28.05.2018

23:41

שיר ללא שם: "מעולם לא היה כסף לחסוך, אין פנאי ל'דיסק הבא'"

דפנה ארמוני ודני ליטני היו מגדולי האמנים בארץ ולהיטים שכל ישראלי מכיר רשומים על שמם. למרות זאת, עד היום הם מתקשים לפרנס את עצמם ומודים: חסכונות - מעולם לא היו

שיר ללא שם: דפנה ארמוני ודני ליטני היו מגדולי המוזיקה הישראלית. הם חתומים על מספר לא מבוטל של להיטים שכולם מכירים עד היום, אולם שמותיהם כמעט נשכחו. כעת הם מספרים על הקושי הכלכלי שחוו מאז שנכנסו לתחום ועד היום ועל העבודות הצדדיות שלא הייתה להם אפשרות אלא לקחת על מנת להתקיים.

 

לא בטוח שתלמידותיה הצעירות של דפנה ארמוני יודעות עד הסוף מיהי המורה שלהן לפיתוח קול. קשה להאמין שארמוני כבר בעשור השישי לחייה - כשפרצה לתודעה הייתה בשנות ה-20 לחייה ואז הצליחה כמעט בכל דבר שנגעה בו – שירה וקולנוע. ארמוני הייתה אז במקום הנכון ובזמן הנכון כדי לפרוץ אבל אולי לא בזמן הנכון בשבילה, וכמו רבים, היא לא הצליחה לתרגם את ההצלחה שלה לנכס כלכלי.

 

"אף פעם לא היה לי כסף לחסוך, אין כסף מהתמלוגים - זאת בדיחה, לא מספיק כדי שיהיה לך למחייה", סיפרה ארמוני על הקשיים הכלכליים שחוותה מתחילת דרכה במקצועה והוסיפה: "אם אני מחלקת את הסכומית שהרווחתי על שנה – 500 שקל בחודש".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

חשד לרצח: צעירה נורתה למוות ברכב בשפלה; בת 23 נפצעה קשה

תיעוד: נוסע שיכור תקף באלימות דייל - כי סירב להגיש לו בירה

המדינה רכשה 250 דירות לדיור הציבורי; עוד 750 יירכשו השנה

 

 דפנה ארמוני
 

דפנה ארמוני (חדשות עשר)

 

 

במשך השנים הפכה דפנה לאם חד-הורית לתאומים ולא הפסיקה להופיע ולעבוד בהצגות תאטרון ובתוכניות ילדים, הכול כדי לגמור את החודש. המוזיקה – נאלצה לחכות. "אם אתה כמו רוב האומנים פה, אלו שאין להם בית, אז הם כל הזמן עסוקים בלעבוד בשביל שכר דירה. אין את הפנאי כדי לעשות את 'הדיסק הבא'".

 

דני ליטני כבר לא שומע את המוזיקה שלו. הוא לא חירש לגמרי, אבל לקות השמיעה שלו משטיחה את הצלילים והוא שומע את כולם באותה עוצמה. "השירים הישנים זה שירים שאני מופיע איתם כבר אלפי פעמים, אז המוח מתוכנת, אני יודע אפילו כמה אוויר אני צריך כדי להוציא את הצליל הנכון, אבל כל הופעה זו מלחמה", שיתף ליטני על לקות השמיעה. מי שהיה אחד הקולות המובחנים והמיוחדים של הג'ז, הבלוז והרוק הישראליים, עם מאות הופעות על הבמה ובסרטים כמו "החיים על פי אגפא", הבהיר כי היום "חסכונות - אין לי כאלה".