29.05.2018

02:20

"ככה יראו הכבישים בעתיד": פיילוט טכנולוגי חדש בנתיבי איילון

במסגרת הניסוי, חיישנים מתקדמים ייבדקו בכביש העמוס, ויספקו אינדיקציה על מצב הדרך בזמן אמת. שר התחבורה: "יאפשר לנו לנהל את התנועה בצורה מתקדמת"

"עיני חתול": משרד התחבורה ישיק בקרוב פיילוט לשימוש במערכת חדשנית שתוכל לעקוב אחר המתרחש בכבישים, ולעדכן אותנו במצבם בזמן אמת. החיישנים המתקדמים ייבדקו בנתיבי איילון, אחד הכבישים העמוסים ביותר בארץ.  

 

בשבועות האחרונים הותקנה הטכנולוגיה הניסיונית בקטע דרך קצר, סמוך למחלף רוקח. יוסי מרגלית, סמנכ"ל טכנולוגיות ב"נתיבי איילון", מסביר: "ביצענו הטמעה על כביש מאוד קצר, באורך כ-200 מטר, ואנחנו מתכוונים להאריך את הפיילוט לקטע של קילומטר, לאסוף מידע, לשפר את המוצר, ובעצם לקדם את הבאתו לשוק במהירות המרבית".

 

השימוש בכבישים חכמים עשוי אמנם להשמע כמו מדע בדיוני, אך הצפי הוא שבעוד כשנה מי שייסע בנתיבי איילון יוכל לתקשר עם הכביש הלכה למעשה, באמצעות הטכנולוגיה החדישה. "כשאנחנו נוסעים בכביש החיישנים למעשה מאתרים אותנו, מבינים את המהירות שלנו, ואף מסוגלים להעביר לרכבים אוטונומיים אינדיקציות על הנסיעה שלהם ביחס לכביש" מסביר שחר בהירי, מייסד חברת Valerann, ומצהיר: "ככה יראו הכבישים בעתיד".

 

טכנולוגיית עיני חתול
 

טכנולוגיית עיני חתול (חדשות עשר)

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

חטיפת הנשק בבית קמה: שלושה חשודים נעצרו בלקייה

חשד לרצח: אישה נורתה למוות ברכב בשפלה; בת 23 נפצעה קשה

בהלת הכרטיסים: הישראלים שלא נדרשו לחכות בתור למשחק הנבחרת

 

העולם צועד בנחישות אל עבר היום בו נוריד את ידינו מההגה, ומסתבר שמלבד הפיכת המכוניות לאוטונומיות, ההכנות כוללות גם את התאמת התשתיות. שר התחבורה ישראל כץ, התייחס להטמעת טכנולוגיית הכביש החכם בארץ, ואמר: "ישראל נמצאת בחוד החנית בכל מה שקשור למערכת הטכנולוגיה של כלי רכב אוטונומים, הניסוי שמתקיים בימים אלו בנתיבי איילון מאפשר לנו לנהל את התנועה בצורה מתקדמת".