BETA

04.06.2018

10:09

"לא נכון": רגב "לא התייעצה עם היועמ"ש" על מכירת הכרטיסים

בדיון בכנסת, הבהירה יועמ"ש משרד הספורט כי בניגוד להודעת השרה, היא לא ביקשה לבחון את המכירה לעובדים. יחימוביץ': "בכיר אמר שהובטח לרגב סיקור ולחיצת יד עם מסי"

סערת מכירת הכרטיסים למשחק הכדורגל בין ישראל לארגנטינה: בדיון שנערך כעת בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, תחת הכותרת "לאן נעלמו הכרטיסים למשחק?", אמרה היועצת המשפטית של משרד התרבות והספורט, הדס פרבר-אלמוגי, כי לא התייעצו איתה לגבי מכירת הכרטיסים לעובדי המשרד. זאת בניגוד להודעת השרה מירי רגב, בה טענה כי הקצאת הכרטיסים לעובדים הייתה באישור יועמ"ש המשרד. במשרד מבקר המדינה מקווים לסיים את הבדיקה עד ליום חמישי, לפני שייערך המשחק.

 

יו"ר הוועדה שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הקריאה בדיון את הודעתה זו של רגב משבוע שעבר. פרבר-אלמוגי אמרה בתגובה: "זה לא נכון". ראש המטה של משרד התרבות והספורט, גיא ענבר, התערב ואמר כי לאחר ההודעה האמורה של רגב הוציא המשרד הודעת תיקון.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

ראש עיר, עובדי ציבור נוספים וקבלן נעצרו בחשד לשחיתות

גואטמלה: 25 הרוגים, מאות פצועים ונעדרים בהתפרצות הר געש

מזג האוויר: נוח עם סיכוי לגשם מקומי בהרי הצפון

 

יחימוביץ' אמרה בדיון שגורם בכיר במשרד התרבות והספורט אמר לה שהתמיכה הכלכלית של המשרד במשחק הייתה בתמורה להבטחה שהשרה רגב תיקח חלק פעיל באירוע וגם תלחץ יד למסי על הדשא. "האם זה נכון?", שאלה. ענבר ענה לה: "שקר וכזב". יחימוביץ' הקשתה: "אז השרה לא תקבל פוטו-אופ עם מסי?", וענבר השיב: "אנחנו לא מכירים כזה דבר".

 

 מירי רגב במסעת בנושא טקס הדלקת המשואות
 

שרת התרבות והספורט מירי רגב (חדשות עשר)

 

 

נציג חברת "קומטק", שאחראית למכירת הכרטיסים למשחק, אמר בדיון כי רק כשליש מהכרטיסים נמכרו לקהל הרחב. "מתוך 30 אלף מקומות ישיבה באצטדיון טדי, 7,700 כרטיסים הוקצו להתאחדות, 2,500 לתושבי הפריפריה ועוטף עזה, 2,000 לילדים ונוער בפריפריה ולעמותות ו-7,000 לנותני חסויות", אמר, "מכאן, שרק 11 אלף כרטיסים נותרו למכירה". חברת הכנסת לאה פדידה (המחנה הציוני) שאלה את הנציג אם הוא יכול לנקוב בשם של מתנ"ס אחד מהפריפריה שחולקו לו כרטיסים, והוא ענה: "אין לי פה את הרשימה".

 

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, ערכה אתמול דיון בעניין הכרטיסים למשחק שהוקצו למשרד התרבות והספורט. בטרם ניתנה הכרעתה המשפטית בסוגיה, הודיע משרד התרבות והספורט כי בכוונתו לוותר על הכרטיסים שהוצעו למשרד ולהחזירם לחברה המארגנת.

 

משרד התרבות והספורט הגיב לטענות בדיון בוועדה לביקורת המדינה: "לצערנו, חרושת השמועות והטענות חסרות הביסוס הגיעו גם לוועדה לביקורת המדינה. משרד התרבות והספורט דוחה בתוקף כל אמירה,  הרומזת, שההחלטה על תמיכה במשחק הידידות ישראל מול ארגנטינה נתקבלה מתוך רצון להגביר את חשיפת שרת התרבות והספורט או ניסיון לקשור את סוגיית הקצאת 200 הכרטיסים לעובדי המשרד, שהיו אמורים להירכש במחיר מלא, כמו גם את הטענה השקרית על דרישה להקצאה של 500 כרטיסים לעובדי המשרד".

 

בהודעת המשרד נכתב כי "עובדי משרד התרבות והספורט, בעצה אחת עם הנהלת המשרד, הודיעו באמצעות ועד העובדים כי בכוונתם לוותר על כל הכרטיסים למשחק ישראל-ארגנטינה שהוצעו למשרד עבור העובדים במחיר מלא, ולהחזירם לידם. זאת על אף שהם משוכנעים כי נגרם להם עוול. יובהר כי ויתור העובדים על הכרטיסים נעשה לאור תחושת אי הנוחות הכבדה ששררה בקרב העובדים בשל הפרסומים האחרונים, הפגיעה בתדמיתם כעובדי ציבור והאור השלילי בו הוצגו בתקשורת". 

 

 ליונל מסי
 

כוכב נבחרת ארגנטינה ליונל מסי (רויטרס)

 

 

עם זאת, יש לציין, כי הדבר קרה למורת רוחם של אנשי המשרד, שעד שעות הצהריים המשיכו להחזיק בעמדה לפיה אין עליהם לוותר על הכרטיסים. בתגובה שנמסרה לחדשות עשר לפני ההחלטה להחזיר את הכרטיסים, נכתב כי "בהתאם לחוות הדעת המשפטית של היועצת המשפטית של משרד התרבות והספורט, שאף נמסרה למשרד המשפטים, רכישת הכרטיסים בכסף מלא באמצעות המשרד אינה נוגדת את הוראות חוק המתנות ואין בכך כל פסול. ההחלטה אם לממש את הזכות לרכוש כרטיס על פי נוהל זה היא עניינו הפרטי של העובד".

 

כזכור, בעקבות התערבותה של שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הועבר האירוע, שצפוי להתרחש בעוד שישה ימים, לאצטדיון טדי בירושלים, כאשר המשרד הסכים לשאת בחלק מהעלויות הנוספות הכרוכות. לאחר שסוכם על העברת האירוע, סוכם בין המשרד לבין חברת "קומטק" על הקצאה של 200 כרטיסים שיוצעו לעובדי המשרד, וזאת בעבור תשלום של מחיר מלא ועד לשני כרטיסים לעובד, על בסיס כל הקודם זוכה.