BETA

07.06.2018

19:58

אש בשתי חזיתות, תקיפת מאות מטרות בעזה: חיל האוויר תרגל מלחמה

מאות כלי טיס השתתפו בשבוע האחרון באימון שדימה לחימה בכמה חזיתות. "התרגיל עסק במוכנות לתקיפות משמעותיות בפרקי זמן קצרים". צפו בתיעוד

צה"ל הודיע היום (חמישי) כי חיל האוויר סיים תרגיל שנערך במהלך השבוע בדרום, שדימה לחימה בזירה הצפונית והדרומית, ותרגל שיפור של הכוננות והמוכנות להתמודדות עם תרחישי לחימה במספר זירות במקביל


לפי ההודעה, בתרגיל השתתפו מאות כלי טיס מטייסות הקרב, המסוקים והתובלה, וטיסות האימון נערכו ביום ובלילה. עוד נמסר כי במסגרת התרגיל במתווה הדרומי תורגלו עשרות מטוסי קרב תקיפת מאות מטרות ברצועת עזה בפרק זמן קצר. "התרגיל עסק בהעלאת הכשירות והכוננות של הכוחות לתרחיש לחימה עצים, תקיפות משמעותיות ורבות בפרקי זמן קצרים, וכן סיוע לתמרון קרקעי", מסר דובר צה"ל.

 

בסרטון שפרסם צה"ל ניתן לראות את מטוסי חיל האוויר ממריאים, וכן את הכוונת של אחד המטוסים מתכווננת על מטרה נעה בכביש.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

חשד: שני אזרחי עיראק וטורקיה אנסו ורצחו נערה יהודיה בגרמניה

שמונה ישראלים נעצרו בפיליפינים בחשד להונאת ענק ברשת

מצעד הגאווה 2018: אלה הרחובות בתל אביב שייחסמו לתנועה מחר

 

 כוונת מטוס חיל האוויר במהלך אימון
 

כוונת מטוס חיל האוויר במהלך אימון ( דובר צה"ל)

 

 

״במהלך היממה האחרונה, הטייסת תרגלה תקיפת מטרות ברצועת עזה, כחלק מתרגיל פתיחת לחימה רחב בחיל האוויר", אמר מפקד צוות אוויר 69, רב-סרן ג׳: "סייענו לכוחות הקרקע בתמרון שלהם במהלך הלחימה. המטוסים נושאים עליהם פצצות מדויקות, כך שאפשר לתקוף מספר רב של מטרות בתוך זמן קצר.״

מפקד טייסת 105, סגן-אלוף ר׳, הוסיף: ״הטייסת שלי היום חזרה ממטס בעזה. עמדנו בכל היעדים שהצבנו לעצמנו, תוך תיאום מלא עם פיקוד הדרום ועם גופי התיאום והשליטה בחיל האוויר. עמדנו בהצלחה בכל האתגרים הללו ואנחנו מוכנים לכל פעילות שנידרש אליה".

 

בתוך כך, ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, אמר הערב בנאומו כי "צעדות השיבה" יימשכו עד שירושלים תשוב להיות "חופשייה".

 

"'צעדת השיבה' צריכה להתפשט גם לגדה ולירושלים", הוסיף הנייה, "נמשיך לנסות לשבור את המצור על עזה". הנייה ציין כי חמאס מוכן לשקול בחיוב "יוזמה אמיתית שתסיים באופן מלא את המצור על עזה, אך לא על חשבון שלמות הסוגיה הפלסטינית".

 

כרוז שהשליך צה"ל מעל עזה המזהיר מפני מהומות בצעדת השיבה
 

כרוז שהשליך צה"ל מעל עזה המזהיר מפני מהומות בצעדת השיבה( דובר צה"ל)

 

 

קודם לכן, פיזר צה"ל כרוזי אזהרה ברצועת עזה, ובהם הזהיר את התושבים שלא לקחת חלק ב"צעדת השיבה" המתוכננת בסוף השבוע. זאת, ברקע האיומים כי מחר, יום שישי האחרון של חודש הרמדאן, יתקיימו ההפגנות במתכונת מוגברת.

 

"אל תשפוט דבר אלא לאחר שאתה מבין אותו לאשורו", נכתב בכרוזים. "אדם נבון, הוא אדם שלוקח בחשבון מראש את תוצאות מעשיו ומכריע לטובת המעשה שתועלתו עולה על נזקו. אם תשקלו זאת בעניין ההתקרבות לגדר או חציית הגדר, תגיעו למסקנה שמעשה זה אינו כדאי ואף מזיק".

 

בנוסף, צה"ל קרא לתושבי הרצועה שלא לשרת אינטרסים של איראן. "אל תתנו לחמאס להפוך אתכם לכלי שרת לצורך האינטרסים הצרים שלו", הזהיר צה"ל. "מאחורי אינטרסים אלו עומדת איראן השיעית, אשר שמה לה למטרה להבעיר את האזור - למען האינטרסים הדתיים והעדתיים שלה".

 

בתוך כך, טרור העפיפונים ממשיך לגרום לדליקות רבות. חמש שריפות משתוללות בשעות האחרונות בעוטף עזה, חלקן נמצאות תחת שליטה, ועל האחרות כוחות הכיבוי טרם הצליחו להשתלט.