחה בתיק 3000. הוא פרט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השייט וחשיבותם לביטחון המדינה. ראש הממשלה מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהושמעו נגדו על ידי פוליטיקאים ואחרים".

 

בד בבד, בסוף השבוע צפויה להתחדש החקירה בתיק 2000, העוסק בחקירת השיחות בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס. חבר הכנסת איתן כבל ייחקר שוב ביום חמישי בפרשה. מוזס צפוי להיחקר גם כן. בחודש שעבר פורסם בחדשות עשר כי חפץ העביר חומר משמעותי בנוגע לתיק. עוד דווח, כי לאור ההתפתחות הדרמטית הזו, המשטרה צפויה לבצע מעצרים של מעורבים בפרשה.

 

כמו כן, דווח, כי דווקא הבעלים של עיתון "ישראל היום", המילארדר שלדון אדלסון המקורב לראש הממשלה, היה דווקא הדמות החיובית בפרשה, ולא שיתף פעולה עם בקשות נתניהו לתת תמורה למוזס - כך על פי מידע שהעביר עד המדינה.

 

 מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס
 

מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס (חדשות עשר)

 

 

בכל הנוגע לפרשת 4000, פרשת "בזק-וואלה", בחודש שעבר פורסם כי בידי המשטרה מסרון ששלחה אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו לחפץ - ומהווה ראיה מרכזית בתיק. המסרון נשלח לחפץ יום לאחר שנתניהו אישר את המיזוג בין "בזק" ל"יס". במסרון מתלוננת נתניהו בפני חפץ על כתבה שפורסמה באתר החדשות "וואלה" למורת רוחה.

 

בחודש מארס, רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ובנה יאיר נתניהו עומתו בחקירתם עם הקלטות שבאחת מהן נשמע חפץ משוחח עם יאיר על מחיקת מסרונים. בהקלטה נשמע חפץ אומר שהוא "הולך לאלוביצ'ים" כדי למחוק את המסרונים. נוסף לכך, יאיר נתניהו עומת עם מסרונים ששלח לחפץ בנוגע לסיקור החיובי באתר "וואלה". רעיית ראש הממשלה עומתה גם עם הקלטה שלה ושל חפץ וטענה כי לא שמעה את מה שנאמר בהקלטה ולא הבינה את הדברים.

 

מטעם משפחת נתניהו נמסר אז בתגובה כי "מדובר בהקלטה שבה חפץ נותן עדות שקרית ולא הקלטה שלו בשיחה עם יאיר. עוד הדלפה בלתי חוקית ומעוותת מהחקירה. נזכיר שהדלפה היא עבירה שדינה 3 שנות מאסר. עורכי הדין של משפחת נתניהו כבר הודיעו אתמול שיפנו בתלונה למח"ש ויצרפו גם הדלפה זו לתלונה". בהמשך הערב, אכן הוגשה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים על ידי פרקליטם של משפחת נתניהו, עורך הדין יוסי כהן, בה נטען כי חוקרי להב 433 והרשות לניירות ערך הדליפו לאמצעי התקשורת מידע מהחקירה באופן מגמתי וכוזב. "שעות ספורות לאחר סיום החקירה, החלו להתפרסם באתרי החדשות טענות מסולפות ומעוותות על דברים שנאמרו על ידי יאיר ושרה נתניהו בחקירה, שהיו ידועים רק לחוקרים ולמרשיי", נכתב בתלונה. "כמו כן, פורסמו בזמן אמת עובדות שהיו ידועות רק לחוקרים, כמו בקשתם לערוך עימות ליאיר ולשרה נתניהו וגרסאותיהם של מרשיי לגבי הודעות מטלפונים ניידים".

 

עוד פורסם בחדשות עשר כי שרה ויאיר נתניהו לא הכחישו בחקירתם שמחקו מסרונים הקשורים לחשדות בפרשה. עם זאת, לטענתם עשו זאת כדי לפנות מקום בטלפון הסלולרי ולא בניסיון לשבש חקירה ולמחוק עדויות. השניים אמרו זאת לחוקרים במשטרה לאחר שנודע להם כי הם חשודים בקבלת טובות הנאה ובשיבוש החקירה. אשת ראש הממשלה הכחישה בפני החוקרים כי מחקה מסרונים ואמרה כי חפץ הוא זה שמחק אותם. "בשעה שישבנו עם ניר והוא אמר לי למחוק מסרונים, זה היה בתקופה שיצאו כל מיני ידיעות והקלטות מהבית לתקשורת. הוא גם אמר לי שהנייד שלי נמצא לפעמים אצל פקידות ומי יודע מה יש שם. נתתי לו את הפלאפון והוא מחק מה שרצה", סיפרה.