07.06.2018

15:28

לקראת שישי מתוח: צה"ל פיזר כרוזים בעזה - "אל תתקרבו לגדר"

לפני יום שישי האחרון של חודש הרמדאן, הצבא קרא לתושבי הרצועה שלא לקחת חלק ב"צעדות השיבה". "חמאס הפך אתכם לכלי שרת בידי האינטרסים הדתיים של איראן"

צה"ל פיזר היום (חמישי) כרוזי אזהרה ברצועת עזה, ובהם הזהיר את התושבים שלא לקחת חלק ב"צעדת השיבה" המתוכננת בסוף השבוע. זאת, ברקע האיומים כי מחר, יום שישי האחרון של חודש הרמדאן, יתקיימו ההפגנות במתכונת מוגברת.

 

"אל תשפוט דבר אלא לאחר שאתה מבין אותו לאשורו", נכתב בכרוזים. "אדם נבון, הוא אדם שלוקח בחשבון מראש את תוצאות מעשיו ומכריע לטובת המעשה שתועלתו עולה על נזקו. אם תשקלו זאת בעניין ההתקרבות לגדר או חציית הגדר, תגיעו למסקנה שמעשה זה אינו כדאי ואף מזיק".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >> 

קשיש שלא הספיק לעבור את הכביש - קיבל עזרה מפתיעה משוטר

נתניהו: אם אסד ייתן לאיראן להתבסס בסוריה - הוא לא יהיה חסין

לקראת הפסגה עם טראמפ: קים חושש מהתנקשות בחייו

 

 

כרוז שהשליך צה"ל מעל עזה המזהיר מפני מהומות בצעדת השיבה
 

כרוז שהשליך צה"ל מעל עזה המזהיר מפני מהומות בצעדת השיבה( דובר צה"ל)

 

 

בנוסף, צה"ל קרא לתושבי הרצועה שלא לשרת אינטרסים של איראן. "אל תתנו לחמאס להפוך אתכם לכלי שרת לצורך האינטרסים הצרים שלו", הזהיר צה"ל. "מאחורי אינטרסים אלו עומדת איראן השיעית, אשר שמה לה למטרה להבעיר את האזור - למען האינטרסים הדתיים והעדתיים שלה".

 

גם המשטרה נערכת לקראת מחר ותגברה כוחות ברחבי ירושלים בכלל, וסביב ובתוך העיר העתיקה בפרט – שם ייפרסו עשרות שוטרים, לוחמי מג"ב ושוטרי תגבור על מנת להבטיח את קיומה של התפילה כסדרה. "משטרת ישראל תפעל בנחישות נגד כל גורם אשר ינסה להפר את הסדר", נמסר. בעקבות התפילות ייחסמו כמה צירים ברחבי העיר העתיקה לתנועת כלי רכב.

 

בווידאו: שריפה שפרצה בעוטף עזה, היום: 

 

 

בתוך כך, טרור העפיפונים ממשיך לגרום לדליקות רבות. חמש שריפות משתוללות בשעות האחרונות בעוטף עזה, חלקן נמצאות תחת שליטה, ועל האחרות כוחות הכיבוי טרם הצליחו להשתלט. 

 

בד בבד,דובר צה"ל בערבית פרסם היום סרטון חריף בטוויטר, שיצא נגד רזאן א-נג'אר, הפרמדיקית שנהרגה בשבוע שעבר ב"צעדת השיבה". בסרטון מופיעה א-נג'אר כשהיא משליכה רימון עשן לצד פעילים פלסטינים.

 

 רזאן א-נג'אר, פרמדיקית שנהרגה מאש צה"ל בעזה
 

רזאן א-נג'אר, פרמדיקית שנהרגה מאש צה"ל בעזה (חדשות עשר)

 

 

"רזאן א-נג'אר היא לא מלאך הרחמים כפי שמנסים בחמאס להציג אותה", כתב דובר צה"ל בערבית, רס"ן אביחי אדרעי, "היא הודתה כי שימשה מגן חי למתפרעים וזה מוכיח כיצד חמאס מנצל את כל חלקי החברה העזתית לצורך מטרותיו ומטרות איראן. האם פרמדיקים בעולם מיידים רימונים ומשתתפים במהומות וקוראים לעצמם מגנים חיים?", תהה אדרעי בציוץ.

 

מחר כאמור, תתקיים "צעדת השיבה" בסימן יום שישי האחרון של הרמדאן ויום "אל-קודס" שהוכרז לפני שנים על ידי האיתוללה חומייני באיראן. השנה הוחלט בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי לבצע את ההפגנות גם ביום זה, בגלל האירועים האחרונים.