30.05.2018

21:42

תלונה נוספת למח"ש: "ג'עפר פרח נאזק למיטת בית החולים" • תיעוד

מקורב למשפחתו של פעיל זכויות האדם תיעד אותו אזוק בידו וברגלו בזמן האשפוז. "במהלך הטיפול חלה התערבות משטרתית גסה בנהלי בית החולים, תוך פגיעה באנשי צוות"

בסרטון שנמסר למחלקה לחקירות שוטרים, נראה פעיל זכויות האדם ג'עפר פרח אזוק בידו וברגלו למיטה בזמן אשפוזו בבית החולים בחיפה, לאחר שנעצר בהפגנה בחיפה והותקף על ידי שוטר, לטענתו, במהלך מעצרו. הסרטון צולם על ידי ידיד המשפחה, והטלפון ששימש לצילום הוחרם בזמן התיעוד על ידי שוטרים שנכחו במקום.

 

הטלפון הוחזר אתמול (רביעי) לבעליו, והחומר המצולם הועבר למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), שכבר חוקרת את תלונתו של פרח בנוגע לתקיפה נגדו לכאורה, שגרמה לו לשבר בברך. מוקדם יותר היום נחקר פעם נוספת השוטר, ל', במח"ש.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אולפן מונדיאל 2018: הישראלים שחיים על המזוודות בדרך לרוסיה

משבר בנישואים, בעיות בריאות או חקירת בעלה - לאן נעלמה מלניה?

31 שנות ג'יהאד: הארגון הקיצוני שהוביל את יום הקרב בדרום

 

במכתב התלונה שהגיש המרכז המשפטי עדאלה לזכויות המיעוט הערבי בישראל, נטען כי לאורך כל הטיפול של פרח בבית החולים נכחו שוטרים שהתייחסו באלימות לצוות הרפואי המטפל, והפעילו עליהם לחץ לקבלת החלטות רפואיות - כמו מכתב שחרורו של פרח למעצר מבית החולים, למרות מצבו הבריאותי שהיה מחייב, לדבריהם, המשך אשפוז.

 

במכתב אחר ששלחו הארגונים "רופאים לזכויות אדם" ועדאלה להנהלת המרכז הרפואי בני ציון ולמנכ"ל משרד הבריאות נכתב כי "לאור מידע שנמסר לנו מפיו של פרח, וממספר עדים נוספים שהיו במקום, עולה שבמהלך טיפולו של פרח חלה התערבות משטרתית גסה, שלא כדין, בנהלי בית החולים, תוך פגיעה במר פרח וכן במספר אנשי צוות".

 

"עולה מהדברים אף חשש ממשי כי שחרורו של פרח מבית החולים נעשה במועד מוקדם ובשעת לילה מאוחרת ובניגוד לשיקולים מקצועיים רפואיים של הצוות, וזאת כתוצאה מלחץ משטרתי לאחר שנעצר בהפגנה בעיר התחתית בחיפה", עוד נטען. "אנו סבורים כי השתלשלות האירועים המתוארת למטה היא חמורה והשלכותיה על האמון במערכת הבריאות, ועל עצמאותם של צוותי הבריאות, מחייבת בדיקה מקיפה של בית החולים תוך נקיטת צעדים שימנעו את הישנותם של אירועים מסוג זה".