07.06.2018

08:19

הורי התינוקת שמתה בגן בפ"ת: "מקווים שהסייעת תקבל עונש כבד"

דורינה וולדימיר וינטה חזרו בפעם הראשונה לגן של בתם - ששינה את שמו. לחדשות עשר אמרו בני הזוג: "הסייעת לקחה לנו את האושר; יסמין תמיד תהיה החיים שלנו גם במותה"

מספר שבועות לאחר שבתם נהרגה בגן הילדים, ויממה לאחר שהמשטרה הגישה הצהרת תובע נגד הסייעת שחשודה בהריגתה, חזרו הבוקר (חמישי) דורינה וולדימיר וינטה, הוריה של התינוקת יסמין, לזירת האירוע ושוחחו עם חדשות עשר. "מקווה שהסייעת תקבל עונש כבד", אמר האב.

 

השניים, שהגיעו לפתח גן הילדים "מאשה והדוב", שכבר שינה את שמו לגן "מיקי מאוס", מספרים כי התנהגותה של הסייעת הייתה פושעת. "היא לקחה לנו את כל האושר", הוסיף האב תוך שהאשים גם את הסייעת השנייה בגן, שלא עשתה דבר כדי לסייע לבתו. "מקווה שהיא תשב מאחורי סורג ובריח, למרות שלא הייתה שותפה פעילה".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מחסל סדרתי: הצגת ענק של קווין דוראנט, 0:3 לגולדן סטייט בגמר

לקבל אישור להתחתן ולחפש עבודה: מצבן הרעוע של הנשים בעולם

סכנה במפרץ חיפה: כך התעלמה המדינה מפליטת הגזים המסרטנים

 

אמא של יסמין, דורינה, אמרה כי יסמין הייתה בתם הראשונה של בני הזוג. "היא הייתה החיים שלנו, כל כך מתוקה וחייכנית", אמרה, "היא הייתה כל כך מאושרת ותמיד תהיה החיים שלנו גם במותה".

 

 הורי הפעוטה יסמין וינטה
 

"היא הייתה החיים שלנו". הוריה של יסמין וינטה (חדשות עשר)

 

 

אתמול, סיימה המשטרה את חקירת מותה של התינוקת בת השנה והחודשיים בגן בפתח תקווה, ופרסמה את החשדות נגד הסייעת החשודה בהריגה. לפי החשד, האישה – תושבת ארעית מאוקראינה בת 23, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה.

 

חוקרי המשטרה פתחו בחקירה לאחר מותה של התינוקת בגן "מאשה והדוב", חרף העובדה שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה לפיה אין חשד לפלילים. במהלך חיפוש שנערך בגן התגלתה מצלמת אבטחה, שתיעדה את האירוע.

 

גן הילדים בפ"ת בו מתה הפעוטה
 

גן הילדים בפ"ת שינה את שמו (פייסבוק)

 

 

לפי המשטרה, בסרטון נראית הסייעת סוחבת את התינוקת ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלויה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה – שעליו היא משליכה אותה בחוזקה. בהמשך הסייעת נראית סוחבת תינוק נוסף, משכיבה אותו לצד התינוקת, לוקחת שמיכה, זורקת אותה על התינוקות כך שכל גופם כוסה ונשכבת עליהם עם פלג גופה העליון תוך שהיא צופה בטלפון הסלולרי שהיה בידיה.

 

 יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ"ת
 

יסמין וינטה, התינוקת מגן הילדים בפ"ת (באדיבות המשפחה)

 

 

עוד נראה בסרטון כי כאשר התינוקת החלה לזוז, הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע. המשטרה מציינת כי מחומר החקירה עלה החשד כי בפעולתה של הסייעת היא למעשה גרמה לתינוקת לחנק, שממנו מתה לכאורה.

 

במשטרה הדגישו כי מצפייה ממושכת בסרטוני האבטחה עלו עוד למעלה מעשרה מקרים שבהם נראתה הסייעת החשודה, וכן הסייעת הנוספת, מפעילות כוח על התינוקות במקום. הסייעת הנוספת ומנהלת הגן נעצרו תחילה אך שוחררו בתנאים מגבילים, ומעצרה של הסייעת החשודה בהריגה הוארך מעת לעת.

 

החשודה הובאה אתמול לדיון נוסף בהארכת מעצרה, ובמהלכו הוגשה בעניינה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. "סיימנו לחקור את  פרשת מותה של יסמין וינטה, פעוטה בת שנה וחודשיים שנמצאה ללא רוח חיים בגן ילדים בו היא שהתה בפתח תקווה, וזאת לפני כשלושה שבועות", אמר רפ"ק גריגורי פוקס. "ממצאי החקירה מצביעים על כך כי אחת משתי הסייעות של הגן גרמה לכאורה למותה של התינוקת בכך שהשליחה אותה על המזרן, עטפה אותה בשמיכה, נשכה עליה במשך דקות ארוכות, עד אשר התינוקת נחנקה. בנוסף לכך, בצפייה בסרטוני מצלמות אבטחה של המקום, איתרנו מקרים נוספים של אלימות וכוח שמופעלים כלפי תינוקות בגן מצד שתי הסייעות. מעצרה של החשודה העיקרית הוארך ובימים הקרובים יוגש נגדה כתב אישום ובצדו בקשה למעצר עד תום ההליכים".