06.06.2018

14:36

"זרקה את התינוקת ונשכבה עליה עד שמתה": החשד נגד הסייעת מפ"ת

המשטרה מסרה כי בסרטון ממצלמות האבטחה נראית עובדת הגן סוחבת את יסמין וינטה בת השנה כשהיא תלויה באוויר, משליכה אותה בחוזקה על מזרן ושוכבת עליה עד שחדלה לזוז

המשטרה סיימה היום (רביעי) את חקירת מותה של התינוקת יסמין וינטה בת השנה והחודשיים בגן בפתח תקווה, ופרסמה את החשדות נגד הסייעת החשודה בהריגה. לפי החשד, האישה – תושבת ארעית מאוקראינה בת 23, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה.

 

חוקרי המשטרה פתחו בחקירה לאחר מותה של התינוקת בגן "מאשה והדוב", חרף העובדה שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה לפיה אין חשד לפלילים. במהלך חיפוש שנערך בגן התגלתה מצלמת אבטחה, שתיעדה את האירוע.

 

לפי המשטרה, בסרטון נראית הסייעת סוחבת את הפעוטה ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלויה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה – שעליו היא משליכה אותה בחוזקה. בהמשך הסייעת נראית סוחבת תינוק נוסף, משכיבה אותו לצד התינוקת, לוקחת שמיכה, זורקת אותה על התינוקות כך שכל גופם כוסה ונשכבת עליהם עם פלג גופה העליון תוך שהיא צופה בטלפון הסלולרי שהיה בידיה.

 

 יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ"ת
 

יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ"ת(באדיבות המשפחה )

 

 

עוד נראה בסרטון כי כאשר הפעוטה החלה לזוז, הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע. המשטרה מציינת כי מחומר החקירה עלה החשד כי בפעולתה של הסייעת היא למעשה גרמה לתינוקת לחנק, שממנו מתה לכאורה.

 

במשטרה הדגישו כי מצפייה ממושכת בסרטוני האבטחה עלו עוד למעלה מעשרה מקרים שבהם נראתה הסייעת החשודה, וכן הסייעת הנוספת, מפעילות כוח על התינוקות במקום. הסייעת הנוספת ומנהלת הגן נעצרו תחילה אך שוחררו בתנאים מגבילים, ומעצרה של הסייעת החשודה בהריגה הוארך מעת לעת.

 

היום הובאה החשודה לדיון נוסף בהארכת מעצרה, ובמהלכו הוגשה בעניינה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. "היום סיימנו לחקור את  פרשת מותה של יסמין וינטה, פעוטה בת שנה וחודשיים שנמצאה ללא רוח חיים בגן ילדים בו היא שהתה בפתח תקווה, וזאת לפני כשלושה שבועות", אמר רפ"ק גריגורי פוקס. "ממצאי החקירה מצביעים על כך כי אחת משתי הסייעות של הגן גרמה לכאורה למותה של התינוקת בכך שהשליחה אותה על המזרן, עטפה אותה בשמיכה, נשכה עליה במשך דקות ארוכות, עד אשר התינוקת נחנקה. בנוסף לכך, בצפייה בסרטוני מצלמות אבטחה של המקום, איתרנו מקרים נוספים של אלימות וכוח שמופעלים כלפי תינוקות בגן מצד שתי הסייעות. מעצרה של החשודה העיקרית הוארך ובימים הקרובים יוגש נגדה כתב אישום ובצדו בקשה למעצר עד תום ההליכים".